قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

همه ما دوست داریم تا جواهرات و زیورآلاتمان همیشه تمیز و درخشان باشند؛ اما وقتی صحبت از تمیز کردن گوشواره باشد، موضوع حتی مهم‌تر از زیبایی ظاهری آن است. چرا که سوراخ‌های گوش بسیار حساس هستند و در صورت استفاده از گوشواره‌ای که به شکل مطلوب تمیز نشده باشد، جرم و آلودگی در سوراخ‌های گوش جمع شده و باعث عفونت خواهند شد. با پاکسازی و شستن گوشواره نقره، طلا، مروارید و… به شکل منظم، گوشواره شما همیشه مانند روز اول زیبا و درخشان خواهد بود و در عین حال هیچ آسیبی به گوش‌های شما نخواهد رساند.

به همین دلیل در این مطلب از وبسایت گالری لیلیوم، سه راهکار پاکسازی گوشواره در منزل را معرفی کرده‌ایم که برای انواع گوشواره‌ها از جمله‌ گوشواره‌های طلا و نقره کاربرد دارند. لیلیوم یک گالری طلا و جواهرات است که در زمینه طراحی و ساخت انواع زیورآلات سفارشی از جمله انواع گوشواره طلا، نقره و الماس فعالیت می‌کند. چنانچه می‌خواهید جواهرات خود را با طرح دلخواه و به شکل کاملا اختصاصی خریداری کنید، می‌توانید از بخش‌های مختلف وب سایت گالری لیلیوم دیدن نمایید و با شرایط ثبت سفارش، طراحی و تولید جواهرات در لیلیوم آشنا شوید.

افزایش درخشندگی گوشواره

پاکسازی گوشواره در منزل با استفاده از هیدروژن پراکسید

در ادامه پاکسازی گوشواره در منزل با هیدروژن پراکسید را به شکل گام به گام توضیح می‌دهیم:

دستان خود را بشویید

برای جلوگیری از آلودگی بیشتر گوشواره‌ها، باید دستان خود را در ابتدای شروع فرایند تمیز کردن گوشواره طلا یا هر گوشواره دیگری، با هیدروژن پراکسید بشورید. با استفاده از صابون یا مایع دستشویی، دستان خود را به مدت حداقل بیست ثانیه و به شکل کامل با آب گرم بشورید. بین انگشت‌ها، زیر ناخن‌ها و کمی بالاتر از مچ دست را نیز با آب و صابون شستشو دهید و سپس با یک حوله تمیز دستان خود را خشک کنید.

یک تکه پنبه را به هیدروژن پراکسید آغشته کنید

هیدروژن پراکسید یک محلول ایده آل برای از بین بردن باکتری و برگرداند درخشندگی به گوشواره‌های شما است. برای استفاده از این محلول، ابتدا یک پنبه (ترجیحاً پنبه ورقه‌ای) را به هیدروژن پراکسید آغشته کنید. اگر محلول شما به شکل اسپری باشد، می‌توانید به راحتی آن را روی پنبه اسپری کنید. در غیر این صورت، پنبه را در مقابل درب محلول قرار داده و سپس با سر و ته کردن محلول پنبه را کمی خیس کنید.

 

همه جای گوشواره را با پنبه تمیز کنید

حالا که پنبه‌ها حاوی هیدروژن پراکسید هستند، با استفاده از آنها تمامی درزها و گوشه‌های گوشواره را پاک کنید. مطمئن شوید که پنبه به همه قسمت‌های گوشواره می‌رسد و آنها را تمیز می‌کند. اگر لازم شد، از هیدروژن پراکسید بیشتری استفاده کنید. هر گوشواره را به مدت حدوداً دو دقیقه پاکسازی کنید و سپس آنها را در یک کاسه آب قرار دهید تا آبکشی شوند.

پاکسازی گوشواره در منزل با استفاده از هیدروژن پراکسید

برای پاکسازی عمیق‌تر، گوشواره را در محلول هیدروژن پراکسید غرق کنید

بعضی از گوشواره‌ها گوشه‌های تیزی دارند که باعث می‌شود پنبه به آنها گیر کند و تارهای نازک پنبه روی گوشواره باقی بمانند. برای حل این مشکل و همچنین تمیز کردن گوشواره به شکلی عمیق‌تر، شما می‌توانید گوشواره‌ها را در یک لیوان کوچک پر از هیدروژن پراکسید قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت پنج الی ده دقیقه در آن باقی بمانند. سپس گوشواره‌ها را در یک کاسه آب معمولی بگذارید تا آبکشی شوند.

چند دقیقه زمان بدهید تا گوشواره خشک شود

بعد از پایان پاکسازی گوشواره طلا، نقره، پلاستیک و… با هیدروژن پراکسید و آبکشی آن به روش قرار دادن در کاسه آب، حالا وقت خشک کردن گوشواره‌ها است. گوشواره را روی یک تکه پارچه تمیز قرار دهید و مهلت دهید تا کاملاً خشک شوند. بعد از خشک شدن کامل گوشواره‌ها، می‌توانید با خیال راحت از آنها استفاده کرده و در همان لحظه آنها را به گوش خود بیاویزید.

شستن گوشواره نقره، طلا، پلاستیک و… با آب داغ

آب داغ یکی از ساده‌ترین راه‌های شستشوی گوشواره در منزل است که شامل مراحل زیر می‌باشد:

دستان خود را بشورید

در این روش از روش‌های پاکسازی گوشواره در منزل، باز هم اولین کاری که باید انجام دهید شستشوی کامل دست‌ها با آب و صابون یا مایع دستشویی است. هدف از این کار این است که مطمئن شویم آلودگی دستان ما، باعث بیشتر کثیف شدن گوشواره‌ها نمی‌شود.

آب را روی اجاق گاز یا در مایکروویو جوش بیاورید

استفاده از آب داغ یکی از بهترین راهکارها برای پاکسازی گوشواره در منزل است. به خصوص وقتی که مواد لازم برای تهیه یکی از انواع محلول خانگی شستشوی گوشواره را نداشته باشید. البته این روش به اندازه سایر روش‌ها جرم و باکتری را از بین نمی‌برد، اما برای افزایش درخشندگی گوشواره و ضدعفونی سطحی آن مفید است.

برای شروع، دو لیوان آب را روی اجاق گاز یا درون مایکروویو به جوش بیاورید. به محض قل خوردن آب، آن را از روی شعله بردارید. در صورت استفاده از مایکروویو، مدت زمان را روی یک دقیقه و سی ثانیه قرار دهید و سپس چک کنید که آیا آب جوش آمد یا نه و اگر لازم بود چند ثانیه بیشتر آن را درون مایکروویو قرار دهید.

محلول خانگی شستشوی گوشواره

گوشواره‌ها را برای ۲۰ دقیقه درون آب داغ غرق کنید

بعد از جوش آمدن آب،‌ آن را از روی گاز بردارید و گوشواره‌ها را درون ظرف حاوی آب جوش رها کنید. اجازه دهید تا حدوداً بیست دقیقه گوشواره در آب داغ باقی بماند تا ضد عفونی شده و گرد و خاک یا جرم و باکتری از روی سطح آن پاک شوند.

آب داغ برای تمیز کردن گوشواره طلا،‌ نقره، الماس، سنگ و… هیچ خطری ندارد و می‌توانید با خیال راحت از آن برای تقریباً همه گوشواره‌ها استفاده کنید. در صورتی که گوشواره شما دارای مقادیری از پلاستیک است، می‌توانید برای اطمینان بیشتر یک الی دو دقیقه صبر کنید تا آب کمی خنک شود و سپس گوشواره را درون آن قرار دهید.

گوشواره‌ها را بیرون آورده و با مسواک تمیز کنید

بعد از بیست دقیقه، گوشواره‌ها را از آب داغ با قاشق یا اگر آب به اندازه کافی خنک بود، با دست بیرون بیاورید. سپس یک مسواک قدیمی را با آب داغ خیس کنید و آن را به آرامی روی سطح گوشواره بکشید تا آلودگی‌های باقی مانده را از بین ببرید و شاهد افزایش درخشندگی گوشواره باشید. در نهایت،‌ گوشواره‌ها را با آب گرم آبکشی کنید.

گوشواره‌ها را روی یک حوله تمیز بگذارید تا خشک شود

گوشواره‌ها را روی یک حوله تمیز قرار دهید تا کاملاً خشک شوند. اگر دیدید چند قطره آب روی آنها مانده، با ضربات آرام حوله آنها را از بین ببرید. بعد از خشک شدن، می‌توانید از گوشواره استفاده نمایید.

پاکسازی گوشواره در منزل

محلول خانگی شستشوی گوشواره برای انواع گوشواره الماس، نقره و مروارید

شستشوی بعضی از گوشواره‌ها مثل گوشواره‌های الماس، نقره و مروارید نیاز به ظرافت بیشتری دارد که در اینجا راه‌های اختصاصی برای هر کدام را شرح می‌هیم:

شستشوی گوشواره الماس با آب گرم و مایع ظرفشویی بدون تغییر رنگ الماس

برای تهیه محلول خانگی شستشوی گوشواره الماس، ۵ میلی لیتر (یک قاشق چایخوری) از مایع ظرفشویی را با یک لیوان آب گرم قاطی کنید. سپس گوشواره الماس خود را برای ۳ تا ۴ دقیقه در این محلول قرار دهید تا خیس بخورد.

سپس آنها را با قاشق بیرون آورده و با یک مسواک نرم به آرامی و لطافت سطح آن را تمیز کنید. حالا دوباره و این بار برای مدت ۱ تا ۲ دقیقه گوشواره‌ها را درون محلول خانگی شستشوی گوشواره قرار دهید. بعد از حداکثر ۲ دقیقه، گوشواره را درون یک ظرف از آب سرد گذاشته تا آبکشی شود. در نهایت گوشواره را روی یک حوله تمیز بگذارید تا کاملاً خشک شود.

نکته مهم: الماس ماده بسیار قوی است اما در برابر محصولات شوینده حساس بوده و ممکن است تغییر رنگ دهد. به همین دلیل، حتماً از شوینده‌های بدون رنگ و بدون عطر همراه با آب گرم برای شستشوی گوشواره الماس استفاده کنید.

شستن گوشواره نقره با آب گرم و جوش شیرین

در طول زمان، ممکن است نقره درخشندگی اولیه خود را از دست بدهد. به همین دلیل برای افزایش درخشندگی گوشواره نقره، بسیار مهم است که هر چند وقت یک بار آنها را بشورید و تمیز کنید. برای شستن گوشواره نقره،‌ ابتدا سطح یک ظرف پیرکس شیشه‌ای را با فویل بپوشانید به شکلی که سمت درخشان فویل به سمت بالا باشد.

گوشواره‌ها را روی فویل قرار داده و سپس آب گرم را به ظرف اضافه کنید تا جایی که کاملاً گوشواره‌ها را در آب غرق شوند. حالا جوش شیرین را کم کم اضافه کنید تا زمانی که ببینید اطراف گوشواره‌ها حباب ایجاد شده است. حالا بگذارید گوشواره‌ها یک ساعت در این محلول باقی بمانند. در نهایت، آن‌ها را در یک کاسه آب معمولی قرار دهید تا آبکشی شوند و بعد با یک پارچه تمیز آنها را خشک کنید.

شستن گوشواره مروارید با آب گرم و مایع شوینده ملایم

چند قطره از مایع شوینده را درون آب ولرم حل کنید. حالا یک پارچه تمیز را در این محلول فرو کرده و سپس با استفاده از پارچه، گوشواره مروارید خود را تمیز کنید. سپس بگذارید گوشواره روی یک حوله تمیز هوا بکشد تا خشک شود.

شستن گوشواره نقره

نکته مهم: به خاطر حساسیت بالای مروارید، از مواد شوینده قوی به هیچ وجه استفاده نکنید. همچنین توصیه می‌شود بعد از هر بار استفاده از گوشواره نقره، با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید تا همیشه تمیز بماند.

پاکسازی نگین‌ گوشواره با استفاده از خلال دندان

گاهی گرد و خاک در حاشیه نگین‌های گوشواره جمع می‌شود و با هیچ روش شستشویی از بین نمی‌رود. در این مواقع، می‌توانید از خلال دندان و یا یک تکه چوب کبریت تیز شده برای خارج کردن گرد و غبار استفاده کنید. البته این کار باید به آرامی و با احتیاط انجام شود تا باعث آسیب دیدن گوشواره نشود. همچنین می‌توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن گوشواره، نوک خلال دندان یا چوب کبریت را با چیزی مثل دستمال کاغذی بپوشانید اما بدیهی است که این کار باعث می‌شود تا چوب خلال یا کبریت با زوایای تنگ گوشواره دسترسی نداشته باشد.

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی