قیمت روز طلا:
۳,۳۹۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۰,۰۰۰

علاوه بر زیبایی و درخشش یک انگشتر، این که آن را روی کدام یک از انگشتان خود قرار دهید نیز نظر مردم را به خود جلب می‌کند. بر اساس باورهای تاریخی و فرهنگی، عقاید متفاوتی درباره معنی انگشتر در هر انگشت وجود دارد که می‌تواند تا حدی بیانگر شخصیت، وضعیت تأهل، مقام و رتبه فردی باشد که آن را به دست کرده است. اگر می‌خواهید بدانید که قرار دادن انگشتر در هر یک از انگشت‌ها چه معنا و مفهومی برای عامه مردم دارد، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

مفهوم انگشتر در هر انگشت

از وضعیت تأهل گرفته تا کار و حرفه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید،‌ یک انگشتر می‌تواند چیزهای زیادی از شما بگوید. قرار دادن انگشتر در بعضی از انگشتان دست معنای خاصی دارد اما انگشت‌هایی هم هستند که گذاشتن انگشتر در آنها، نماد و مفهوم خاصی به همراه ندارد و صرفاً مربوط به سلیقه افراد می‌شود. در ادامه معنی انگشتر در همه ده انگشت دو دست را توضیح می‌دهیم تا ببینید که مردم درباره نحوه استفاده از انگشتر چگونه فکر می‌کنند.

معنی انگشتر در دست چپ

معنی انگشتر در انگشت کوچک دست چپ

بررسی معنی انگشتر در هر انگشت را با انگشت کوچک دست چپ شروع می‌کنیم. برای مردان در گذشته، قرار دادن انگشتر در این انگشت نشانه متأهل بودن آن مرد بوده است. در بعضی از فرهنگ‌ها نیز انگشتر ازدواج به علاوه انگشتر سیگنت که نوع خاصی از انگشتر است روی همین انگشت قرار می‌گرفتند.

در سال‌های اخیر به خصوص با محبوبیت سریال جنایی سوپرانوز که در آن شخصیت‌های مافیایی انگشتر خود را در انگشت کوچک دست چپ می‌گذاشتند، این انگشت به نوعی نماد فرهنگ مافیایی نیز شده است.

معنی انگشتر در انگشت حلقه دست چپ

امروزه کمتر کسی است که معنی انگشتر در انگشت حلقه دست چپ را نداند. همانطور که از اسم آن مشخص است، این انگشت مخصوص قرار دادن حلقه ازدواج در بسیاری از فرهنگ‌ها در سراسر جهان است. البته افراد مجرد نیز می‌توانند انگشتر خود را در این انگشت قرار دهند و حتماً قرار نیست که فقط حلقه ازدواج دور این انگشت قرار بگیرد.

معنی انگشتر در انگشت وسط دست چپ

همانطور که گفتیم مفهوم انگشتر در هر انگشت متفاوت است و بعضی از انگشت‌ها نیز مفهوم خاصی ندارند. انگشت وسط دست چپ نیز جزو همین انگشت‌ها است و قرار دادن انگشتر در آن نماد و معنای به خصوصی ندارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید صرفاً انگشتر خود را به رخ بکشید، می‌توانید این انگشت را انتخاب کنید.

معنی انگشتر در هر انگشت

معنی انگشتر در انگشت اشاره دست چپ

مانند انگشت وسط دست چپ، معنی انگشتر در انگشت اشاره دست چپ نیز چندان مشخص نیست و توافق خاصی روی آن وجود ندارد. به همین دلیل قرار دادن انگشتر در این انگشت می‌تواند صرفاً جنبه زیبایی داشته باشد. چرا که انگشت اشاره نسبت به سایر انگشت‌ها بیشتر به چشم می‌آید و چشم‌های بیشتری را به انگشتر شما خیره می‌کند.

معنی انگشتر در انگشت شست دست چپ

قرار دادن انگشتر در انگشت شست دست چپ لزوماً نماد خاصی از وضعیت رابطه عاطفی، حرفه و یا سایر جنبه‌های مهم زندگی شما نیست. با این حال اما در صنعت مد و فشن بسیار دیده می‌شود که زیور آلات خاص و لوکس روی انگشت شست دست چپ قرار می‌گیرند؛ بنابراین اگر می‌خواهید استایل خود را با یک انگشتر خاص تکمیل کنید، قرار دادن آن در انگشت شست دست چپ گزینه مناسبی است.

معنی انگشتر در انگشت کوچک دست راست

عموماً انگشترها در دست چپ قرار داده می‌شوند اما هستند افرادی که ترجیح می‌دهند انگشتر را در دست راست خود قرار دهند. بررسی معنی انگشتر در دست راست را با انگشت کوچک شروع می‌کنیم؛ مانند انگشت کوچک دست چپ، در دست راست نیز در گذشته حلقه ازدواج را در این انگشت قرار می‌دادند. علاوه بر آن، انگشتر در انگشت کوچک دست راست می‌تواند نشان دهنده سطح مهارت و تجربه یک فرد در حرفه‌ای خاص باشد؛ به خصوص در رشته‌های مهندسی.

مفهوم انگشتر در هر انگشت

چرا که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان، به فارغ التحصیلان رشته مهندسی یک حلقه ساده از جنس آهن، نقره و یا سایر فلزات هدیه می‌کنند که نشان‌ دهنده گذراندن دوره‌های آموزشی در دانشگاه مربوطه است. این انگشتر معمولاً در انگشت کوچک دست غالب قرار می‌گیرد و از آنجایی که اکثر افراد راست دست هستند، معنی انگشتر در انگشت کوچک دست راست با این مفهوم گره خورده.

معنی انگشتر در انگشت حلقه دست راست

اگرچه در اغلب کشورها و فرهنگ‌ها حلقه ازدواج در انگشت حلقه دست چپ قرار می‌گیرد، اما در بعضی از فرهنگ‌ها نیز رسم به این گونه است که این حلقه را در دست راست قرار می‌دهند. برای مثال در آلمان، روسیه و هند بسیاری از افراد از انگشت حلقه دست راست برای نشان دادن وضعیت تأهل خود استفاده می‌کنند.

از طرف دیگر در فرهنگ‌هایی که انگشت حلقه دست چپ به عنوان محل حلقه ازدواج شناخته می‌شود، افراد مجرد می‌توانند انگشتر دلخواه خود را روی انگشت حلقه دست راست بگذارند تا ضمن استفاده از حلقه زیبای خود، نشان بدهند که متأهل نیستند.

معنی انگشتر در انگشت وسط دست راست

باز هم مانند دست چپ، انگشت وسط دست راست نیز معنا و مفهوم به خصوصی ندارد و قرار دادن انگشتر در آن صرفاً مربوط به سلیقه افراد می‌شود. از آنجایی که این انگشت بلندترین انگشت است، می‌توانید از انگشترهای نسبتاً درشت روی آن استفاده کنید.

معنی انگشتر در انگشت اشاره دست راست

مورد بعدی در خصوص معنی انگشتر در دست راست، انگشت اشاره است. در یکی از جشن‌های سنتی یهودیان، هنگام ازدواج داماد یک حلقه طلایی ساده را در انگشت اشاره دست راست عروس قرار می‌دهد. به همین دلیل حلقه طلایی در این انگشت نماد نامزدی و یا ازدواج است؛ اما اگر انگشتری به غیر از حلقه طلایی ساده را در این انگشت بگذارید، معنا و مفهوم خاصی ندارد و صرفاً جنبه زیبایی خواهد داشت.

معنی انگشتر در انگشت اشاره

معنی انگشتر در انگشت شست دست راست

آخرین مورد در خصوص مفهوم انگشتر در هر انگشت، انگشت شست دست راست است. از آنجایی که پیدا کردن انگشتر مناسب برای انگشت شست به شکلی که حرکت انگشت را محدود نکند کار دشواری است، این انگشت در هر دو دست چندان برای انگشتر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل نماد و مفهوم مشخصی برای آن تعریف نشده است؛ بنابراین همانطور که در خصوص انگشت شست دست چپ گفتیم، در خصوص شست دست راست نیز می‌توانید برای نشان دادن سلیقه خاص و منحصر به فرد خود انگشتری راحت و زیبا را در آن قرار دهید.

سفارش انگشتر با طرح دلخواه

انگشتر یکی از محبوب‌ترین انواع زیور آلات است که می‌تواند در هر مناسبتی استفاده شود. حالا که با معنی انگشتر در هر انگشت آشنا شدیم، وقت آن است تا انگشتر مناسب را برای خود یا عزیزانتان انتخاب کنید. گالری لیلیوم این فرصت را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد تا انواع طلا و جواهرات را با سلیقه و نظر شخصی خود طراحی کرده و سفارش دهند.

از انگشترهای مردانه با حروف اسم گرفته تا انگشترهای زنانه با سنگ‌های قیمتی و خیره کننده. فرقی ندارد که چه مدلی از انگشتر را مد نظر دارید، در هر صورت می‌توانید مطمئن باشید که تیم حرفه‌ای گالری لیلیوم انگشتر ایده آل شما دقیقاً با همان طرح و جزئیاتی که دوست دارید طراحی کرده و با بالاترین کیفیت ممکن تولید می‌نماید. تنها کافی است با کارشناسان گالری لیلیوم تماس گرفته و شرایط مورد نظر خود برای ساخت انگشتر با طرح دلخواه را توضیح داده تا سپس از روند طراحی و تولید طلا و جواهرات سفارشی در این گالری آگاه شوید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی