قیمت روز طلا:
۳,۵۵۲,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۵۵۲,۰۰۰

اگر به دنبال یک هدیه مناسب برای متولدین مرداد هستید، سنگ‌های ماه تولد مرداد و خواص آنها یکی از مواردی است که می‌توانید روی آنها حساب باز کنید. سنگ ماه مرداد با توجه به زیبایی منحصربه‌فرد، طبیعی بودن و داشتن انرژی‌های مثبت اغلب در ساخت جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستبند سنگ ماه تولد مرداد و گردنبند سنگ ماه تولد مرداد از جمله زیورآلاتی است که می‌توان از سنگ‌های این ماه در آنها بهره برد.

ما در این مقاله به بررسی سنگ ماه تولد مرداد زبرجد و دیگر سنگ‌های این ماه و خواص آنها پرداخته‌ایم.

سنگ‌های ماه تولد مرداد و خواص آنها

اگر به آشنایی با سنگ ماه مرداد علاقه‌مند هستید، ما در اینجا به معرفی این سنگ‌های زیبا و خواص آنها پرداخته‌ایم.

زبرجد

از انواع سنگ ماه تولد مرداد زبرجد یا پریدوت است. این سنگ بسیار قدیمی و قیمتی می‌باشد و در خاورمیانه محبوب و پر استفاده است. شما می‌توانید این سنگ را در کشورهای خاورمیانه به وفور مشاهده کنید. درخشش زبرجد همچون شیشه است و با توجه به میزان آهنی که در داخل آن وجود دارد رنگ آن به رنگ‌های زرد، زیتونی و سبز قهوه‌ای متغیر می‌باشد. میزان سختی سنگ پریدوت برابر با 6.5 الی 7 است و محبوب‌ترین رنگ آن سبز زیتونی می‌باشد.

زبرجد

از جمله خواص بی‌نظیر این سنگ زیبا می‌توان به توسعه و بهبود قدرت ذهنی اشاره کرد که به وسیله تلالو زیبای سبز و طلایی آن ممکن شده است. این سنگ تعادلی بردی احساسات است و سبب ایجاد آرامش می‌شود‌. مصری‌ها در گذشته از این سنگ برای آرامش‌بخشی، تعادل انرژی در جسم و تصفیه‌کنندگی بهره می‌بردند. همچنین برای بالا بردن انرژی پریدوت می‌توان آن را همراه طلا به کار برد.‌

این سنگ جادویی دارای قدرت پاک‌کنندگی است و در هضم غذا، رفع زخم معده، رفع یبوست، تورم روده و همچنین برقرار نمودن انرژی در طحال مؤثر می‌باشد. مصریان به این سنگ، سنگ خورشید نیز می‌گفتند که به وسیله آن می‌توانستند دیده دورنس خود را باز کنند و سبب از بین بردن مالیخولیا شوند.‌

شما نیز می‌توانید این سنگ جادویی، زیبا و منحصربه‌فرد را به صورت دستبند سنگ ماه تولد مرداد و گردنبند سنگ ماه تولد مرداد داشته باشید و از سنگ‌های ماه تولد مرداد و خواص آنها بهره‌مند شوید.

اونیکس

اونیکس و یا عقیق سلیمانی دز دیگر سنگ‌های ماه تولد مرداد است. این نام از یونان سرچشمه می‌گیرد و منشأ آن نوکس به معنای ناخن است و می‌توان اینگونه برداشت کرد که به علت شفافیت خاصش این نام را گرفته است. از عقیق سلیمانی یا عقیق سیاه در حکاکی و برجسته کاری بهره برده می‌شود و علت این امر نیز به شفافیت آن باز می‌گردد زیرا می‌توان با کمک لایه‌های آن کنتراستی از رنگ میان طراحی و پس‌‌زمینه برش داد و ایجاد نمود.

اونیکس

از جمله مکان‌های جغرافیایی اصلی برای اونیکس می‌توان به هندوستان و آمریکای جنوبی اشاره کرد. رومی‌ها از این نام برای سنگ‌هایی مانند مرمر سفید و کلسدونی استفاده می‌کردند که در حال حاضر با نام عقیق سیاه مرمری خوانده می‌شوند. اونیکس یکی از انواع 12 سنگی است که در کتاب مقدس برای سینه‌بند ملیله‌دوزی خاخام بزرگ آورده شده است.

از جمله خواص جادویی اونیکس می‌توان با قابلیت تازه‌سازی، افزایش درک، تقویت ذهن و بالا بردن نیروهای جنسی و فیزیکی، به خصوص در افراد ورزشکار و همچنین راهی برای کنترل عادات بد اشاره کرد. در گذشته باورها بدین شکل بود که اونیکس یک نمادی از شیطان می‌باشد و سبب ایجاد وحشت و کابوس می‌شود.‌ همچنین اعتقاداتی وجود داشت که این سنگ را محافظی در برابر نیروهای اهریمنی می‌دانستند.

خواب دیدن این سنگ نشان از داشتن زندگی‌ای شاد است. عقیق سلیمانی یک گزینه عالی برای تعادل نیروها در بدن است مانند حس زنانه و مردانگی. این سنگ با چاکرا اول ارتباط دارد. این سنگ مختص ماه مرداد و دی می‌باشد. اگر مایل باشید می‌توانید دستبند، انگشتر و هر مدل زیورآلات دیگر خود را با این سنگ مزین کنید.

ساردونیکس

ساردونیکس یا عقیق یمانی از سنگ‌های مقرون‌به‌صرفه ماه مرداد است و از نظر تخصصی یکی از مدل‌های سنگ اونیکس می‌باشد اما شکل و خواص منحصربه‌فرد خود را دارد. سنگ‌های ساردونیکس از ترکیب دو سنگ عالی و شفابخش شامل لایه‌های سنگ اونیکس و ماده‌ای معدنی به نام سارد تشکیل شده است.

سنگ‌های ماه تولد مرداد به همراه خواص آنها

ترکیب این سنگ‌ها، سنگی قرمز با نوارهای مشکی، قرمز و سفید ایجاد نموده است. این رنگ‌های زیبا به عنوان سه‌گانه رنگ‌های باستانی نیز شناخته می‌شوند. افراد متخصص و گوهرشناس‌ها معتقد هستند که بهترین انواع ساردونیکس از کشور هند می‌باشد. این تفکر به علت پدیده‌های جغرافیایی و زمین‌شناسی و آرایش زمین مربوط می‌شود. با این وجود مدل‌های زیبای ساردونیکس را می‌توان در چین، برزیل، آلمان و آمریکا نیز مشاهده کرد.‌

از خواص بی‌نظیر ساردونیکس می‌توان به قدرت شفابخشی آن برای صاحب سنگ اشاره کرد. این سنگ به دارنده خود در موقعیت‌های دشوار کمک می‌کند و بر طبق باور رومیان سنگی جادویی است که سبب ایجاد شجاعت، اعتمادبه‌نفس و شکوه می‌شود. این سنگ زیبا شر و مرض‌ها را دفع کرده و نوعی سنگ قدرت است. استفاده از این سنگ در خانه برای دور کردن ارواح شیطانی در برخی فرهنگ‌ها نیز رایج است.

کوارتز

سنگ کریستال، کوارتز یا در کوهی یکی از سنگ‌های زیبای مرداد است که در صورت داشتن خلوص کامل، مانند آب بی‌رنگ خواهد بود و با نام بلور کوارتز شفاف شناخته می‌شود. سختی این سنگ منحصربه‌فرد 7 درجه است و از فراوان‌ترین سنگ‌ها در تمام دنیا است. از کوارتز در گذشته‌ها به عنوان سلاح و ابزار استفاده می‌شد و اکنون برای ساخت ساعت و ابزارهای فناوری کاربرد دارد.

سنگ‌های کریستال در هنگام رشد به شکل تکی یا گروهی ایجاد می‌شوند. شکل ظاهری این سنگ‌ها به درجه حرارت آنها در هنگام تشکیل باز می‌گردد. این سنگ در انواع رنگ‌ها وجود دارد و اغلب در داخل شکاف کوه قرار دارد. شما می‌توانید این مدل سنگ را با خاکه سفید و ظاهری شبیه شیشه شفاف تا کدر مشاهده کنید. سختی این سنگ زیبای مردادی بسیار بالا است و در برابر حرارت نمی‌ترکد.‌

کوارتز

بلور سنگ‌های کوارتز می‌توانند پرتوهای ماورابنفش را از خود عبور دهند. از این سنگ برای ساخت انواع جواهر، چینی و شیشه استفاده می‌شود و بسیار محبوب است. در ایران می‌توان در بخش‌هایی مانند طالقان، سبلان، زاگرس و بسیار مناطق دیگر این سنگ را مشاهده و استخراج نمود.

از خواص بی‌نظیر این سنگ می‌توان به قدرت شفا دهندگی آن اشاره کرد. کوارتز سنگ قدرت است و صاحب خود را در برابر سختی‌ها و مریضی‌ها حفظ می‌کند. بلور این سنگ سبب پاک‌کنندگی انرژی می‌شود و آن را متعادل، تقویت و ذخیره می‌کند.

سخن پایانی

داشتن زیورآلاتی از سنگ‌های قیمتی یک مد تمام نشدنی است و از گذشته تا کنون بوده و احتمالاً تا سالهای سال نیز باقی خواهد ماند. سنگ‌ها قدرت و انرژی پاک و طبیعی‌ای دارند و رنگ و شکل آنها خاص است و سبب ایجاد جلوه‌ای جذاب می‌شوند. این عناصر می‌توانند در انواع زیورآلات مانند انگشتر، دستبند، گردنبند و دیگر موارد قرار بگیرند. اگر مایل هستید از سنگ‌های ماه تولد مرداد و خواص آنها استفاده کنید، می‌توانید با مراجعه به لیلیوم گالری، زیورآلات مورد نظر خود را انتخاب کرده و یا مدل دلخواه خود را برای ساخت سفارش دهید.‌

گالری لیلیوم یک مجموعه معتبر و باسابقه است که سالهای سال در زمینه ساخت و فروش طلا و دیگر جواهرات فعالیت کرده است و از نام‌های شناخته شده در حوزه ساخت زیورآلات می‌باشد. قیمت‌های این گالری کاملاً مقرون‌به‌صرفه بوده و تنوع قیمت‌ها سبب شده است تا همه افراد بتوانند مدل دلخواه خود را خریداری کنند‌.

4.6/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی