قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

ست کردن چند انگشتر دارای مزیتی است که می‌تواند به انگشترهای ساده و معمولی شما زندگی و جلوه جدیدی ببخشد. حتی می‌توانید هر بار انگشترهای مختلفی را با هم ست کنید و ستی زیبا از انگشترهای خود ایجاد کنید.

ست کردن چند انگشتر چه تأثیری در جذابیت آنها دارد؟

گاهی اوقات برخی از لباس‌ها به گونه‌ای هستند که نیاز به ایجاد تنوعی کوچک در استفاده از جواهراتمان دارند.

یکی از راه‌های متفاوت بودن استفاده از طلا و جواهر در ست کردن چند انگشتر است. به عنوان مثال، وقتی شما یک انگشتر طلا در انگشتان خود و یک نیمه باند در بالای انگشتان خود قرار می‌دهید، تأثیر آنها دو برابر خواهد بود. یا به عنوان مثال، وقتی شما یک انگشتر ساده دارید، می‌توانید یک انگشتر نگین دار قرار دهید تا آن را درخشان و جذاب نمایید.

نکته مهم در ست کردن چند انگشتر با هم این است که آنها رنگ‌ها یا سایزهای مختلفی داشته باشند. به این معنی است که اگر دو حلقه ساده را با هم بپوشید، شاید خیلی زیبا نباشد. اما اگر یک حلقه طلا پهن تر را با یک حلقه رزگلد نازک ست کنید، بیشتر جذاب خواهد بود. برای استفاده از طلا و جواهر در چند لایه و چند سطر، بهتر است تنوع رنگ‌ها، شکل‌ها و مواد را در نظر داشته باشید.

ست کردن چند انگشتر

ترفندهای ست کردن چند انگشتر که باید بدانید!

باید بگوییم که راه صحیح یا نادرستی برای ست کردن چند انگشتر وجود ندارد. این به این معنی است که قوانین و مقررات خاصی وجود ندارد که بگوید آیا شما ملزم به استفاده از یک حلقه خاص هستید یا نه. اما به این معنی است که دستان شما زیباتر به نظر می‌رسند. بنابراین داشتن سلیقه و اجتناب از اغراق بسیار مهم است.

به عنوان مثال، ست یک حلقه باریک با یک حلقه پهن صحیح است. یا اگر حلقه دارای الماس یا سنگ‌های قیمتی باشد، آن را با یک حلقه ساده بدون تزئینات بپوشید. اگر چند حلقه را روی یک انگشت قرار دهید، از رها کردن حلقه روی انگشت‌های دیگر خودداری کنید. یا حداقل فقط برای انگشت های دیگر همان دست استفاده کنید.

گالری طلا لیلیوم,ست حلقه ها

ست کردن چند انگشتر با رنگ‌ها و انواع مختلف

اگر انگشترهای چند رنگ را دوست دارید، به مدل‌هایی که دارای سنگ‌های رنگی هستند بروید. سعی کنید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که از یک خانواده باشند. رنگ‌های مختلف یک رنگ بهتر از چند رنگ با هم به نظر ست می‌رسند. می‌توانید از طلا سفید با طلا رز گلد استفاده کنید، یا می‌توانید از طرح‌های مختلف حلقه‌ها برای اثر و درخشندگی بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال، یک حلقه ساده طلای زرد را با یک حلقه طلا سفید که زنجیره دار یا حکاکی شده است ست کنید. سعی کنید به دنبال حلقه‌های بسیار مشابه نباشید، زیرا فرصت نمایش انگشترهای خود را از دست میدهید.

بازی با انگشترهای مختلف

در ماه‌های اخیر، با افزایش قیمت طلا، شاید برایتان مقرون به صرفه نباشد که انگشترهای جدیدی بخرید. پس چه بهتر که با آنچه در اختیار دارید خلاق باشید و ستی زیبا و شیک ایجاد کنید. کافیست به جعبه طلا خود بروید و انگشترهای مختلفی که دارید را روی میز به هم پیوند دهید. ببینید کدام یک بهتر سازگار است (از نظر رنگ، شکل، طرح و اندازه). سپس چندین مدل را ست کنید و با هم قرار دهید تا به طرح نهایی که شما را راضی می‌کند برسید. با انجام این کار، با چندین ست از انگشتر های خود آشنا میشوید. همچنین می‌توانید زندگی جدیدی به انگشترهای ساده‌ای که کمتر استفاده می‌کنید ببخشید و با ست مدل‌هایی انگشتری که دارید، یک مجموعه جدید از انگشترها برای خود ایجاد کنید.

ست کردن انگشتر ها

چه سبکی برای ست کردن چند انگشتر با هم وجود دارد؟

استفاده همزمان از چند انگشتر با هم در ابتدا توسط مشاهیر و در فرش قرمز آغاز شد و به سرعت توسط عموم مردم پذیرفته شد و وارد دنیای مد شد. اساساً ما سبک‌های مختلفی از ست کردن چند انگشتر با هم می‌بینیم. به همین دلیل، ما برخی از متداول‌ترین آنها را در زیر معرفی کرده‌ایم.

ست انگشتر نامزدی و ازدواج

استفاده همزمان از انگشتر نامزدی و ازدواج در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. بسیاری از بانوان انگشتر نامزدی خود را همزمان با انگشتر ازدواج باهم ست میپوشند و آن را به یک سبک تبدیل می‌کنند. برای ست این انگشترها، بهتر است  شیک و ساده باشند و باید از شلوغی دوری کرد. این بدان معنی است که اگر هر دو انگشترتان بسیار بزرگ هستند، اصلاً برای این سبک مناسب نیستند. اما اگر یکی از انگشترها حلقه بزرگی است و دیگری حلقه تک جواهر بزرگی دارد، با ست آنها تشکیل ستی بسیار شیک و جذاب می‌دهد.

ست مدل‌ها

در این روش ست کردن چند انگشتر با هم، باید از انگشترهای مشابه استفاده کنید. آنها بیشتر باید ساده و بدون جواهر باشند. در این روش، تفاوت زیادی در اینکه روی کدام انگشت و چندین حلقه وجود دارد، ایجاد نمی‌کند زیرا تقریباً همه آنها تقریباً یکسان هستند و ست آنها اثر را تشکیل می‌دهد.

ست مینیمال

برای ست حداقلی چندین انگشتر با هم، بهتر است انگشترها و حلقه‌ها را با فلزاتی با یک رنگ و خانواده یکسان قرار دهید. این بدان معنی است که اگر حلقه‌ای از جنس طلا را انتخاب کردید، همه انگشترها باید از همان ماده و رنگ باشند. یا اگر طلا سفید را انتخاب کردید، برای بقیه انگشترها نیز رنگ سفید را انتخاب کنید. اصل ست کردن چند انگشتر مینیمال، سادگی در شیک بودن است. بنابراین انگشترهایی را برگزینید که شیک، جذاب و با کیفیت باشند.

ست کردن چند حلقه

آیا تا به حال توجه کرده‌اید که معنای قرار گرفتن یک حلقه بر روی انگشتان مختلف چیست؟

به عنوان مثال، چه تفاوتی بین قرار گرفتن یک حلقه بر روی انگشت وسط و قرار گرفتن یک حلقه بر روی انگشت اشاره‌ وجود دارد؟ قرار دادن حلقه بر روی انگشت شست به چه معناست؟ یا به عنوان مثال، آیا پرسیده‌اید چرا در هنگام ازدواج انگشتر عروس را در دست چپ می‌اندازند؟

معنای قرار دادن یک حلقه بر روی انگشت شست

در اسطوره‌شناسی باستانی، تمامی انگشتان به نام یک خدای رومی نامگذاری شده‌اند. اما انگشت شست تنها انگشتی است که نامی ندارد. البته این به این معنی نیست که انگشت شست اهمیتی نداشته باشد، بلکه برعکس، این انگشت نماد اراده بالایی از جانب فرد است. انگشت شست هر فرد می‌تواند نشانگر اراده و پیش‌بینی او در مسائل زندگی شخصی یا جهان اطرافش باشد.

گفته می‌شود که اگر مردان یک حلقه را بر روی انگشت شست دست راست قرار دهند، این به معنای نمایش قدرت آنها است. البته در فلسفه چینی، این به انعطاف‌پذیری و توانایی سازگاری با آرزوهای دیگران اشاره می‌کند. این در حالیست که اگر حلقه را بر روی انگشت شست دست چپ بیندازند، به معنای بودن یک دعواجو هستند.

قرار دادن حلقه بر روی انگشت شست در زنان به معنای سرسخت بودن و سریع دیوانه شدن، غلبه بر مشکلاتشان و داشتن اخلاق پسرانه است.

معنای قرار دادن حلقه بر روی انگشت اشاره‌

انگشت اشاره‌ ژوپیتر نامیده می‌شود. ژوپیتر بزرگترین خدای روم باستان است. بنابراین، قرار دادن حلقه بر روی انگشت اشاره‌ به این معناست که فرد صفاتی همچون رهبری و جاه‌طلبی دارد و اعتماد به نفس بالایی دارد. این افراد اغلب روابط اجتماعی بسیار خوبی دارند و در تعامل با دیگران موفق به نظر می‌رسند.

معنای حلقه بر روی انگشت اشاره‌ دست چپ در باور چینی این است که فرد تشنه قدرت است و می‌خواهد رئیس باشد. در مقابل، کسی که حلقه را بر روی انگشت اشاره‌ دست راست قرار می‌دهد، کاملاً مطیع است و نصیحت‌های اطرافیانش را می پذیرد.

باید توجه داشت که معنای قرار دادن حلقه بر روی انگشت اشاره‌ در برخی فرهنگ‌ها نماد ازدواج است.

معنای قرار دادن حلقه بر روی انگشت وسط

تعادل دست انسان بر روی انگشت وسط آویزان است. از این رو، انگشت وسط که نماد سیاره زحل است، در واقع تعادل کلی شخصیت فرد را نشان می‌دهد. افرادی که حلقه را بر روی سومین انگشت دست خود می‌گذارند، به این معناست که کاملاً مطیع قوانین هستند و در مبارزه بین خوب و بد جانب راست را می‌گیرند. در مسائل عدالت، برای این افراد می‌توان حسابی خاص باز کرد.

چینیان معتقدند که قرار دادن حلقه بر روی انگشت وسط دست راست به این معناست که فرد توانایی اتخاذ تصمیمات درست در موقعیت‌های مختلف و استقلال ذهنی دارد. این فرد به آرامش دست می‌یابد.

قرار دادن حلقه بر روی انگشت وسط دست چپ معنای زیادی ندارد و بیشتر برای زیبایی است. اما اگر دوست دارید مرکز توجه باشید و به طور کلی فردی با اندیشه‌های پیچیده هستید، توصیه می‌شود حلقه را بر روی این انگشت قرار دهید.

معنای قرار دادن حلقه بر روی انگشت حلقه

در بخش چهارم شناخت معنای حلقه در انگشتان مختلف، به معروف‌ترین انگشت، انگشت حلقه می‌رسیم. همانطور که از نامش پیداست، این انگشت میزبان یک حلقه ازدواج یا نامزدی است. در کشور ما، حلقه نامزدی در دست چپ قرار می‌گیرد. اما ممکن است خوب باشد بدانید که در برخی از کشورهای اروپایی، وضعیت برعکس است. به این معناست که آنها اعتقاد دارند حلقه نامزدی باید در دست راست قرار بگیرد. چرا؟ یکی از دلایل آن این است که در گذشته فقط اشرافی‌ها حلقه را در دست چپ خود قرار می‌دادند و برخی از زنان اروپایی هنوز این کار را ادامه می‌دهند.

البته، رومیان باستان اولین مردمی بودند که حلقه ازدواج را در دست راست خود قرار می‌دادند. آنها اعتقاد داشتند که دست چپ بی‌ یمن و غیر قابل اعتماد است. در هند نیز به مدت طولانی حلقه در دست راست نگه داشته می‌شد و اعتقاد داشته می‌شد که دست چپ ناپاک است. البته، در قوانین جدید این کشور، شهروندان مجاز هستند حلقه را در هر دستی که می‌خواهند نگه دارند و محدودیتی در این باره وجود ندارد.

در آلمان و هلند، زوج‌ها حلقه نامزدی را در دست چپ و حلقه ازدواج را در دست راست می‌گذارند. به طور کلی در نروژ، دانمارک، استرالیا، لهستان، بلغارستان، روسیه، پرتغال، اسپانیا، بلژیک، گرجستان، صربستان، اوکراین، یونان، لتونی، مجارستان، کلمبیا، کوبا، پرو و ونزوئلا عادت است که حلقه ازدواج در انگشت حلقه قرار گیرد. آنها آن را در دست راست می‌گذارند.

اما در بیشتر کشورهای جهان، انگشت چهارم دست چپ معمول‌ترین انگشت حلقه است. این به این دلیل است که گفته می‌شود رگ این انگشت به طور مستقیم به قلب می‌رسد و این رگ به “رگ عشق” معروف است. البته، این باور یونانی است، اما هنوز هم معنای رایجی برای قرار دادن حلقه در انگشت حلقه است.

چینی‌ها دیدگاه متفاوتی نسبت به این انگشت دارند. آنها می‌گویند اگر دستان خود را به یکدیگر متصل کرده و انگشتان انگشتان خود را جدا کنید، تنها دو انگشتی که جدا نمی‌شوند انگشتان چهارم دست چپ و راست هستند. به همین دلیل حلقه ازدواج در این انگشت قرار داده می‌شود تا زوج به هم متصل شوند و عشقشان برای همیشه باقی بماند. جالب است بدانید، در باور چینی، انگشت شست پدر و مادر را نمایان می‌کند، انگشت اشاره برادران و خواهران است و انگشت کوچک هم نشانه فرزندان است، همگی آنها روزی از هم جدا می‌شوند؛ به جز شخصی که عاشق او هستیم.

باید توجه داشت که به انگشت چهارم، آپولو نیز می‌گویند. آپولو نماد خلاقیت در هنر، فرهنگ بالا، عشق و زیبایی است. بنابراین، قرار دادن حلقه در انگشت حلقه نشانه ازدواج و پایبندی است. قرار دادن حلقه در دست راست نیز می‌تواند نشانه شخصیت عاشقانه و علاقه به ازدواج در یک فرد باشد.

معنای قرار دادن حلقه بر روی انگشت کوچک

کوچکترین و آخرین انگشت به سیارهٔ عطارد نامگذاری شده است. قرار دادن حلقه در انگشت کوچک به معنای داشتن قدرت بیان، روابط اجتماعی بسیار خوب و داشتن دوستان بسیار است. افرادی که حلقه را در این انگشت قرار می‌دهند، علاقهٔ بسیاری به برقراری دوستی‌های جدید دارند و دوستان و همراهان بسیار خوبی هستند. این افراد دارای حافظهٔ خوبی هستند و خاطرات را با دقت به خاطر می‌آورند و افراد خلاق و با اعتماد بنفس بالایی هستند.

در زمانهای باستان، مردان متاهل دو حلقه را در انگشت کوچک دست چپ خود قرار می‌دادند، یک حلقهٔ پایین با جواهرات و یک حلقهٔ بالا ساده. افرادی که حلقه را در این انگشت قرار می‌دهند بسیار جدی هستند. البته، اگر حلقه را در انگشت کوچک دست راست بگذارید، به معنای دوستی بسیار با افراد اطراف هست.

جالب است بدانید که انگشت کوچک قدرت تنظیم روابط شما با محیط و افراد اطرافتان را دارد.

بزرگ کردن انگشتر,ست کردن انگشتر ها

نکات مهم در ست کردن چند انگشتر:

  • وقتی تصمیم می‌گیرید چندین انگشتر را باهم ست کنید، به این معنی است که می‌خواهید جواهرات را نشان دهید، به این معنی است که می‌خواهید بیشتر دیده شوید، بنابراین می‌توانید با اطمینان مدل‌های رنگارنگ را با هم ست کنید و از ست آن‌ها لذت ببرید. اما به خاطر داشته باشید که تنظیم جواهرات محدود به لوازم جانبی نیست و لباس شما باید با ست کردن چند انگشتر هماهنگ باشد.
  • در زمان ست کردن چند انگشتر، سعی کنید ناخن هایتان ساده باشد و از رنگ‌ها و طرح‌های شلوغ پرهیز کنید. همچنین، لباس شما باید ساده باشد تا شلوغ به نظر نیایید.
  • اگر می‌خواهید حلقه‌های خود را در محل کار چند انگشتر را با هم ست کنید، مطمئن شوید که با کار شما تداخل ندارد. به این معنی است که بهتر است از حلقه‌های نازک و سبک استفاده کنید.

سوالات متداول ست کردن چند انگشتر

سوال 1: آیا معنای قرار دادن حلقه در انگشت‌ها برای همه کشورها یکسان است؟

پاسخ: خیر، معنای قرار دادن حلقه در انگشت‌ها برای همه کشورها یکسان نیست. در برخی کشورها مانند ایران، قرار دادن حلقه در انگشت نامزدی و ازدواج معمولاً در انگشت خودراست انجام می‌شود، در حالی که در برخی کشورهای اروپایی به جایی مانند انگشت چپ می‌گذارند. همچنین، در برخی فرهنگ‌ها و باورها، هر انگشت دارای معنای خاصی است که با قرار دادن حلقه در آن تعبیر می‌شود. بنابراین، معنای قرار دادن حلقه در انگشت‌ها به فرهنگ و باورهای هر کشور و فرد خاصی وابسته است.

سوال 2: آیا برای ست کردن چند حلقه در هم به یک استایل خاص نیاز است یا می‌توان هر حلقه‌ای را به تنهایی استفاده کرد؟

پاسخ: برای ست کردن چند حلقه در هم، استایل خاصی وجود دارد که می‌تواند زیبایی و جذابیت بیشتری به دست شما ببخشد. اما این نشانه که نمی‌توانید هر حلقه‌ای را به تنهایی استفاده کنید. شما می‌توانید هر حلقه را به تنهایی بپوشید و آن را به عنوان یک تکه زیبا و جداگانه نشان دهید. این بستگی به سلیقه شما دارد و می‌توانید طبق خواسته خودتان از حلقه‌ها استفاده کنید. در هر صورت، ست و تطبیق حلقه‌ها با هم و همچنین با لباس و استایل شما می‌تواند ظاهر شما را جذاب‌تر کند.

سوال 3: آیا استفاده از حلقه در انگشت حلقه و معنی ویژه‌ای دارد؟

پاسخ: در برخی فرهنگ‌ها، استفاده از حلقه در انگشت حلقه معنی ویژه‌ای دارد. برای مثال، در فرهنگ ایرانی، قرار دادن حلقه در انگشت چپ خود به عنوان نشانه‌ای از نامزدی و ازدواج استفاده می‌شود و به معنای اتصال و وفاداری در رابطه زناشویی است. در برخی دیگر از فرهنگ‌ها نیز، استفاده از حلقه در انگشت ممکن است به معنای عضویت در گروه یا نمادی از وفاداری و عشق باشد. اما ارزش و معنای واقعی حلقه برای هر فرد به شخصیت، باورها و فرهنگ او بستگی دارد و ممکن است بین افراد متفاوت باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی