قیمت روز طلا:
۳,۵۴۶,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۵۴۶,۰۰۰

وقتی صحبت از سنگ جواهر باشد، معمولاً اکثر ما تصور می‌کنیم که این سنگ‌ها فقط برای تزئین جواهرات زنانه استفاده می‌شوند؛ اما در حقیقت انواع سنگ جواهر انگشتر مردانه آنقدر فراوان هستند که هر شخصی با هر سلیقه‌ای می‌تواند سنگ جواهر ایده آل خود را برای یک انگشتر مردانه پیدا کند. در این مطلب ده مورد از بهترین سنگ‌های تزئینی انگشتر مردانه را معرفی می‌کنیم و همچنین با خواص سنگ جواهرهای مختلف آشنا می‌شویم.

سنگ جواهر یاقوت کبود

هم برای آقایان و هم خانم‌ها، سنگ‌های جواهر تک رنگ جذابیت خاصی دارند و جلوه زیبایی به زیورآلات از جمله انگشتر می‌بخشند. یاقوت کبود یکی از انواع جواهرات مردانه است که بین آقایان و خانم‌ها به یک اندازه محبوب است. به همین دلیل قیمت این سنگ نیز نسبتاً بالا است و اگر به دنبال یک هدیه ارزشمند برای عزیزان خود هستید، سنگ جواهر یاقوت کبود گزینه مناسبی است.

به طور کلی سنگ یاقوت در چند رنگ مختلف در طبیعت یافت می‌شود، اما از میان همه رنگ‌های آن، یاقوت‌های کبود که دارای رنگ آبی تیره هستند یک گزینه ایده آل برای تزئین انگشتر مردانه به سبک کلاسیک محسوب می‌شوند. از خواص سنگ یاقوت می‌شود به تأثیر آن بر از بین بردن افکار منفی و تقویت تمرکز و ایجاد حس آرامش اشاره کرد.

سنگ جواهر یاقوت سرخ

سنگ جواهر یاقوت سرخ

دومین مورد از سنگ‌های قیمتی برای آقایان باز هم یک یاقوت است. منتهی به دلیل ساختار شیمیایی متفاوت با یاقوت کبود، این مدل از سنگ یاقوت سرخ رنگ است که به آن سرخ خون کبوتری نیز گفته می‌شود. باز هم مانند یاقوت کبود، یاقوت سرخ نیز در تزئین جواهرات زنانه بسیار پر کاربرد است. از گوشواره و گرفته تا پلاک و دستبند و حتی تزئینات پارچه لباس.

اما در عین حال این سنگ جواهر می‌تواند برای تزئین انگشترهای مردانه نیز به کار رود. رنگ سرخ و آتشین آن باعث شده تا یاقوت سرخ را نماد عشق و شجاعت بدانند. به طوری که بسیاری از جنگاوران باستانی و حاکمان قدرتمند در طول تاریخ، از انگشترهایی که با سنگ یاقوت سرخ تزئین شده بودند استفاده می‌کردند.

سنگ جواهر تورمالین سیاه

عموماً رنگ‌های تیره محبوبیت خاصی نزد آقایان دارند و جای تعجب نیست که یکی سنگ‌های تزئینی انگشتر مردانه سنگ جواهر تورمالین سیاه است. این سنگ در مقایسه با یاقوت‌های کبود و سرخ از قیمت کمتری برخوردار است اما همچنان جزو سنگ‌های ارزشمند و البته با دوام محسوب می‌شود. تورمالین از نظر ابعاد و نوع برش تنوع بسیار زیادی دارد و می‌توانید برای مدل‌های مختلف انگشتر مردانه از آن استفاده کنید.

رنگ سیاه جذاب آن باعث شده تا به راحتی با هر سبک پوششی قابلیت ست شدن را داشته باشد. علاوه بر انگشتر، تورمالین سیاه برای تزئین دستبند، گردنبند، پلاک و دکمه سردست نیز به کار می‌رود. از خواص سنگ جواهر تورمالین سیاه می‌شود به تقویت اعتماد به نفس اشاره کرد.

سنگ جواهر تورمالین سیاه

سنگ جواهر گارنت (لعل یا نارسنگ)

گارنت که در فارسی به آن لعل یا نارسنگ هم می‌گویند یکی دیگر از سنگ‌های تزئینی انگشتر مردانه است که در طول تاریخ همواره مورد توجه مردان قدرتمند قرار داشته؛ مانند یاقوت، گارنت نیز با توجه فرایند شیمیایی که هنگام شکل گرفتن طی می‌کند، می‌تواند رنگ‌های متنوعی داشته باشد.

از بین همه رنگ‌های این سنگ جواهر، گارنت‌های قرمز و نارنجی بیشتر مورد توجه جواهرسازان برای ساخت انواع جواهرات مردانه قرار گرفته‌اند. رنگ‌های شاد و سرزنده گارنت یا همان لعل باعث شده‌اند تا این سنگ جواهر به عنوان نماد انرژی و قدرت شناخته شود.

سنگ جواهر فیروزه

ممکن است از دیدن سنگ جواهر فیروزه در لیست سنگ‌های قیمتی برای آقایان غافلگیر شوید. چرا که بسیاری از افراد تصور می‌کنند سنگ‌های جواهر رنگ روشن فقط برای تزئین جواهرات زنانه استفاده می‌شوند؛ اما این تصور اشتباهی است و فیروزه یکی از مثال‌های نقض آن است. علاوه بر رنگ آبی آسمانی آرامش بخش آن، یکی از جذابیت‌های سنگ جواهر فیروزه خطوط نامنظمی است که به شکل طبیعی روی آن نقش بسته‌اند.

این خطوط یادآور بی نظمی چشم نواز طبیعت در مناظری مثل بیابان، کوهستان و جنگل‌ است. تزئین انگشتر تنها یکی از کاربردهای فیروزه در جواهرسازی است. این سنگ جواهر توسط آزتک‌ها، آپاچی‌ها و مصریان باستان به شکل گسترده استفاده می‌شد و آن را خوش یمن می‌دانستند.

سنگ جواهر فیروزه

سنگ جواهر چشم ببر

بدون شک چشم ببر یکی از جذاب‌ترین سنگ جواهرهای مردانه است که روی تقریباً هر نوع جواهری قابل نصب است. در کنار انگشتر مردانه، چشم ببر می‌تواند برای تزئین دستبند ریسه‌ای، پلاک، دستبند طلا، گردنبند نیز به کار گرفته شود. این سنگ زیبا و خوش نقش معمولاً چند رنگ است که شامل ترکیبی از رنگ‌های عسلی، قهوه‌ای و طلایی می‌شوند که گاهی به شکل خط خطی روی هم مشاهده می‌شوند. به لطف خطوط محکم و طرح نامنظم آن، این سنگ جواهر انگشتر مردانه نماد شجاعت و خلاقیت شناخته می‌شود.

سنگ جواهر گارنت سبز (تساوریت)

اگر می‌خواهید رنگ‌های متنوع را امتحان کنید، گارنت سبز که به آن تساوریت هم می‌گویند گزینه‌ای است که می‌تواند شما را راضی کند. رنگ سبز تساوریت تا حد زیادی شبیه به رنگ زمرد است که خود یکی از گران قیمت‌ترین سنگ‌های تزئینی در جواهرات است؛ اما تساوریت یک مزیت نسبت به زمرد دارد؛ اگرچه در مقیاس موهس زمرد نمره بالاتری دارد، اما به دلیل ترک‌های طبیعی که در زمرد وجود دارد، احتمال شکست آن بر اثر ضربه بیشتر از تساوریت است.

در نتیجه تساوریت جایگزین ایده آلی برای زمرد محسوب می‌شود که هم رنگ سبز جذابی دارد و هم در برابر ضربه از مقاومت بیشتری برخوردار است. از خواص سنگ جواهر تساوریت می‌شود به اثر مثبت آن بر ایجاد حس سرزندگی و رونق بخشی اشاره کرد.

سنگ جواهر گارنت سبز

سنگ جواهر مرمر سبز

مورد سبز رنگ بعدی در لیست سنگ جواهر انگشتر مردانه، مرمر سبز نام دارد. البته باید بگوییم که رنگ مرمر بسیار تیره‌تر از رنگ سبز زمرد و تساوریت است. از جذابیت‌های این سنگ می‌شود به خطوط و طرح‌های طبیعی اشاره کرد که در برش‌های مختلف، به شکل‌های متنوع وجود دارند. از خطوط صاف و راه راه گرفته تا خطوط تاب دار و یا دایره‌های کوچک و بزرگ. مرمر سبز نماد عزت نفس و وفور نعمت دانسته می‌شود.

سنگ جواهر آمیتیست (یاقوت ارغوانی)

در بسیاری از فرهنگ‌ها بنفش را به عنوان رنگ سلطنتی می‌شناسند. به همین دلیل است که در فیلم و سریال‌های تاریخی، زیاد می‌بینید که پادشاهان انگشترهایی با نگین بنفش در دست دارند. این نگین‌ها معمولاً از سنگ جواهر آمیتیست ساخته می‌شدند. آمیتیست یکی دیگر از انواع یاقوت است که به آن یاقوت ارغوانی هم می‌گویند. آمیتیست یکی از پنج گران‌ترین سنگ‌های جواهر در جهان محسوب می‌شود و نماد تفکر منطقی و خلوص نیت است.

سنگ جواهر سیترین

شاید بشود گفت سیترین جزو سنگ جواهرهای کمتر شناخته شده است؛ اما رنگ نارنجی ملایم و بافت خاص آن باعث شده تا بتوانیم آن را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های سنگ جواهر برای انگشتر مردانه به حساب بیاوریم. طیف رنگی سیترین که از خانواده کوارتز است از زرد طلایی تا نارنجی غروب خورشیدی گسترده است. رنگ نارنجی شاد سیترین سبب شده تا به نماد شادی و خوشبختی تبدیل شود.

سنگ جواهر انگشتر مردانه

ساخت انواع جواهرات مردانه با سنگ جواهر سفارشی

در گالری لیلیوم شما می‌توانید انواع جواهرات مردانه و زنانه را با سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی با کیفیت و طرح دلخواه سفارش دهید. سنگ‌های قیمتی که در گالری لیلیوم مورد استفاده قرار می‌گیرند، همگی دارای شناسنامه GIA هستند که اصالت و کیفیت این سنگ‌ها را تضمین می‌نماید؛ بنابراین اگر می‌خواهید انگشتر دلخواه خود را با بهترین سنگ جواهر انگشتر مردانه تزئین کنید، کافی است همین حالا با کارشناسان طراحی و ساخت طلا و جواهرات در گالری لیلیوم تماس گرفته و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی