قیمت روز طلا:
۳,۳۳۵,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۳۵,۰۰۰

انتخاب گردنبند مناسب باعث می‌شود تا هر لباسی که می‌پوشید، زیباتر دیده شود و استایل جذاب‌تری داشته باشید. در این راهنمای خرید گردنبند همه نکات مهمی که هنگام انتخاب گردنبند باید بدانید را مرور می‌کنیم.

چه قرار باشد که برای خودتان گردنبند بخرید و چه به عنوان هدیه برای عزیزانتان، با کمک این نکات خرید گردنبند می‌توانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب می‌کنید. انتخاب نوع زنجیر مناسب، آشنایی با انواع مدل گردنبند و انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت از جمله مواردی است که در ادامه این مطلب آنها را بررسی کرده‌ایم.

انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت

هنگام خرید هر کدام از انواع جواهرات، نکاتی هستند که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید جواهری را که بیشترین همخوانی را با تیپ و استایل شما دارند پیدا کنید. به عنوان مثال برای خرید دستبند باید رنگ لباس‌هایی که می‌خواهید دستبند را با آن ست کنید در نظر داشته باشید. در مورد گردنبند، در نظر گرفتن فرم صورت مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید. همخوانی مدل گردنبند با فرم صورت جذابیت بیشتری به چهره شما می‌دهد و همچنین کمک می‌کند تا زیبایی گردنبند بیشتر دیده شود.

راهنمای کامل خرید گردنبند

قبل از خرید گردنبند، فرم صورت خود را تشخیص دهید

صورت همه ما ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و گردنبند مناسب می‌تواند مکمل این ویژگی‌ها باشد و تعادل ایده آلی را در عناصر چهره به وجود بیاورد. در راهنمای خرید گردنبند،‌ فرم صورت را به ۶ شکل و در سه گروه تقسیم بندی می‌کنند.

در تصویر زیر دو شکل سمت چپ یعنی صورت‌های بیضی و دایره‌ای در یک گروه، دو شکل وسط یعنی صورت‌های مربعی و مستطیلی در یک گروه و دو شکل سمت راست یعنی صورت‌های مثلثی (قلبی) و لوزی (الماسی) در یک گروه قرار می‌گیرند. اگر هیچ کدام از این شش شکل دقیقاً شبیه به صورت شما نیست، آن شکلی را که شباهت بیشتری به صورت شما دارد برای راهنمای خرید گردنبند در نظر بگیرید.

بعد از انتخاب یکی از این فرم‌ها به عنوان فرم صورت خود و یا فردی که می‌خواهید گردنبند را برای او بخرید، به نکات زیر در خصوص انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت توجه کنید:

گردنبند مناسب برای صورت‌های لوزی (الماسی) و مثلثی (قلبی)

در این فرم از صورت‌ها عریض‌ترین بخش صورت،‌ پیشانی است. پس باید با استفاده از گردنبند و سایر جواهرات قسمت پایین صورت را پر کنید تا به یک تعادل بین اجزای صورت و جواهرات برسید. از آنجایی که خط فک صاف است و نوک چانه کمی نوک تیز، استفاده از جواهرات دایره‌ای شکل باعث ایجاد هارمونی و جذابیت بیشتر می‌شود. برای این فرم از چهره‌ها، توصیه می‌شود تا از گردنبندهای کوتاه استفاده شود که با فاصله کمی پایینتر از گلو قرار می‌گیرند. مدل‌های چوکر و یا گردنبندهای یقه‌ای گزینه مناسبی برای این فرم صورت هستند.

نکات خرید گردنبند

گردنبند مناسب برای صورت‌های گرد و بیضی

شباهت صورت‌های گرد و بیضی این است که عریض‌ترین قسمت صورت در این فرم چهره، قسمت میانی یا همان گونه‌ها است. انتخاب مدل موهای کوتاه و یا بستن مو از پشت سر باعث می‌شود تا موها دور صورت را نپوشانند و فضای بیشتری برای افزودن زیورآلات و گردنبند وجود داشته باشد.

برای صورت‌های گرد، گردنبندهای بلند و V شکل گزینه مناسبی هستند که تناسب مطلوبی با شکل صورت ایجاد می‌کنند. همچنین توجه داشته باشید که گردنبندهای خیلی کوتاه برای صورت‌های گرد اصلاً گزینه ایده آلی نیست. ولی برای صورت‌های بیضی شکل می‌توان از گردنبندهای کوتاه‌تر نیز استفاده کرد.

گردنبند مناسب برای صورت‌های مربعی و مستطیلی

در صورت‌های مربعی و مستطیلی، عریض‌ترین قسمت صورت در محدوده خط فک قرار دارد (کمی پایین‌تر از گونه‌ها). پس بر خلاف دو گروه قبلی که در آنها سعی می‌شد با جواهرات توجه را به نیمه پایینی صورت جلب کرد، در این گروه باید از جواهرات برای هدایت توجه به سمت بالا و چشم‌ها استفاده کرد. در نتیجه استفاده از گوشواره‌های کوتاه اما گل درشت گزینه مناسبی است.

در خصوص نکات خرید گردنبند برای صورت‌های مربعی باید گفت سعی کنید گردنبندهایی با طول متوسط انتخاب کنید. این گردنبندها باعث می‌شوند تا صورت مربعی، کشیده‌تر به نظر برسد؛ اما برای صورت‌های مستطیلی، گردنبندهای کوتاه و چسبیده به گلو گزینه بهتری هستند. چرا که باعث می‌شوند تا صورت عریض‌تر دیده شود و هارمونی بیشتری بین اجزای صورت ایجاد گردد.

انواع مدل گردنبند

انواع مدل گردنبند از نظر طول زنجیر

دیدیم که در انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت، طول زنجیر یک عامل کلیدی است. به همین دلیل آشنایی با انواع مدل گردنبند از نظر طول زنجیر اهمیت زیادی دارد. گردنبندها از نظر طول به شش دسته تقسیم می‌شوند که هر کدام از آنها یک مدل در نظر گرفته می‌شوند. در جدول زیر این مدل‌ها را معرفی کرده‌ایم:

نام مدل طول به سانتی متر محل قرار گیری
کولار (طوق یا یقه‌ای) ۳۵ چسبیده به دور گردن
چوکر ۴۰ کمی پایین‌تر از گلو
پرنسس ۴۵ روی استخوان ترقوه
ماتینی ۵۰-۶۰ بین استخوان ترقوه و سینه
اوپرا ۷۳-۹۰ روی سینه یا کمی پایین‌تر از آن
طنابی ۹۰-۱۰۵ چند لایه به شکلی که روی سینه یا کمی پایین‌تر از سینه آویزان شود

از بین این مدل‌ها، مدل پرنسس پر فروش‌ترین نوع گردنبند محسوب می‌شود. چرا که اندازه آن از گردن تا سینه متوسط است و با اکثر فرم‌های صورت، به خصوص صورت‌های مربعی همخوانی دارد.

انتخاب بهترین زنجیر برای گردنبند

یک قسمت مهم از هر نوع گردنبندی زنجیر آن است. زنجیر معمولاً از یک فلز ارزشمند مثل طلا یا نقره درست می‌شود طراحی آن بسته به مدل گردنبند متفاوت خواهد بود. در گردنبندهای بدون پلاک، زنجیر طراحی درشت‌تری خواهد داشت و بیشتر جلب توجه می‌کند؛ اما در گردنبندهایی که با پلاک و یا سنگ‌های قیمتی تزئین می‌شوند، زنجیرهای ساده به کار می‌روند. چهار نوع رایج از گردنبندها با زنجیرهای متفاوت عبارت هستند از:

  • زنجیر فلزی

گردنبندهای فلزی که به شکل زنجیر طراحی می‌شوند یکی از رایج‌ترین انواع گردنبند هستند. ضخامت این زنجیرها متوسط است و معمولاً با ست دستبند همراه هستند. زنجیر فلزی می‌تواند در انواع گردنبند از چوکر گرفته تا طنابی به کار گرفته شود و جنس آن می‌تواند طلا، نقره و یا پلاتینیوم باشد.

انتخاب گردنبند مناسب

  • گردنبند بدون پلاک

این دسته از گردنبندها نسبت به زنجیرهای فلزی وزن و ضخامت بیشتری دارند. از آنجایی که قرار نیست پلاکی به آنها آویز شود، در طراحی آنها از عناصر نسبتاً درشت مثل سنگ جواهر یا الماس استفاده می‌شود. این سنگ‌های تزئینی به شکل ردیفی در طول گردنبند کشیده شده‌اند و قابل جدا کردن نیستند. طول این زنجیرها معمولاً ۴۵ سانتی متر یا بیشتر است.

  • گردنبند مرواریدی

گردنبندهای ریسه‌ای یا مرواریدی مانند یک تسبیح هستند که مهره‌های مروارید و یا سنگ‌های تزئینی مشابه در آن کنار هم قرار گرفته‌اند. این سبک از گردنبندها برای استایل‌های کلاسیک و مجلسی یک گزینه فوق‌العاده محسوب می‌شوند.

  • گردنبند با پلاک

برای گردنبندهایی که شامل پلاک می‌شوند، باید از زنجیرهای ساده و خلوت استفاده کرد. چرا که در این نوع جواهرات پلاک نقطه تمرکز است و زنجیر نباید بیش از حد جلب توجه کند. برای پلاک می‌شود از پلاک اسم، سنگ جواهرهای نسبتاً درشت، انواع آویز و موارد مشابه استفاده کرد.

مشاوره با کارشناسان طراحی طلا و جواهر برای ساخت گردنبند ایده آل

به عنوان نکته نهایی در راهنمای خرید گردنبند باید گفت که اگر به دنبال یک گردنبند بی نقص هستید که تمامی معیارهای سلیقه شما را رعایت کند، خرید گردنبند به شکل سفارشی و با طرح دلخواه بهترین گزینه برای شما است. کارشناسان طراحی و ساخت طلا و جواهرات در گالری لیلیوم آماده هستند تا تجربه و دانش خود را در اختیار شما بگذارند تا با کمک هم گردنبند ایده آل خود را به شکل سفارشی و در مدت زمانی کوتاه تهیه کنید. کافی است همین حالا از راه‌های ارتباطی درج شده در سایت با گالری لیلیوم تماس بگیرید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی