قیمت روز طلا:
۳,۳۹۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۰,۰۰۰

بعد از انتخاب لباس عروس، نوبت به انتخاب جواهراتی می‌رسد که با لباس مورد نظر همخوانی داشته باشند و باعث زیبایی بیشتر لباس و عروس شوند. در این راهنمای انتخاب جواهر برای لباس عروس، گردنبند و گوشواره مناسب برای پر طرفدارترین مدل‌های لباس عروس را معرفی می‌کنیم. اگر به دنبال انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس می‌گردید و یا در انتخاب گوشواره مناسب لباس عروس دچار شک و تردید شده‌اید، خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

نکات مهم در انتخاب جواهر برای لباس عروس

برای انتخاب بهترین جواهر که مناسب لباس عروس شما باشد، اصول کلی و نکاتی وجود دارند که رعایت آنها باعث می‌شود تا ترکیب چشم نوازی از لباس عروس و جواهرات شکل بگیرد. در اینجا این نکات را مرور می‌کنیم:

1.  انتخاب جواهر عروس با توجه به رنگ پوست

هم در انتخاب مدل و رنگ لباس و هم جواهرات و اکسسوری‌های عروس،‌ رنگ پوست او نقش مهمی ایفا می‌کند. فلزاتی که برای ساخت جواهرات استفاده می‌شوند مثل طلا، نقره و تیتانیوم دارای انواع مختلفی هستند که از نظر رنگ با هم تفاوت‌هایی دارند. در نتیجه شما این امکان را دارید که جواهری را برای روز عروسی خود انتخاب کنید که سازگاری بیشتری با رنگ پوست شما دارد.

انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس

این کار باعث می‌شود تا هارمونی ایده آلی بین فلزات و پوست بدن ایجاد شوند که در نتیجه آن هم جواهرات و هم چهره عروس، جذاب‌تر به چشم می‌آیند. به عنوان یک قاعده کلی برای افرادی که پوست سبزه و متمایل به تیره دارند، طلای رز گلد (صورتی) و طلای زرد گزینه مناسبی است. از آن طرف برای افرادی که پوست روشن و متمایل به سفید دارند، طلای سفید و یا نقره ترکیب مطلوبی با رنگ پوست آنها ایجاد خواهد کرد.

2.  انتخاب جواهر عروس با توجه به رنگ لباس

درست مانند رنگ پوست، رنگ لباس نیز در میزان به چشم آمدن جواهرات عروس تاثیری مهم و غیر قابل انکار دارد. درست است که رنگ کلاسیک لباس عروس رنگ سفید است، اما معمولاً لباس‌های عروس از دو طیف مختلف از رنگ سفید استفاده می‌کنند.

طیف اول که به سفید شامپاینی معروف است، کمی براق به نظر می‌رسد و برای تکمیل آن می‌شود از جواهراتی با رنگ‌های گرم مثل طلای رز گلد یا طلای زرد استفاده کرد. طیف دوم لباس‌های عروس کمی خالص و سرد‌تر به نظر می‌رسد و سفیدی آن در ترکیب با فلزات سفید رنگ مثل نقره، پلاتین و تیتانیوم زیباتر خواهد شد.

3.  انتخاب جواهر عروس با توجه به مدل یقه

مدل‌های فراوانی برای لباس عروس وجود دارد که هر کدام جزئیات و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند؛ اما برای یافتن بهترین مدل گردنبند عروس برای یک لباس خاص، ویژگی که در لباس بیشترین اهمیت را دارد مدل یقه آن است. مواردی مثل اینکه یقه تا چه حد باز است، چند بند دارد، شکل یقه گرد است یا نه مشخص می‌کنند که چه نوع گردنبند و گوشواره‌ای برای استفاده در کنار آن لباس ایده آل هستند. به همین جهت در ادامه این راهنمای انتخاب جواهر برای لباس عروس تمرکز روی مدل یقه لباس خواهد بود.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه دکلته

4.  همه لباس‌ عروس‌ها نیاز به گردنبند ندارند

نکته مهم دیگری که نباید از آن غافل شد این است که در انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس، گاهی بهترین انتخاب این است که از گردنبند استفاده نکنید! چرا که در بعضی از مدل‌های لباس عروس، شکل یقه به گونه‌ای است که نیازی به گردنبند برای تکمیل استایل عروس وجود ندارد. در این موارد می‌شود از گوشواره‌های بزرگ‌تر استفاده کرد تا جای خالی گردنبند را پر کنند. در ادامه این نوع از یقه‌ها را نیز معرفی می‌کنیم.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه دکلته

یقه دکلته یا بدون بند فضای باز زیادی در اطراف گردن ایجاد می‌کند که همین امر باعث می‌شود تا انتخاب جواهر برای این قسمت اهمیت زیادی داشته باشد. چرا که در این شرایط جواهرات بیشتر به چشم می‌آیند و اگر انتخاب مناسبی نباشند، استایل کلی عروس را تحت تأثیر قرار می‌دهند. برای گوشواره، می‌شود از مدل‌های درشت و آویزی استفاده کرد. گوشواره‌های بلند که سنگ‌های تزئینی نسبتاً بزرگی دارند می‌توانند هارمونی قابل قبولی در چهره عروس ایجاد نمایند.

اما در خصوص گردنبند اوضاع متفاوت است. چرا که باید از مدلی استفاده کنید که توجه را از لباس ندزدد. در نتیجه بهترین مدل گردنبند عروس برای لباس دکلته، گردنبندهای مدل چوکر یا هر نوع گردنبندی هستند که نزدیک به گلو بسته می‌شوند و ظاهری ساده خلوت دارند.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه گرد

یقه گرد کاملاً فضای بالای سینه را می‌پوشاند و ظاهری بسته دارد. در نتیجه فضای کافی برای به نمایش درآوردن گردنبند وجود ندارد و توصیه می‌شود که در این نوع لباس عروس، از گردنبند استفاده نشود. برای انتخاب گوشواره مناسب لباس عروس با یقه گرد، گوشواره‌های آویزی کوتاه با طرح‌های چشمگیر مثل طرح گلبرگ، قلب و… گزینه مناسبی هستند.

راهنمای انتخاب جواهر برای لباس عروس

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه رومی

یقه رومی به لباس‌هایی گفته می‌شود که یقه نامتقارن دارند به شکلی که فقط یک طرف یقه بند دارد و طرف دیگر لخت است. این مدل نیز یکی دیگر از مدل‌هایی است که توصیه می‌شود در آن از گردنبند استفاده نکنید. چرا که نقطه تمرکز این لباس، یقه نامتقارن است و با افزودن گردنبند به آن، ترکیب ناهمگونی ایجاد خواهد شد. در خصوص گوشواره نیز بهتر از مدل‌های میخی و یا آویزی کوتاه آن هم با طرح‌های ساده و خلوت استفاده کنید.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه قایقی

در یقه قایقی، نگاه‌ها به سمت صورت کشیده می‌شوند. در نتیجه باز هم باید از جواهرات ظریف و نه چندان شلوغ استفاده شود تا نقطه تمرکز از زیبایی صورت عروس دور نشود. برای انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس با یقه قایقی، به سراغ گزینه‌های آویزی با نگین ریز بروید.

یک گردنبدند با زنجیر نازک و سنگ الماس کوچک که روی لباس قرار می‌گیرد، ترکیب بی نقصی خواهد شد. در خصوص گوشواره نیز از آنجایی که لباس فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، می‌توان با انتخاب گوشواره‌هایی میخی با سنگ جواهر رنگی تضاد زیبایی بین سفیدی لباس و رنگ جواهرات ایجاد کرد.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه باز

در خصوص یقه‌های باز، می‌توانید از همان فرمول یقه دکلته پیروی کنید. از گردنبند چوکر یا هر گردنبندی با ارتفاع کوتاه به علاوه گوشواره‌های آویزی استفاده نمایید. همچنین می‌توانید گردنبند را حذف کرده و در عوض از گوشواره‌های بزرگ‌تری استفاده کنید.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه هفت

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه سر شانه افتاده

یقه با سرشانه افتاده نیز از آن مدل‌هایی است که می‌توانید در آن گردنبند را کنار گذاشته و در عوض از گوشواره‌های آویزی درشت که بیشتر جلب توجه می‌کنند استفاده کنید؛ اما ترکیب این مدل با گردنبند نیز زیبایی خیره کننده‌ای ایجاد خواهد کرد و مزیت آن این است که از انواع گردنبند می‌توانید در آن استفاده کنید. از گردنبند‌های چوکر گرفته تا گردنبد مروارید که تا کمی پایین‌تر از گردن آویزان می‌شود.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه قلبی (دلبری)

یکی از محبوب‌ترین انواع مدل لباس عروس یقه به شکل قلبی است که فضای بازی در بالای سینه ایجاد می‌کند. این فضا می‌تواند با یک گردنبند همراه با پلاکی کوچک اما چشمگیر پر شود. استفاده از طرح‌های هندسی برای پلاک گردنبند در این مدل می‌تواند با شکل هندسی یقه لباس همخوانی چشم نوازی ایجاد کند. در خصوص انتخاب گوشواره مناسب لباس عروس با یقه قلبی، مدل‌ میخی انتخاب امنی است که می‌توانید مطمئن باشید با استایل یقه قلبی ست خواهد بود.

جواهرات مناسب برای لباس عروس با یقه هفت (V شکل)

یکی از بهترین مدل‌های یقه برای افزودن گردنبند به استایل عروس، مدل یقه هفتی است. بسیاری از انواع گردنبندهای آویزی همراه با پلاک‌های کوچک یا درشت در این مدل قابل استفاده هستند. البته باید حواستان باشد که طول گردنبند خیلی زیاد نباشد و زنجیر گردنبند یک خط موازی بلند با خط یقه ایجاد نکند. در خصوص گوشواره، باز هم مدل میخی و یا مدل‌های آویزی خیلی کوتاه و چسبیده به گوش توصیه می‌شوند.

جمع بندی

در این راهنمای انتخاب جواهر برای لباس عروس دیدیم که در انتخاب جواهر ایده آل برای استایل عروس، مهم‌ترین عامل مدل یقه لباس عروس است. ما در این مطلب گوشواره و گردنبند ایده آل برای هشت مدل از رایج‌ترین انواع لباس عروس را معرفی کردیم. لازم به ذکر است که شما می‌توانید هر کدام از انواع این جواهرات را با طرح و شکل دلخواه، مطابق با سلیقه خودتان در گالری لیلیوم سفارش داده و ظرف تنها چند هفته آن را تحویل بگیرید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی