قیمت روز طلا:
۳,۵۶۱,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۵۶۱,۰۰۰

هر کس برای خرید انگشتر نیاز به اندازه‌ گیری سایز انگشتر دارد، این سایز نیز مانند سایز کفش برای هر شخص منحصر به فرد است. اندازه انگشتر هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان ضروری است. پس این اندازه گیری چگونه محاسبه می‌شود؟

هر کس سایز انگشتر خود را دارد. چیزی به نام اندازه انگشت متوسط ​​یا استاندارد وجود ندارد، زیرا اندازه انگشت هر فرد متفاوت است. اندازه انگشت معمولاً بین 9 تا 35 میلی متر است. هنگامی که از شما برای اندازه انگشت خود خواسته می‌شود، باید اندازه‌ای را که برای شما مناسب است ارائه دهید.

در این مطلب لیلیوم گالری با چند روش ساده به شما نشان می‌دهد که بدون رفتن به فروشگاه طلا و جواهر به سایز انگشتی که در نظر دارید برسید. با صرف تنها 1 دقیقه، می‌توانید به راحتی شماره انگشت خود را یاد بگیرید و به سرعت یک انگشتر سفارش دهید.

نحوه اندازه‌ گیری سایز انگشتر

اندازه‌ گیری سایز انگشتر امری مورد توجه است. اگر نمی‌خواهید انگشتر شما روی انگشتتان بچرخد یا انگشت شما را فشار دهد، باید در حین اندازه گیری با دقت عمل کنید. نباید فراموش کنید که با میلی متر سر و کار دارید.

اندازه گیری سایز انگشتر

محاسبه اندازه انگشت با نخ

یکی از کاربردی‌ترین راه‌ها برای اندازه گیری سایز انگشت خود به تنهایی استفاده از نخ است. همچنین می‌توانید به جای نخ از یک روبان یا کاغذ روبانی شکل استفاده کنید. نخ را دور انگشت حلقه‌تان بپیچید و نقطه‌ای را که دو انتها به هم می‌رسند علامت بزنید. سپس طولی را که روی خط کش میلی متری مشخص کرده‌اید اندازه بگیرید. نتیجه به شما اندازه دور انگشت حلقه شما را می‌دهد.

مانند تمام روش‌های اندازه گیری سایز انگشت حلقه، هنگام استفاده از این روش باید بسیار مراقب باشید. در غیر این صورت ممکن است یک میلی متر را از دست بدهید و باعث شل یا باریک شدن حلقه خود شوید.

تعیین قطر حلقه 

با این روش اگر فرد یک انگشتر داشته باشد، می‌تواند اندازه انگشتر را بدست آورد. روش بسیار مؤثر و کاربردی برای پاسخ دهی به این سؤال است. حلقه موجود بر روی سطح صاف قرار می‌گیرد و سپس به کمک خط کش با اندازه گیری داخل حلقه و بین دو نقطه قطر حلقه را بر حسب میلی متر تعیین می‌کنند.

تعیین سایز حلقه با اندازه گیری حرفه‌ای

در این قسمت به روشی رسیده‌اید که در آن می‌توانید دقیق‌ترین و واضح‌ترین نتیجه اندازه‌ گیری سایز انگشتر را به دست آوردید. اندازه گیری حرفه‌ای تنها کاری که در این روش انجام خواهید داد این است که به یک مرکز طلاسازی بروید و خودتان را به طلاساز بسپارید.

تعیین قطر حلقه به کمک خط کش

شرکت‌های طلاسازی و طلا فروشان برای هر تعداد حلقه یک کلید دارند. شما از میان این حلقه‌ها، یکی را که متناسب با انگشت شماست انتخاب می‌کنید. همچنین دقیقاً بررسی می‌کنند که این حلقه روی سنبه یعنی ابزار اندازه گیری با عدد چند مطابقت دارد و در نهایت می فهید سایز انگشتر مناسب شما دقیقاً چند است.

فهمیدن سایز انگشتر به عنوان هدیه

اگر قصد دارید برای نامزد یا معشوقه خود انگشتری به عنوان سورپرایز بخرید و اندازه انگشت معشوق خود را نمی‌دانید، ممکن است در این مورد کمی مشکل داشته باشید. اگر فکر می‌کنید می‌توانید مانند فیلم‌ها با گذاشتن انگشتر روی انگشت به سایز مناسب دست پیدا کنید، در اشتباهید. حالا به توصیه ما در مورد اندازه‌ گیری سایز انگشت نامزد خود گوش کنید. مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که حلقه‌ای را که معشوقتان در انگشت خود را دارد، به دست آوردید.

اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید آن را بدست آورید، می‌توانید از بهترین دوست نامزد خود بخواهید که به شما کمک کند. وقتی انگشتر را گرفتید، بقیه کارها آسان است. یکی از روش‌های محاسبه اندازه گیری بالا را اعمال کنید و کارتان تمام است! برای نتایج دقیق و واضح هم می‌توانید انگشتر را به یک طلا ساز حرفه‌ای برسانید تا اندازه‌ای دقیق به شما بدهد.

آیا اندازه حلقه از پیش تعیین شده می‌تواند متفاوت باشد؟

از آنجایی که سایز انگشتر درواقع همان اندازه انگشت فرد می‌باشد، بنابراين می تواند در طول زمان در مواردی مانند افزایش وزن یا کاهش وزن، همچون اندازه لباس تغییر سایز داشته باشد. جدای از این، در صورت تغییر در دوران بارداری و یا تورم انگشتان به هر دلیلی، اندازه انگشتر نیز می‌تواند تغییر کند. این تغییر معمولاً به اندازه 1 یا 2 سایز اعمال می‌شود. در چنین مواردی بهتر است قبل از خرید انگشتر دوباره اندازه گیری شود.

نحوه اندازه گیری سایز انگشتر برای خرید انگشتر

نکات قبل از اندازه گیری سایز انگشتر

  • اندازه گیری سایز انگشت در شب یا بعد از فعالیت‌های ورزشی سبک نتیجه بهتری می‌دهد.
  • قبل از اندازه گیری مطمئن شوید که دستانتان به اندازه کافی مرطوب شده باشد و در محیط سرد اندازه گیری نکنید.
  • در اندازه گیری دقیق باشید.
  • اگر قرار است انگشتر به عنوان هدیه خریداری شود، همیشه خرید انگشتر سایز بزرگتر به جای کوچکتر تصمیم بهتری خواهد بود، زیرا به راحتی می‌توان انگشتر با سایز بزرگتر را کوچک کرد.
  • شکل و عرض حلقه را در نظر بگیرید.
  • در صورت امکان برای اندازه گیری‌های خود از جواهرساز یا طلاساز کمک بگیرید یا اندازه‌های خود را دقیق مشخص کنید.

اشتباهات هنگام اندازه گیری سایز انگشت

مردان و زنان طبیعتاً ساختارهای متفاوتی دارند. به همین دلیل، اگر قرار است اندازه حلقه برای هر دو جنس گرفته شود، باید جداگانه گرفته شوند. گاهی اوقات مردان هنگام هدیه دادن جواهرات به معشوق یا همسر خود مجبورند از هفت خوان بگذرند تا به اندازه انگشت عزیزانشان برسد.

به عنوان مثال مردانی که قصد دارند با خرید حلقه ازدواج پیشنهاد ازدواج دهند، سعی می‌کنند با گذاشتن حلقه زنانه روی انگشتان خود، به اندازه مورد نظر خود برسند. اما این معیار 50 درصد احتمال اشتباه دارد. از آنجایی که ساختارهای مشترک زن و مرد با یکدیگر متفاوت است، اندازه ذهن مرد هم قطعاً متفاوت است.

در واقع، بهترین کار برای اندازه گیری سایز انگشتر این است که معشوق خود را نزد یک جواهرفروش ببرید و یک استاد طلاساز ماهر آن را اندازه گیری کنید. اما از آنجایی که در پایان این‌ داستان باید یک پیشنهاد ازدواج غافلگیر کننده وجود داشته باشد، مردان نمی‌خواهند این غافلگیری خراب شود.

اندازه گیری سایز انگشت

روش دیگر این است که حلقه‌ای که قبلاً استفاده شده است را به عنوان پایه کار در نظر بگیرید و بر اساس آن یک حلقه جدید خریداری کنید. در واقع به نوعی این روش هم می‌تواند نتایج اشتباهی به همراه داشته باشد. چون وزن انگشتر یا حلقه در زمان استفاده از حلقه و وزن فعلی ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل احتمال شل یا سفت شدن حلقه بسیار زیاد است.

اگر قصد غافلگیری نامزد یا معشوقه خود را دارید متخصصان لیلیوم گالری در کارگاه جواهر سازی به راحتی به شما کمک می‌کنند که به سایز انگشتر خود برسید. با روش‌های اندازه یابی جواهراتی که ارائه می‌دهیم، می‌توانید با روش‌های بسیار کاربردی در مدت زمان کوتاهی به سرعت به سایز انگشت مناسب خود برسید.

چه عواملی باعث تغییر اندازه انگشت می‌شود؟

اندازه انگشتان می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و فهمیدن سایز انگشتر نیز با توجه به ساختار فیزیکی و خلقت افراد متفاوت است. اندازه انگشتان مردان و زنان هرگز یکسان نیست.

جدای از این، اندازه انگشتان که بر اساس وزن و ساختار انگشتان متفاوت است، گاهی اوقات می‌تواند در یک فرد حتی در زندگی روزمره متفاوت باشد. بسته به شرایط آب و هوایی و رژیم غذایی شما، لوازم جانبی که گاهی اوقات می‌پوشید ممکن است برای انگشت شما خیلی تنگ باشد.

مثلاً در هوای بسیار گرم یا در مواردی که به دلیل رژیم غذایی‌تان نمک زیادی دارید، ممکن است بدنتان دچار ورم شود. در این صورت طبیعتاً باعث می‌شود لباسی که می‌پوشید و لوازمی که استفاده می‌کنید تنگ شود. در هوای سرد، همین تغییر بر بدن ما در جهت مخالف تأثیر می‌گذارد. بسته به شرایط آب و هوایی در زمستان، اندازه انگشتان ما در روزهای سرد می‌تواند کوچکتر شود.

به همین دلیل، در نظر گرفتن این شرایط در هنگام اندازه گیری سایز انگشت به شما این امکان می‌دهد تا نتایج دقیق‌تری دریافت کنید. از نظر گارانتی، انجام چند اندازه گیری دقیق به نفع شما خواهد بود. برای اندازه گیری دقیق، بهتر است که تا پایان روز صبر کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی