سفارش ساخت طلا

با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی و اینترنت ، دسترسی همگان به آخرین مدل ها و طرح های روز دنیا بسیار آسان شده است ، اما برای بدست آوردن این طرح ها باید در خیلی از گالری ها یا بازار گشت تا پیدا کنید که حتما قیمت این اثر یا مدل به دلیل بروز بودن بالا تر از حالت عادی هستش یا امکان دارد شما نتوانید همان مدلی که به دل شما نشسته است را پیدا کنید.

ما سیستمی طراحی کردیم برای سفارش ساخت طلا که شما می توایند عکس یا ایده خود را با وارد کردن اطلاعات سایز ، جنس اثر ( طلا ، نقره ) و یا مدل سنگی که می خواهید بکار برود ( قیمتی یا نیمه قیمتی ) به راحتی به ثبت برسانید . ایده شما به دست طراحان ما خواهد رسید و بعد از برآورد هزینه و برنامه ریزی مراحل ساخت با شما تماس گرفته و از وضعیت سفارشتان مطعلتان می کنند.

قبلی
بعدی

طراحی وساخت طلا و جواهر
بر اساس سلیقه شما ...

ساخت طلا و جواهر به دو صورت انجام میشود :

طراحی و ساخت طلا با دست

طراحی کلاسیک و یا به عبارتی دیگر “طراحی دستی” طلا و جواهر از گذشته تا به حال به عنوان یک تخصص و هنر پایه در ساخت و تولید زیور آلات نقش اصلی داشته و دارد. برای تولید یک محصول در همه رشته ها همه چیز از یک ” طرح ” شروع می شود، از یک تجسم و خلاقیت، توسط یک فرد با ایده های متفاوت آغاز و شخص با پروراندن ایده در ذهن خلاق خود یک شیء یا محصول جدید بوجود می آورد .

طراحی و ساخت طلا با کامپیوتر

طراحی طلا و جواهر با کامپیوتر ،روش جدیدی در طراحی است که در سالهای اخیر در اکثر کشورهای دنیا و حتی در ایران رواج زیادی پیدا کرده است. در این نوع از طراحی ، با استفاده از نرم افزار های ۳ بعدی ، طراحی و مدل سازی ( یا به عبارت دیگر ساخت مجازی طلا و جواهر ) انجام و سپس با استفاده از دستگاه های پرینتر ۳ بعدی ، مدل اولیه ی آن ساخته شده و بعد در پروسه ی ریخته گری،طلا و جواهر تولید خواهد شد.

همه چیز در مورد سفارش ساخت طلا در لیلیوم گالری

جواهرات و زیورآلاتی که در آن ها از طلا استفاده شده است، گزینه ای جذاب و ایده آل برای هدیه محسوب می شوند؛ اما چیزی که باعث می شود این هدایا حتی از حالت معمول هم ارزشمند تر شوند، طراحی طلا سفارشی است. شما می توانید با سفارش ساخت طلا مطابق با سلیقه و نظر خود، نه تنها محصولی جذاب و منحصر به فرد را تهیه نمایید، بلکه می توانید هزینه ساخت طلا را کاهش دهید و پول کمتری پرداخت کنید.

چرا که در هنگام ساخت طلا سفارشی همه جزئیات کار زیر نظر شما تعیین خواهد شد و شما می توانید با توجه به قیمتی که در نظر دارید مواد اولیه را انتخاب کنید و به همین راحتی قیمت نهایی را کنترل کنید.

ثبت سفارش ساخت طلا

بازار طلا و جواهرات همان طور که می دانید سرشار از تنوع و فراوانی است. از مدل های گوناگون دستبند و گردنبند و… گرفته تا مواد اولیه به کار رفته در هر کدام از آن ها که باعث تفاوت قیمت و کیفیت این محصولات می شود؛ اما گاهی اتفاق می افتد که از بین این همه محصول متنوع در این بازار، نمی توانید طرح مورد نظر خود را پیدا کنید و یا اگر هم پیدا کنید، قیمت آن فراتر از تصور شما است و ترجیح می دهید آن را نخرید.

در این مواقع است که سفارش ساخت طلا به گزینه ای جذاب و مناسب تبدیل می شود و به شما امکان می دهد تا دقیقا همان طرح مورد نظر خود را با تمام جزئیاتی که مطابق با سلیقه شما هستند بسازید.

در ثبت سفارش ساخت طلا سفارشی، شما می توانید طرح و یا حتی ایده مورد نظر خود را با گالری لیلیوم در میان بگذارید و سپس با وارد کردن اطلاعات مربوط به ابعاد و سایز قطعه، جنس آن (طلا، نقره) و یا انواع سنگ ها (سنگ های قیمتی، نیمه قیمتی یا اتمی) خیلی راحت فرایند ساخت طلا سفارشی را آغاز کنید.

سپس اطلاعات محصول مورد نظر شما توسط تیم طراحان طلا گالری لیلیوم مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از آن با شما تماس گرفته می شود تا راجع به جزئیات کار صحبت شود. این جزئیات شامل برآوردی از هزینه های ساخت و در صورت نیاز تغییرات لازم در طرح اولیه می شوند.

سپس با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته در کوتاه ترین زمان ممکن و البته با بالاترین کیفیت، اثر دلخواه شما ساخته می شود و می توانید آن را با پرداخت هزینه ای بسیار کمتر در مقایسه با محصولات مشابه در بازار خریداری نمایید.

روش های ساخت طلا

به طور کلی طراحی و ساخت طلا سفارشی به دو روش انجام می شود:

  • طراحی و ساخت طلا با دست

همانطور که از نام آن مشخص است، در این روش کار طراحی جواهر و طلا با دست انجام می شود که به آن روش کلاسیک نیز می گویند. طراحی طلا و جواهر با دست نیاز به آموزش حرفه ای و تخصص دارد و حتی می شود آن را یک هنر دانست.

چرا که درست مانند خلق یک اثر هنری، برای طراحی یک محصول جذاب در طلا و جواهر سازی باید از ذوق و استعداد بالایی برخوردار بود. پشت هر محصولی در هر صنعتی، یک ایده خام و اولیه وجود داشت که به تدریج با تلاش طراحان صنعتی بهینه سازی شد و به محصولی جذاب و کارآمد تبدیل گشت.

در خصوص جواهرسازی نیز این امر صادق است. یک ایده و طرح اولیه قدم اول برای ساخت طلا سفارشی است. سپس طراح جواهر این ایده را با دست روی کاغذ پیاده می کند و آن وقت می شود با تسلط بیشتری روی آن کار کرد تا محصول نهایی را ساخت.

  • طراحی و ساخت طلا با کامپیوتر

روش بعدی که در جواهرسازی برای طراحی طلا و جواهر استفاده می شود، استفاده از کامپیوتر و نرم افزار های مخصوص طراحی است. امروزه کامپیوتر در همه عرصه های زندگی به دستیاری کارآمد برای انسان تبدیل شده و طراحی طلا و جواهر نیز یکی از همین زمینه ها است.

طبیعتا طراحی با کامپیوتر از دقت بالاتری برخوردار است و طراح به امکانات زیادی دسترسی دارد که از طریق طراحی دستی ممکن نیست. در طراحی و ساخت طلا با کامپیوتر، از نرم افزار های ۳ بعدی استفاده می شود.

پس از انجام طراحی و مدل سازی که به آن ساخت مجازی طلا و جواهر هم می گویند، محصول توسط پرینتر ۳ بعدی چاپ می شود و به همین راحتی مدل اولیه از اثر نهایی در اختیار طراح قرار می گیرد. بعد از بررسی و انجام تغییرات لازم روی مدل، مراحل بعدی ساخت طلا سفارشی یعنی ریخته گری شروع می شود.

خرید طلا سفارشی ارزان

همانطور که اشاره شد، گاهی پیش می آید که طلا و جواهر ایده آل خود را در بازار پیدا می کنید اما قیمت آن بسیار بیشتر از چیزی است که تصور می کردید. همین دلیلی می شود که از خیر خرید آن بگذرید و به دنبال گزینه های دیگر باشید؛ اما جالب است بدانید که ساخت و طراحی طلا سفارشی، هزینه بسیار کمتری از خرید طلای آماده در بازار برای شما به همراه خواهد داشت.

در نگاه اول شاید فکر کنید که خرید طلا سفارشی به دلیل سفارشی بودن آن باید قیمت بیشتری داشته باشد اما در هنگام ثبت سفارش ساخت طلا خواهید دید که در واقع کاملا برعکس است و شما می توانید با قیمتی خیلی کمتر از بازار، طلا و جواهر منحصر به فردی برای خود بسازید.

دلیل این تفاوت قیمت این است که در تمام مراحل طراحی طلا سفارشی شما نقش خواهید داشت و می توانید با توجه به بودجه خود، از گزینه های متنوعی که در اختیار شما قرار دارد استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید در ساخت گردنبند طلا سفارشی از ضخامت پلاک کم کنید تا از طلای کمتری استفاده شود و قیمت آن پایین بیاید.

یا در ساخت انگشتر طلا سفارشی می توانید از بین صد ها نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی برای نگین استفاده کنید تا قیمت نهایی را در حد بودجه خود نگه دارید. البته همه این تغییرات با مشورت طراح متخصص انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که این تغییرات آسیبی به زیبایی و کیفیت طرح نمی رسانند.

برای درک بهتر از فرایند قیمت گذاری سفارش ساخت طلا در یک گالری تولیدی مانند لیلیوم، خوب است نگاهی بیندازیم به عوامل موثر در تعیین قیمت نهایی قطعه:

  • نوع نگین

در واقع می شود گفت این مهم ترین عامل در تعیین قیمت ساخت طلا سفارشی می باشد. هنگام ثبت سفارش ساخت طلا شما تعیین خواهید کرد که می خواهید در جواهر شما از چه نوع نگینی استفاده شود. از گرانترین نگین ها می شود به الماس و برلیان اشاره کرد.

  • وزن سنگ

طبیعتا هر چقدر وزن سنگ یا نگین شما بیشتر باشد باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید و از طرف دیگر هر چقدر سبک تر باشد قیمت آن نیز ارزان تر خواهد بود. واحد سنجش وزن در جواهرسازی قیراط است.

  • وزن طلای اثر

علاوه بر میزان طلای استفاده شده در طراحی طلا سفارشی، وزن و عیار آن نیز عامل تعیین کننده ای بر قیمت نهایی است. هر چقدر وزن و عیار بالاتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد بود و برعکس.

  • نوع طراحی

طرحی که برای سفارش ساخت طلا انتخاب می کنید نیز عامل مهمی در قیمت سفارش ساخت طلا دارد. هر چقدر که یک طرح پیچیده تر باشد و طراحی آن نیاز به ظرافت بیشتری داشته باشد، مدل سازی آن نیز دشوار تر و طولانی تر خواهد بود و به همین دلیل قیمت آن نیز افزایش می یابد.

این ها مهم ترین عواملی هستند که باعث افزایش یا کاهش قیمت طرح پیشنهادی شما جهت سفارش ساخت طلا می شوند. حالا در ادامه می بینیم که شما چگونه می توانید قیمت نهایی را در کنترل خود نگه دارید و در عین حال از کیفیت و زیبایی اثر نکاهید.

طراحی طلا سفارشی با سلیقه خودتان

وقتی شما یک طرح و یا ایده را به تیم طراحی گالری لیلیوم ارائه می کنید، آن ها این طرح را بررسی می کنند و با تکیه به دانش و تجربه خود در صنعت جواهرسازی، نظر و برآورد خود را از طرح شما اعلام می کنند. توجه داشته باشید که در گالری لیلیوم، مشاوره قبل از ساخت کاملا رایگان می باشد و شما بابت آن هیچ پولی پرداخت نخواهید کرد. شما می توانید با توجه به نظر کارشناسان طراحی، سلیقه خود را روی طرح اعمال کنید و تعیین کنید که می خواهید از چه نوع سنگ یا نگین و چه میزان طلا یا نقره در کار استفاده شود.

اما از آن جایی که کار طراحی و ساخت جواهرات و طلا یک کار تخصصی و حرفه ای است، طبیعی است که اکثر افرادی که قصد سفارش ساخت طلا را دارند به اندازه یک جواهرساز حرفه ای از طراحی طلا و جواهر سر رشته نداشته باشند. در نتیجه بسیار مهم است که از مشورت یک طراح و مدلساز حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید تا بتوانید اثر خود را مطابق با اصول جواهرسازی خلق کنید.

به عنوان مثال، اگر نقره را پایه طرح خود قرار دهید و روی آن از یک سنگ قیمتی و یا چند سنگ نیمه قیمتی استفاده کنید، آن وقت طرح نهایی شما آن قدری که باید دلنشین نخواهد شد. چرا که سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی، باید روی پایه ای از طلا قرار بگیرند که زیبایی خود را نشان دهند.

علاوه بر آن قرار دادن چند نوع سنگ نیمه قیمتی روی نقره نیاز به مخراج کاری مفصل دارد که باعث افزایش هزینه های شما می شود. به شکلی که هزینه مخراج کاری، از هزینه نقره و سنگ هم بیشتر می شود!

اما شما می توانید فقط با یک تغییر ساده و استفاده از طلا به جای نقره، هم اثر زیباتری داشته باشید و هم هزینه کمتری بپردازید. این همان جایی است که مشاوره تیم طراحی و جواهرساز گالری لیلیوم به کمک شما می آید و نکات این چنینی را به شما گوشزد می کند تا بتوانید به کمترین هزینه ممکن، بهترین و زیباترین طلا سفارشی را تهیه کنید.

حکاکی اسم یا متن روی طلا و نقره

هنگام سفارش انگشتر طلا سفارشی یا دستبند طلا سفارشی و یا حتی گردنبند طلا سفارشی، یکی از پرطرفدار ترین ایده ها بین مردم ایده حکاکی اسم یا متن روی آن اثر است. دلیل این امر این است که نوشته ها باعث می شوند تا آن اثر کاملا منحصر به فرد و ویژه شود و ارزش معنوی بیشتری داشته باشد.

مثلا می توانید روی حلقه نامزدی طلا یا نقره، اسم و تاریخ نامزدی را بنویسید یا روی پلاک گردنبند یک جمله کوتاه ثبت کنید یا برای کادویی که به مناسبت تاریخ تولد گرفته اید، تاریخ آن را بنویسید و یا هر ایده دیگری که در سر خود دارید.

با این کار هدیه شما تبدیل به هدیه ای می شود که به معنای واقعی کلمه بی نظیر است. پیامی که با این روش روی اثر حک می کنید، باعث می شود تا کادوی شما یک نشانه منحصر به فرد داشته باشد که تا همیشه یادآور خاطرات خوب و دلنشین است.

در لیلیوم گالری شما می توانید هر جمله، اسم یا تاریخی که می خواهید را هنگام سفارش ساخت طلا اعلام کنید تا روی اثر حک شود و به همین راحتی آن را به اثری منحصر به فرد تبدیل کنید. حتی می توانید نوشته را در هر قسمتی از محصول که می خواهید قرار دهید تا همه چیز مطابق به خواست و سلیقه خود شما باشد.

قیمت سفارش ساخت طلا

از آن جایی که هر کدام از سفارش های ساخت طلا دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند، نمی شود قیمت یکسانی برای همه سفارش ها در نظر گرفت و گفت که قیمت سفارش ساخت طلا در این طیف قرار دارد.

از نوع طرح گرفته تا مواد اولیه به کار رفته در آن همگی در تعیین قیمت سفارش ساخت طلا موثر هستند و هر سفارش شرایط خاص خودش را دارد. برای آگاه شدن از ساخت طلا سفارشی با ایده ای که در ذهن دارید، می توانید ایده خود را با تیم طراحی گالری لیلیوم در میان بگذارید تا آن ها برآورد قیمت دقیقی نسبت به طرح شما ارائه کنند.

این برآورد قیمت با توجه به طرح و خواسته شما انجام می شود؛ مثلا این که طرح شما چقدر پیچیده است، می خواهید از چه نوع سنگ هایی در آن استفاده کنید، اندازه و ابعاد آن چقدر باشد و غیره. توجه داشته باشید که در جواهر سازی تنوع مواد اولیه بسیار زیاد است و این خبر خوبی برای کسانی است که می خواهند طلا و جواهرات سفارشی را با قیمت مناسب تهیه کنند.

چرا که شما می توانید از بین بیش از صد ها نوع سنگ متنوع و با قیمت های مختلف، چندین گزینه ایده آل برای جواهر خود پیدا کنید و با توجه به قیمت هر کدام یکی از آن ها را روی کار استفاده کنید.

مثلا سنگ های نیمه قیمتی که به آن ها سنگ های اتمی هم گفته می شود،‌ یکی از گزینه های پیش روی شما است که به شما امکان می دهد با قیمتی نسبتا کمتر در مقایسه با سنگ های قیمتی، یک جواهر جذاب و با کیفیت داشته باشید.

در نهایت و وقتی که اثر شما به شکل کامل ساخته و آماده شد، در یک فاکتور رسمی تمام موارد مربوط به اثر که در هزینه آن موثر بودند ذکر می شوند و شما می توانید ببینید که دقیقا برای چه موردی چقدر پول پرداخت کرده اید. از نوع و وزن سنگ های استفاده شده گرفته تا وزن و عیار طلا یا نقره ای که به عنوان پایه کار استفاده شده اند.

مدت زمان ساخت طلا سفارشی

این که ساخت یک قطعه طلا سفارشی چقدر طول می کشد هم باز بستگی به شرایط خاص هر سفارش دارد. طبیعتا هر چقدر یک سفارش پیچیده تر باشد و نیاز به ظریف کاری بیشتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری برای ساخت آن نیاز است.

از طرف دیگر سفارش های ساده و طرح هایی که جزئیات دشواری ندارند با سرعت بیشتری آماده می شوند. به طور میانگین می شود گفت که از زمان ثبت سفارش ساخت طلا تا آماده سازی و تحویل آن حدود دو هفته طول می کشد.

در طول این دو هفته، مراحل مختلف جواهرسازی طی می شوند که شامل طراحی ۳ بعدی با کامپیوتر، پرینت ۳ بعدی و مدل سازی، ریخته گری، جواهر نگاری یا همان مخراج کاری و در نهایت آبکاری می شوند.

در گالری لیلیوم همه این مراحل توسط تیم طراحی حرفه ای و با تجربه و با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته ای انجام می شود که به شما تضمین می دهند که طلا سفارشی شما از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار خواهد بود و دقیقا همان طرحی خواهد بود که در ابتدا سفارش داده اید.

سفارشاتتان را زیر قیمت بازار تحویل بگیرید

خوب طبیعی هستش زمانی که خود شما نسبت به بودجه و سلیقه خودتان سفارش می دهید می توانید به راحتی متناسب با شرایط خودتان سفارش دهید ! به عنوان مثال با کم کردن ضخامت کار ( در صورتی که به کار آسیبی وارد نشود) از وزن طلا بکاهید یا از تعداد سنگ های روی انگشتر یا آویز ! همچنین با انتخاب قیمتی یا نیمه قیمتی بودن سنگ قیمت ها بسیار تغییر می کنند.

نحوه ی قیمت گذاری سفارش ساخت طلا :

ارزش و قیمت مدلی را که مورد نظرتان میباشد به عوامل زیر بستگی دارد:

  • نگین : نوع نگینی که روی مدل مورد نظر قرار میگیرد. ( بیشترین عامل ) الماس . برلیان . و …
  • وزن سنگ ( واحد آن قیراط است و هر چه وزن آن بیشتر باشد ، قیمت آن هم بیشتر خواهد شد و اگر کمتر باشد بلعکس )
  • وزن طلای مدل ( با توجه به وزن و عیار قیمت آن بیشتر و کمتر میشود.)
  • نوع طراحی ( هرچه طراحی پیچیده تر و ظریف تر باشد به مراتب زمان ساخت آن طولانی تر خواهد بود.)

 

این حق خریدار است که طلا و جواهری را که تهیه می کنند متناسب با بودجه دلخواهشان باشد.

انتخاب جنس اثر و مدل سنگ ها به سلیقه شما !

کارشناسان و طراحان ما ایده و نظر خود را بر اساس اصول علمی به شما اعلام می کنند ، اما این شما هستید که می توانید تعیین کنید محصولی که سفارش می دهید به چه جنسی (طلا یا نقره ) ریخته شود و همچنین سنگ های روی کار را بر اساس رنگ و قیمت مشخص کنید.

دقت داشته باشید به عنوان مثال جنس اثرتون نقره قرار دهید و از سنگ های قیمتی و یا تعداد زیاد سنگ نیمه قیمتی روی کار قرار دهید بی معنی هستش ! زیرا طبیعتا باید سنگ های با ارزش روی کار طلا بزارید تا ارزش خود را نمایش دهد و همچنین از عقلانیت به دور هستش که تعداد زیادی سنگ روی نقره قرار دهید زیرا هزینه مخراجی اینکار از خود سنگ و نقره کار بیشتر می شود.

برای تشخیص بهتر هارمونی رنگ ها می توانید از سایت paletton.com استفاده کنید

کارشناسان و طراحان ما تمامی نکات را به شما متذکر می شوند و این شما هستید که حرف آخر را می زنید !

قبلی
بعدی

حکاکی اسم یا نوشته بر روی طلا یا نقره

شما می توانید حرف ، اسم یا نوشته ای را به زبان های مختلف دنیا بر روی مدل خود سفارش دهید.

به عنوان مثال : تاریخ ازدواجتان ، به روی حلقه نامزدی خود اسم نامزد خود را بزنید !

یا فکر کنین عزیزانتان به ما سفارش دادن تا طرحی برای شما به صورت هدیه زده شود و اسم شما هم داخل اثر هستش !! به شما چه حسی می دهد ؟تا یک کار آماده از گالری های که همه جا هستن ؟!

یا فکر کنید عزیزترین دوست یا فامیلتان بچه دار شده است چه هدیه ای بهتر و ماندگار تر از اسم بچشون می تونه باشه ؟؟

سوالات متداول

مدت و زمان برای انجام سفارش بستگی به نحوه ساخت و پیچیدگی طرح شما دارد که تا زمانی طرح شما دیده نشود نمی توان نظر درستی نسبت به زمان تحویل سفارش شما داشته باشیم. اما میانگین تحویل سفارشاتی که داشتیم حدود 2 هفته می باشد.

1- طراحی 3 بعدی
2- پرینت 3 بعدی
3- ریخته گری
4- جواهرنگاری ( مخراجی)
5- آبکاری

1- طراحی 3 بعدی
2- پرینت 3 بعدی
3- ریخته گری
4- جواهرنگاری ( مخراجی)
5- آبکاری

شما می توانید به راحتی از طریق لینک زیر وارد قسمت ثبت سفارش ساخت طلا بشوید و پله به پله شما راهنمایی می شوید و به ثبت می رسانید.

اینجا کلیک کنید

سوالی دارید ؟ از ما بپرسید

تلفن :  02188198704 – پشتیبان تلگرام : @Liliumgallerysales

در اینستاگرام ما را دنبال کنید

از جدیدترین طراحی و ساخت‎های انجام شده توسط تیم لیلیوم گالری باخبر شوید.