قیمت روز طلا:
۲,۸۸۴,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۲,۸۸۴,۰۰۰
نکات مهم برای تمیز کردن سنگ توپاز

نحوه مراقبت از سنگ توپاز و تمیز کردن آن

نکات مهم برای تمیز کردن سنگ توپاز

نحوه مراقبت از سنگ توپاز و تمیز کردن آن

امروزه در حجم بسیار زیادی از جواهرات و زیورآلات از سنگ توپاز استفاده می‌شود. در این شرایط یادگیری نحوه مراقبت از سنگ توپاز اهمیت بسیار زیادی دارد.

یکی از سنگ‌های مهمی که در انواع زیورآلات از آن استفاده می‌شود، سنگ قیمتی توپاز است. استفاده از این سنگ باعث می‌شود تا زیبایی زیورآلات شما به طرز فوق العاده‌ای افزایش پیدا کند. در این بین یکی از چالش‌های افراد این است که نحوه مراقبت کردن از سنگ توپاز چگونه است و به منظور تمیز کردن سنگ توپاز باید به چه نکاتی توجه داشت.

در این مطلب از سایت لیلیوم گالری قصد داریم تا شما را با نحوه مراقبت از سنگ توپاز آشنا کرده و در مورد انجام این کار اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

نکات مهم برای تمیز کردن سنگ توپاز

توپاز نوعی سنگ است که جزء مواد معدنی جامد به حساب می‌آید و پس از الماس و کوراندوم در رتبه دوم سنگ‌های محبوب برای استفاده در جواهرات قرار دارد. این سنگ به نحوی است که به بسیاری از مواد شیمیایی و گرما حساس است.

تمیز کردن جواهرات نقره با نگین توپاز

اگر کثیفی و آلودگی‌های موجود بر روی سنگ توپاز بیش از اندازه نبوده و هنوز سفت نشده است، برای تمیز کردن این سنگ می‌توانید آن را غوطه ور در آب کرده و سپس به راحتی کثیفی‌های موجود بر روی آن را پس از خیس کردن پاک کنید.

در صورتی که قصد دارید تا به شکل دقیق‌تری اقدام به تمیز کردن سنگ توپاز کنید، می‌توانید از یک مسواک قدیمی استفاده کرده و بدون آن که به سطح سنگ قیمتی توپاز آسیبی بزنید، سطح این سنگ را تمیز کنید. پیشنهاد می‌شود که به عنوان محلول تمیز کننده از آب آشامیدنی یا آب مقطر تصفیه شده استفاده کنید. آبی که در آن کلر وجود دارد بدترین محلول برای تمیز کردن توپاز است.

روش‌های مراقبت کردن از سنگ توپاز مورد استفاده در طلا

در صورتی که سنگ توپاز بر روی جواهرات از جنس طلا قرار گرفته است، برای تمیز کردن آن دو روش پیش روی شما قرار دارد که می‌توانید از این تکنیک‌ها استفاده کنید. در صورتی که برای تمیز کردن توپاز از مواد شوینده اشتباهی استفاده کنید، این مسئله باعث می‌شود تا آسیب بسیار زیادی هم به سنگ و هم به جواهرات شما وارد شود. از مهم‌ترین روش‌ها برای تمیز کردن سنگ توپاز موجود در جواهرات طلا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمیز کردن سنگ توپاز با استفاده از صابون و آمونیاک

برای تمیز کردن سنگ توپاز با استفاده از صابون و آمونیاک نیاز است تا مخلوطی از 40 یا 50 میلی لیتر صابون مایع تهیه کرده و سپس 6 تا 8 قطره آمونیاک و 100 میلی لیتر آب را با این صابون ترکیب کنید.

 مراقبت از سنگ توپاز

سپس باید زیورآلات طلا خود را که در آن از سنگ توپاز استفاده شده و قصد تمیز کردن آن را دارید در این محلول قرار دهید. اجازه دهید تا 45 تا 50 دقیقه زیورآلات شما به خوبی خیس شوند. سپس جواهرات خود را با آب سرد به شکل تمیز بشویید و با استفاده از یک پارچه نرم آن را خشک کنید.

تمیز کردن سنگ قیمتی توپاز با استفاده از مایع ظرفشویی

یکی دیگر از روش‌های مراقبت کردن از سنگ توپاز و تمیز کردن آن، استفاده از مایع ظرفشویی خانگی است. در این روش شما می‌توانید 50 میلی لیتر ژل را در 300 میلی لیتر آب گرم بریزید و سپس این ترکیب را با دستان خود هم بزنید تا کف ایجاد شود.

در مرحله بعدی باید جواهرات خود را به مدت 25 تا 30 دقیقه در محلول نگه دارید. اگر زیورآلات شما و سنگ توپاز موجود بر روی آن بسیار کثیف است، پس از مدتی با استفاده از مسواک کثیفی‌های موجود بر روی سنگ را از بین ببرید.

پس از انجام این کار زیورآلات خود را به خوبی و با استفاده از آب تمیز بشویید. همچنین می‌توانید سنگ توپاز مورد استفاده به عنوان نگین را با یک پارچه فلانل جلا دهید.

روش‌های مراقبت کردن از سنگ توپاز مورد استفاده در طلا

تمیز کردن جواهرات نقره با نگین توپاز

اگر جواهرات نقره دارید که بر روی آن‌ها از سنگ توپاز استفاده شده، برای تمیز کردن آن نیاز است تا از تکنیک‌های دیگری استفاده کنید، چرا که تمیز کردن جواهرات نقره با مواد شوینده غیرممکن است. بهترین روشی که می‌توانید از آن برای تمیز کردن این جواهرات استفاده کنید، کمک گرفتن از گچ و خمیر دندان است.

در این تکنیک لازم است تا گچ خرد شده را به صورت پودر درآورده و سپس آن را با خمیر دندان ترکیب کنید. سپس باید اجازه دهید تا گچ کاملاً حل شود. ترکیب حاصله از مخلوط شدن گچ و خمیر دندان را با استفاده از یک مسواک بر روی سنگ توپاز مورد استفاده در جواهرات نقره بکشید تا از این طریق آلودگی‌های موجود بر روی آن از بین برود.

سپس باید زیورآلات خود را با آب بشویید. پس از شستشو اجازه دهید تا جواهرات شما خشک شوند و در نهایت می‌توانید از فلانل برای جلا دادن سنگ استفاده کنید. موضوع مهمی که باید بدانید این است که اگر به درستی اقدام به شستشو و تمیز کردن کردن توپاز و نقره خود نکنید، این مسئله ممکن است باعث آسیب دیدگی شدید جواهرات شما شده و طول عمر آن‌ها را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

به همین خاطر نیاز است تا اگر به منظور تمیز کردن جواهرات خود با چالش خاصی مواجه شدید، از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا به شما نکات کلیدی برای تمیز کردن درست سنگ توپاز را آموزش دهد.

نکات مهم برای تمیز کردن سنگ توپاز

خرید جواهرات با سنگ توپاز از لیلیوم گالری

بدون هیچ شک و تردیدی یکی از خاص‌ترین انواع سنگ‌هایی که می‌توانید به عنوان نگین از آن بر روی جواهرات خود استفاده کنید، سنگ توپاز است. در این بین یکی از چالش‌هایی که همواره افراد دارند این است که چگونه می‌توان زیورآلات را با سنگ توپاز و طراحی اختصاصی خریداری کرد؟

در پاسخ به این سؤال بسیار مهم باید گفت که اگر قصد دارید تا از سنگ توپاز در طلا و جواهرات خود استفاده کنید، مجموعه لیلیوم گالری این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید از طریق این گالری اقدام به سفارش طلا با نگین‌های مختلفی چون سنگ قیمتی توپاز کنید. شما می‌توانید فرآیند طراحی طلا و جواهرات خود را به تیم متخصص لیلیوم گالری سپرده و اجازه دهید تا آن‌ها بهترین و خاص‌ترین جواهرات را با استفاده از سنگ توپاز برای شما طراحی و تولید کنند.

حرف آخر

همان طوری که بیان کردیم، یکی از زیباترین و خاص‌ترین سنگ‌هایی که در جواهرات از آن استفاده می‌شود، سنگ توپاز است. به این دلیل که امروزه سنگ توپاز در طراحی و تولید جواهرات اهمیت بسیار زیادی داشته و به وفور از آن استفاده می‌شود، به همین خاطر لازم است تا دید کاملی در مورد مراقبت از سنگ توپاز داشته باشید تا بتوانید به زیبایی و خاص بودن جواهرات خود از این طریق کمک کنید.

در صورتی که جواهرات و زیورآلاتی دارید که از سنگ قیمتی توپاز در آن به عنوان نگین استفاده شده است، نیاز است تا از تکنیک‌ها و روش‌های گفته شده در این مطلب برای تمیز کردن این سنگ استفاده کرده و از این طریق زیبایی این سنگ را بیش از پیش افزایش داده و طول عمر آن را بیشتر می‌کنید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
حساب کاربری من
0 علاقه مندی