قیمت روز طلا:
۳,۵۶۷,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۵۶۷,۰۰۰

اگر به دنبال یک هدیه زیبا برای متولدین تیر هستید، آشنایی با سنگ‌های ماه تولد تیر، خواص و اعتقادات آنها به شما کمک می‌کند زیورآلاتی از سنگ خریداری کنید. سنگ‌ها همواره گزینه مناسبی برای تهیه جواهرات بوده‌اند و اگر سنگهای ماه تولد تیر را درست انتخاب کنید، این جواهرات ارزش بسیار بالاتری برای مخاطب خواهند داشت.

از سنگ‌ها می‌توان زیورآلات متعددی ساخت که از جمله آنها دستبند، انگشتر و گردنبند سنگ ماه تولد تیر است. اگر به آشنایی با سنگهای ماه تولد تیر علاقه‌مند هستید، ما در این مقاله به معرفی آنها و خواص سنگ‌های ماه تولد تیر پرداخته‌ایم.

سنگ‌های ماه تولد تیر، خواص و اعتقادات آنها

اعتقاد به انرژی و نیروی سنگ‌ها فقط مختص یک گروه و فرهنگ خاص نیست و تمامی کشورها و اغلب مردم قدرت این عناصر طبیعی را باور دارند. برای هر ماه از سال سنگ‌های متفاوتی متناسب با ویژگی افراد وجود دارد و برگرفته از باورهای به جا مانده از گذشتگان است. در اینجا به معرفی سنگهای ماه تولد تیر پرداخته‌ایم.

یاقوت سرخ

یاقوت سرخ از مهم‌ترین، زیباترین و اصلی‌ترین سنگ‌های ماه تیر است که جلوه آن محبوبیت بالایی در میان افراد و به خصوص خانم‌ها دارد. این سنگ نوعی نگین زیبا از گروه کرندوم است. سنگ‌های این خانواده اغلب بی‌رنگ هستند و بر اثر ایجاد واکنش‌های شیمیایی تغییر رنگ می‌دهند.

یاقوت سرخ

علت رنگ سرخ و چشم‌نواز یاقوت از ترکیب اندکی کروم است. مرغوب‌ترین یاقوت‌ها را می‌توان در مناطق جغرافیایی مانند برمه و ماگوک مشاهده کرد. پس از دانستن خواص سنگ‌های ماه تولد تیر افراد در کنار زیبایی این سنگ، شیفته خواص آن نیز می‌شوند.

داشتن این سنگ‌ها به صورت گردنبند سنگ ماه تولد تیر و یا انگشتر و دستبند احتمالاً از خواسته‌های اغلب خانم‌ها می‌باشد. شما نیز می‌توانید از سنگ‌های ماه تولد تیر در انواع زیورآلات خود استفاده کنید. برای این منظور تنها کافی است که از یک گالری تخصصی کمک بگیرید.

از جمله خواص یاقوت سرخ در میان سنگ‌های ماه تولد تیر به شرح زیر است:

 • سبب ایجاد تعادل و کنترل در چاکرا اول که شامل ستون فقرات و یا ریشه بدن است می‌شود.
 • سبب ایجاد شور، نشاط و هیجان در زندگی روزمره خواهد شد.
 • سبب محافظت فرد در مقابل نیت‌های پلید خواهد شد.‌
 • سبب رفع مشکلات و سختی‌ها می‌شود.
 • به دفع سموم از خون کمک می‌کند.
 • سیستم خون را برای مقابله با عفونت‌های درونی تقویت می‌نماید.
 • غده آدرنال را تحریک می‌کند.
 • سبب جذب شدن ثروت و برکت به زندگی می‌شود.
 • قدرت و استقامت فرد را بالا می‌برد.
 • ترس‌ها را از بین می‌برد.

مروارید

یکی دیگر از انواع سنگ‌های قیمتی ماه تیر مروارید است. این سنگ یکی از گوهرهای نرم است که 2 درصد از ساختار آن شامل آب می‌باشد و باید از نگهداری آن در مکان بسیار گرم خودداری کرد تا از ایجاد ترک و خشک شدنش جلوگیری کرد.

مروارید

کشور ژاپن امروزه این سنگ زیبا را به صورت کشت تولید می‌کند. همچنین در کشور چین نیز می‌توان مروارید آب شیرین را مشاهده کرد. هر چه مروارید دارای درخشش بیشتری بوده و جلا و بازتاب نور از سطح آن بالاتر باشد ارزش آن نیز بیشتر است.‌ همچنین اغلب مواردی مانند نظم و یکنواختی ظاهر، درجه رنگ و ابعاد نیز بر میزان قیمت مروارید تاثیرگذار است.

از جمله خواص اصلی سنگ مروارید در میان سنگهای ماه تولد تیر به شرح زیر می‌باشد:

 • نماد خلوص، ایمان و پاک‌دامنی است.
 • سبب ارتقا کمال شخصیتی در انسان می‌شود.
 • ذهن را شفاف کرده و سبب تفکر بهتر می‌شود.

در گذشته بر این باور بودند که سنگ مروارید از اشک خدایان است. یکی از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین گردنبندهای جواهر مروارید که در لوور فرانسه قرار دارد مربوط می‌شود به ملکه ایرانی در دوران هخامنشیان. افسانه‌ها اینگونه بیان می‌کنند که کلئوپاترا شراب‌های خود را به همراه مروارید می‌نوشید تا در برابر زهرها در امان باشد‌.

از دیگر اعتقادات و باورها درباره مروارید به چین بازمی‌گردد که معتقد هستند این سنگ از آب دهان اژدها ساخته شده است. آن‌ها می‌گویند هنگامی که اژدها در آسمان پرواز می‌کند تا باران را تولید کند این سنگ ایجاد می‌شود و آن را نمادی از جادو و سحر در برابر آتش می‌دانند.‌ مروارید سنگی ارزشمند و گرانبها است که سبب ایجاد تعادل در تمامی چاکراها می‌شود و انرژی‌های منفی را دور می‌سازد. مروارید به طور مستقیم با ناف یا چاکرا سوم و تاج یا چاکرا هفتم ارتباط دارد.

زمرد

زمرد یکی از سنگ‌های محبوب و خوش‌رنگ ماه تیر است. زمرد از گروه کانی بریل می‌باشد و به علت رنگ سبز زیبا و خیره‌کننده‌اش بسیار ارزشمند است. زمردها در صورتی که وزن بالایی بیشتر از 5 قیراط داشته باشند می‌توانند از الماسی بی عیب نیز گرانتر باشند. امروزه با کمک تکنولوژی رنگ سبز زمرد را به رنگی مرغوب تبدیل می‌کنند. البته گفتنی است که یک سنگ زمرد طبیعی همواره نادر و پرطرفدارتر است.

زمرد

سرخپوستان در گذشته بر این باور بودند که زمرد سنگ متعلق به شیطان است. بر طبق افسانه‌های گفته شده، سنگ زمرد هنگامی که شیطان رانده شد از سرش افتاده است. زمرد نمادی از دانش است و سبب بالا بردن میزان تمرکز صاحبش می‌شود تا به اهداف خود دست یابد. افرادی که سنگ زمرد را به همراه خود دارند منشی آرام خواهند داشت.

شما نیز می‌توانید این سنگ ارزشمند و خوش‌رنگ را به شکل زیورآلات گوناگون به همراه داشته باشید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. از جمله خواص زمرد زیبا به شرح زیر است:

 • سبب ایمن و محفوظ ماندن مسافران می‌شود.
 • سبب رفع و بهبود بیماری‌های عفونی می‌شود.
 • در بهبود سینوس‌ها نقش موثری دارد.
 • سبب بهبود مشکلات ریوی و عضلات می‌شود.
 • قوه بینایی را بهبود می‌بخشد.
 • سبب دفع سموم کبد می‌شود.
 • حافظه را افزایش داده و سبب می‌شود تصمیم‌گیری برای صاحب آن آسان شود.
 • کارایی قلب را بهبود می‌بخشد.
 • احساسات و افکار منفی را دور می‌کند.
 • سیستم ایمنی را قوی‌تر می‌کند.

خواص بی‌نظیر زمرد نشان از ارزشمندی بالای این سنگ زیبا دارد. به همراه داشتن این جواهر به شکل زیورآلات سبب زیبایی ظاهر و همچنین استفاده از مزایای معنوی متعدد آن خواهد شد. شما می‌توانید با کمک یک گالری حرفه‌ای از زمرد در انواع زیورآلات خود استفاده کرده و از داشتن آن لذت ببرید.

سنگ‌های ماه تولد تیر

سخن پایانی

سنگ‌ها عناصری زیبا و قدرتمند هستند. این عناصر جلوه چشم‌نواز، انرژی بالا و حتی صدایی آرامش‌بخش دارند که سبب شده است انسان‌ها از دیرباز تا کنون از آنها برای ساخت انواع لوازم خود مانند زیورآلات استفاده نماید. سنگ‌ها در رنگ‌ها و شکل‌های گوناگون در طول سالها تشکیل می‌شوند و برخی از آنها همچون سنگ‌های متولدین ماه تیر بسیار ارزشمند می‌باشند.

اگر شما نیز به نیروهای طبیعی و قدرت و انرژی سنگ‌ها باور دارید و یا حتی از زیبایی آنها لذت می‌برید می‌توانید از این عناصر در ساخت زیورآلات خود استفاده کنید. برای این منظور تنها کافی است از فروشگاه لیلیوم گالری دیدن کنید و انواع زیورآلات متعدد و چشم‌نواز این مجموعه را مشاهده کنید. شما می‌توانید هر یک از سنگ‌های زیبا را در زیورآلات خود داشته باشید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید طرح دلخواه خود را برای ساخت سفارش دهید.

دستبند، انگشتر و گردنبند سنگ ماه تولد تیر و هر یک از زیورآلات دیگر که به سنگ‌های این ماه آراسته شده‌اند از انواع هدایای ارزشمند برای متولدین این ماه است. رنگ‌های درجه‌یک، ظاهر زیبا و فواید بسیار تنها بخشی از مزیت یک زیورآلات سنگی است؛ بنابراین به راحتی سنگ دلخواه و طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و کار را به متخصصین حرفه‌ای لیلیوم گالری بسپارید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی