ساخت حلقه ازدواج

در ابتدا، اگر در شرف نامزدی هستید، تبریک گرم گالری لیلیوم را پذیرا باشید.

برای سفارش ساخت حلقه ازدواج یا نامزدی به مهارت خاصی نیاز ندارید و تنها با اطلاعات کافی میتوان با قیمت معقول یک حلقه ی مناسب را تهیه نمود. بی گمان یکی از زیباترین لحظه های هر ازدواجی، خرید حلقه ازدواج است.

با تمام این تفاسیر بهتر است شما در مورد پیشینه این حلقه ها و همچنین نحوه ی انتخاب حلقه های ازدواج مناسب ، خاصیت سنگ های به کار برده و طریقه تشخیص اصالت سنگ نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید.

قبلی
بعدی

متناسب با سلیقه خود حلقه ازدواج
خود را سفارش دهید...

ساخت حلقه ازدواج به دو صورت انجام میشود :

طراحی و ساخت طلا با دست

طراحی کلاسیک و یا به عبارتی دیگر “طراحی دستی” طلا و جواهر از گذشته تا به حال به عنوان یک تخصص و هنر پایه در ساخت و تولید زیور آلات نقش اصلی داشته و دارد. برای تولید یک محصول در همه رشته ها همه چیز از یک ” طرح ” شروع می شود، از یک تجسم و خلاقیت، توسط یک فرد با ایده های متفاوت آغاز و شخص با پروراندن ایده در ذهن خلاق خود یک شیء یا محصول جدید بوجود می آورد .

طراحی و ساخت طلا با کامپیوتر

طراحی طلا و جواهر با کامپیوتر ،روش جدیدی در طراحی است که در سالهای اخیر در اکثر کشورهای دنیا و حتی در ایران رواج زیادی پیدا کرده است. در این نوع از طراحی ، با استفاده از نرم افزار های ۳ بعدی ، طراحی و مدل سازی ( یا به عبارت دیگر ساخت مجازی طلا و جواهر ) انجام و سپس با استفاده از دستگاه های پرینتر ۳ بعدی ، مدل اولیه ی آن ساخته شده و بعد در پروسه ی ریخته گری،طلا و جواهر تولید خواهد شد.

شرایط ویژه

مبلغی بابت سود مشاغل (7درصد) و ارزش افزوده (9درصد) در فاکتور محاسبه نمیگردد.

خرید راحت

می توانید برای ثبت و یا تحویل سفارشتان به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام نمایید.

فاکتور رسمی

تمامی سفارشات طلا با فاکتور رسمی ارائه میگردد.

حلقه ازدواج,سفارش ساخت حلقه ازدواج

تاریخچه حلقه ازدواج یا نامزدی

در بسیاری از منابع منشا اصلی بوجود آمدن حلقه های ازدواج یونان باستان و اروپا ذکر شده است.

در صورتی که حلقه های ازدواجی که در طول تاریخ تا کنون مورد استفاده هستند، برگرفته از حلقه مهر در آیین میتراییسم (آیین ایرانیان باستان) هستند.

تفاوت حلقه نامزدی یا عروسی با انگشتر در چیست؟

حلقه ازدواج در واقع رینگ بسیار ساده و ظریفی است که ممکن است با یک ردیف نگین ریز (و گاهی با یک نگین درشت تر) به روی آن مزین شده باشد.

در حالی که انگشتر این سادگی و ظرافت را ندارد و عموما از طرح های شلوغ تری نسبت به حلقه ازدواج برخوردار است.

اگر در انتخاب حلقه نامزدی یا عروسی خود دچار تردید شده اید و طرح مورد پسند خود را پیدا نکرده اید، میتوانید از متخصیصین جواهرسازی ما مشورت بگیرید تا حلقه ازدواج مورد علاقه خود را با بودجه ای که در نظر گرفته اید تهییه کنید.

تفاوت حلقه نامزدی یا عروسی با انگشتر در چیست؟

یکی از اولین خریدهای زوجین حلقه ازدواج آنها میباشد.

حلقه عروس معمولا از نگین هایی در یک یا چند ردیف تشکیل شده است، در حالی که حلقه داماد از ظاهر ساده تری برخوردار است.

حلقه ست عروس و داماد

به حلقه های ازدواجی که شباهت زیادی به هم دارن حلقه ست گفته میشود. که یا کاملا شبیه به هم هستن و یا حلقه داماد از زرق و برق کمتری نسبت به حلقه عروس برخوردار است.

طراحی و ساخت حلقه ازدواج متناسب با بودجه شما

خوب طبیعی هستش زمانی که خود شما نسبت به بودجه و سلیقه خودتان سفارش می دهید می توانید به راحتی متناسب با شرایط خودتان سفارش دهید ! به عنوان مثال با کم کردن ضخامت کار ( در صورتی که به کار آسیبی وارد نشود) از وزن طلا بکاهید یا از تعداد سنگ های روی انگشتر یا آویز ! همچنین با انتخاب قیمتی یا نیمه قیمتی بودن سنگ قیمت ها بسیار تغییر می کنند.

قیمت حلقه ازدواج به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد ، که در پایین به چند مورد اشاره میکنیم:

ارزش و قیمت مدلی را که مورد نظرتان میباشد به عوامل زیر بستگی دارد:

 • متریال و جنس حلقه: شما میتوانید متناسب با بودجه خود متریال ساخت حلقه ازدواج خود را انتخاب کنید. مانند طلا ، نقره و همچنین وزن آنها که تاثیر مستقیم بر قیمت آنها دارد.

 • نوع و جنس سنگ ها: شما میتوانید برای حلقه های نامزدی یا ازدواج خود از سنگ های قیمتی (جواهر) یا اتمی استفاده کنید. ارزش جواهرات و سنگ های قیمتی به فاکتور های زیر بستگی دارد.

  1- برش سنگ: شامل برلیان(گرد)، باگت، بیضی، تراش اشک، مارکیز و… میباشد. دقت داشته باشید که برش ها با کیفیت های متفاوتی انجام میشود و سنگی که انعکاس نور آن بیشتر است از برش بهتری برخوردار است.

  2- خلوص سنگ: هر چه سنگ شما ناخالصی کمتری داسته باشد از ارزش بیشتری برخوردار است.

  3- رنگ سنگ: به هر میزان که رنگ سنگ های شما سفیدتر باشد قیمت بیشتری دارد.

  4- سایز سنگ: طبیعتا جواهراتی با سایز درشت تر از قیمت بیشتری برخوردارند.

این حق خریدار است که طلا و جواهری را که تهیه می کنند متناسب با بودجه دلخواهشان باشد.

قبلی
بعدی

نکاتی که هنگام تهیه حلقه ازدواج باید به آنها دقت کنید

 1. از آنجا که حلقه ازدواج به صورت روزمره مورد استفاده قرار میگیرد سعی کنید حلقه ای انتخاب کنید که در دست شما راحت بنشیند و ترجیحا سنگ های کوچکی داشته باشد که در صورتی که انگشتر ضربه ببیند به آن صدمه ای نخورد.
 2. اگر حلقه های درشت تری میپسندید بهتر است که از حلقه های جایگزین ساده تر برای روزمره استفاده کنید و حلقه های اصلی را تنها در میهمانی ها و مراسم خاص به دست کنید.
 3. شما قرار است حلقه ازدواج خود را سالیان دراز در دست داشته باشید، پس بهتر است که سایز آنرا یک تا دو سایز بزرگتر در نظر بگیرید.

نکاتی برای نگه داری از حلقه ازدواج

1-هنگام شستشو دستها و حمام انگشتر خود را دربیاورید چون صابون باعث میشود لایه نازکی از جرم در گوشه و کنار حلقه شما جمع شود.

2-کلری که در استخرها استفاده میشود باعث تغییر رنگ نگین ها میشود.

3-اگر از کرم های دست استفاده میکنید، حلقه خود را یعد از کرم زدن استفاده کنید.

4-از حلقه در برابر گرمای شدید و ضربه محافظت کنید.

5-سعی کنید هر ساله انگشتر خود را پیش یک جواهر ساز ماهر ببرید که از محکم بودن جای نگین ها اطمینان پیدا کنید و حلقه های ازدواجتان را برایتان پولیش و تمیز کنند.

سوالات متداول

مدت و زمان برای انجام سفارش بستگی به نحوه ساخت و پیچیدگی طرح شما دارد که تا زمانی طرح شما دیده نشود نمی توان نظر درستی نسبت به زمان تحویل سفارش شما داشته باشیم. اما میانگین تحویل سفارشاتی که داشتیم حدود 2 هفته می باشد.

1- طراحی 3 بعدی
2- پرینت 3 بعدی
3- ریخته گری
4- جواهرنگاری ( مخراجی)
5- آبکاری

1- طراحی 3 بعدی
2- پرینت 3 بعدی
3- ریخته گری
4- جواهرنگاری ( مخراجی)
5- آبکاری

شما می توانید به راحتی از طریق لینک زیر وارد قسمت ثبت سفارش ساخت طلا بشوید و پله به پله شما راهنمایی می شوید و به ثبت می رسانید.

اینجا کلیک کنید

سوالی دارید ؟ از ما بپرسید

تلفن :  02188198704 – پشتیبان تلگرام : @Liliumgallerysales

در اینستاگرام ما را دنبال کنید

از جدیدترین طراحی و ساخت‎های انجام شده توسط تیم لیلیوم گالری باخبر شوید.