قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

انتخاب سنگ برای حلقه سفارشی، می تواند جلوه و زیبایی حلقه را چند برابر کند. اما هر سنگی را نمی توان روی حلقه طلا کار کرد. برخی از سنگ ها، بسیار گران قیمت بوده و ممکن است آقای داماد، بودجه تهیه آن را نداشته باشد. برای مثال می توان از سنگ الماس نام برد که یک تکه بسیار کوچک از آن، ممکن است تا چند ده میلیون یا حتی چند صد میلیون تومان باشد.

اگر برای مراسم نامزدی یا عروسی، اصرار دارید که حلقه شما، حتما سنگ خاصی داشته باشد، بهترین کار، سفارش دادن حلقه و ساخت آن، مطابق با سلیقه خود فرد است. حالا باید برای انتخاب سنگ مورد نظر، ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و یک سنگ مناسب انتخاب کنید.

انتخاب سنگ برای حلقه، مثل انتخاب حلقه، ممکن است کمی گیج کننده باشد. شاید شما سنگ برای حلقه طلا را نشناسید و ندانید کدام سنگ را باید انتخاب کنید. ما در این راهنمای جامع، به شما خواهیم گفت که چه سنگ هایی را می توانید انتخاب و استفاده کنید. با این راهنمای جامع، می توانید انتخابی خیره کننده داشته باشید.

سنگ حلقه طلا

راهنمای انتخاب سنگ برای حلقه طلای سفارشی

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی محبوب

انتخاب سنگ مناسب برای حلقه طلا، یکی از مهمترین مراحل در طراحی یک حلقه سفارشی و زیبا است. سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با درخشندگی و زیبایی بی نظیر خود، می توانند حلقه شما را به یک شاهکار تبدیل کنند.

 • الماس: پادشاه سنگ های قیمتی، الماس با درخشندگی و سختی بی نظیرش، گزینه محبوب بسیاری از عروس ها است. انواع مختلفی از الماس از جمله الماس تراش بریلیانت، پرنسس و آسچر وجود دارد.
 • یاقوت کبود: این سنگ زیبا با رنگ آبی درخشان و عمیق، نماد عشق و وفاداری است. یاقوت کبود در انواع مختلفی از جمله یاقوت سیام و یاقوت آبی کمرنگ یافت می شود.
 • زمرد: این سنگ سبز زیبا، نشان دهنده بهار، تازگی و امید است. زمرد های با کیفیت عالی، رنگی روشن و شفاف دارند.
 • مروارید: مروارید، گوهر زیبای دریایی، نماد معصومیت و تقدس است. انواع مختلفی از مروارید از جمله مروارید آب شیرین، مروارید اقیانوسی و مروارید مصنوعی وجود دارد.

این تنها چند نمونه از سنگ های محبوب برای حلقه طلا بود. انواع دیگری از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی نیز وجود دارند که می توانند حلقه شما را متمایز کنند.

سنگ بر اساس ماه تولد

انتخاب سنگ مناسب برای حلقه طلا می تواند بر اساس ماه تولد نیز انجام شود. این سنت قدیمی، ریشه در باورهای نجومی و فرهنگ های مختلف دارد.

ماهسنگ
فروردینآکوامارین
اردیبهشتالماس
خردادزمرد
تیرپرل
مردادروبی
شهریورپریدوت
مهرسافیر
آباناوپال
آذرتوپاز
دیترکواز
بهمنگارنت
اسفندآمتیست

انتخاب سنگی که با ماه تولد شما مطابقت دارد، می تواند یک انتخاب خاص و معنادار باشد. همچنین این سنگ ها در باورهای قدیمی، دارای خواص ویژه ای هستند.

نگهداری و مراقبت از سنگ های قیمتی

سنگ های قیمتی نیازمند مراقبت ویژه ای هستند تا درخشندگی و زیبایی خود را برای سالیان دراز حفظ کنند. رعایت نکات زیر می تواند به شما در نگهداری صحیح از سنگ کمک کند:

 • از تماس سنگ با مواد شیمیایی قوی مانند مواد شوینده و الکل خودداری کنید.
 • هنگام انجام کارهای سنگین مانند نظافت یا باغبانی، حلقه را از دست خود خارج کنید.
 • حلقه را در محلول آب گرم و صابون ملایم شستشو دهید و با یک برس نرم، آن را تمیز کنید.
 • برای نگهداری طولانی مدت، حلقه را در یک جعبه یا کیسه نرم قرار دهید.

با رعایت این نکات ساده، می توانید از سنگ قیمتی حلقه طلای خود به بهترین شکل مراقبت کنید و درخشندگی آن را برای سالیان دراز حفظ نمایید.

سنگ قیمتی برای حلقه

فاکتورهای انتخاب سنگ برای حلقه طلای سفارشی

انتخاب بهترین نگین برای حلقه سفارشی طلا، منجر به داشتن احساس رضایت بیشتر در خانم و آقا می‌شود. بسیاری از خانم‌ها دوست دارند که زرق و برق حلقه نامزدی یا ازدواجشان، در چشم باشد. البته همیشه، زیبایی در سادگیست اما نباید از این نکته غافل شد که وجود برخی از سنگ های قیمتی روی یک حلقه، می تواند جلوه ی بسیار شیک و زیبایی به آن ببخشد. حلقه طلای سفارشی با یک سنگ به خصوص، می تواند هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام شود. در انتخاب سنگ برای حلقه، باید چند مورد را به عنوان فاکتورهای اصلی، در نظر گرفت:

1. ابتدا به بودجه خود نگاه کنید. برخی از سنگ ها به شدت گران هستند. مانند الماس یا برلیان.

2. سعی کنید اولین چیزی که در نظر میگیرید، خواص سنگ مورد نظر باشد.

3. بهتر است بین ماه تولد و سنگ انتخاب شده، تطبیق وجود داشته باشد تا از خواص درمانی و متافیزیکی آن نیز، بهره مند گردید.

4. اگر درخشش و زیبایی سنگ برای شما مهم است ولی بودجه کافی برای تهیه آن ندارید، میتوانید سنگ های شبیه به الماس را انتخاب کنید ولی کسی جز خود شما، از این موضوع، مطلع نباشد.

انتخاب هوشمندانه برای درخشش بیشتر

مقایسه سنگ های مشابه

گاهی اوقات ممکن است شما بین دو سنگ مشابه مانند الماس و مویسانیت یا زمرد و الکساندرایت دچار تردید شوید. در این شرایط، مقایسه جوانب مختلف این سنگ ها می تواند به شما در انتخاب آگاهانه کمک کند.

الماس در مقابل مویسانیت:

 • قیمت: مویسانیت ارزان تر از الماس است
 • ظاهر: هر دو درخشان هستند اما الماس کمی سفیدتر است
 • سختی: الماس از مویسانیت سخت تر است و دوام بیشتری دارد

زمرد در مقابل الکساندرایت:

 • قیمت: الکساندرایت ارزان تر از زمرد است
 • ظاهر: هر دو رنگ سبز زیبایی دارند اما زمرد شفاف تر است
 • سختی: زمرد سخت تر از الکساندرایت است

با مقایسه ویژگی های سنگ ها از جمله قیمت، ظاهر و دوام، می توانید بهترین گزینه را با توجه به اولویت ها و بودجه خود انتخاب کنید.

انتخاب سنگ مناسب برای انگشتر

درخشش با هزینه کمتر: سنگ های مصنوعی

اگر بودجه محدودی برای خرید سنگ قیمتی دارید، نگران نباشید! امروزه سنگ های مصنوعی با کیفیت عالی در دسترس هستند که می توانند جایگزین مناسبی برای سنگ های گرانقیمت طبیعی باشند.

 • سنگ های مصنوعی مانند اکسید زیرکونیوم کبالت، مویسانیت و الکساندرایت، ظاهری شبیه به الماس، یاقوت و زمرد دارند اما با قیمت بسیار مناسب تری عرضه می شوند.
 • این سنگ ها در فرآیندهای آزمایشگاهی و با دقت بسیار زیاد تولید می شوند و از کیفیت و درخشندگی بالایی برخوردارند.
 • استفاده از سنگ های مصنوعی، گزینه ای عالی برای کسانی است که می خواهند حلقه ای زیبا و درخشان داشته باشند اما بودجه محدودی دارند.

تراش سنگ و تاثیر آن بر زیبایی

نحوه تراش سنگ نیز بر درخشندگی و زیبایی آن تاثیرگذار است. هر چه تراش سنگ با دقت و مهارت بیشتری انجام شود، درخشندگی و انعکاس نور در آن بیشتر خواهد شد.

انواع تراش سنگ:

 • تراش بریلیانت: محبوب ترین نوع تراش برای الماس و سنگ هایی که باید درخشندگی زیادی داشته باشند.
 • تراش پرنسس: تراشی مدرن و زیبا با سطوح صاف که درخشندگی خوبی دارد.
 • تراش آسچر: تراشی کلاسیک با شکلی بیضوی که درخشندگی طبیعی را حفظ می کند.

تراش سنگ نه تنها بر زیبایی آن تاثیر می گذارد بلکه بر قیمت نهایی نیز موثر است. سنگ های با تراش پیچیده تر، معمولا گران تر هستند.

بنابراین با آگاهی از نوع تراش، می توانید سنگی را انتخاب کنید که هم زیبایی و درخشندگی مورد نظر شما را داشته باشد و هم با بودجه تان همخوانی داشته باشد.

انتخاب بهترین سنگ انگشتر برای خانم ها

برای انتخاب سنگ مناسب برای انگشتر خانم ها، گزینه های مختلفی پیش روی شماست. شما می توانید یکی از این موارد را با توجه به علاقه، سلیقه، بودجه و خواص مورد نظر، انتخاب کرده و سفارش دهید تا روی حلقه شما، به زیبایی هرچه تمام تر، بنشیند:

· برلیان:

بدون شک، یکی از بهترین و زیباترین سنگ ها در دنیا، الماس است. الماس با برش برلیان، یکی از انتخاب های بسیار هوشمندانه ولی گران قیمت است که معمولا، هیچ خانمی با آن، مخالفت نمی کند.

· عقیق

این سنگ می تواند در جای خود بسیار زیبا و درخشان باشد. خواص بسیار زیادی در جذب انرژی ها داشته و برای خانم هایی که در زندگی خود، خواهان یک ثبات و پایداری در رابطه هستند، می تواند بهترین گزینه باشد. قیمت آن نیز از الماس و برلیان، به صرفه تر است.

· سنگ فیروزه

این سنگ که طیف آبی و سبز رنگ را شامل می شود، انتخاب بسیار درست و به جا برای خانم هایی است که در زندگی، درگیر مشکلات هستند و دوست دارند مدیتیشن کنند. فیروزه اصل و مرغوب، مربوط به دیار خراسان و نیشابور است.

· زمرد سبز

این سنگ در میان سنگ های گران بها، به عنوان یک سنگ مذهبی با ارزش شناخته می شود. برای رهایی از نیروهای منفی، می توان این سنگ را جایگزین سنگ های بسیار قیمتی مثل برلیان کرد.

· یاقوت کبود

این سنگ می تواند جلوه بسیار زیبایی به انگشتر و حلقه سفارشی بدهد. انرژی های منفی را به شدت دور می کند و می تواند به عنوان دافع طلسم و جادو هم به کار گرفته شود.

· یاقوت قرمز

این سنگ، به شدت گران به است و هم ردیف الماس و برلیان است. می توان این سنگ را روی حلقه طلای سفارشی گذاشت و جلوه بسیار زیبایی به ان بخشید. یاقوت قرمز در میان خانم ها، بسیار پر طرفدار است. یاقوت قرمز به رنگ شفاف و نیمه شفاف وجود دارد که می تواند روی افزایش تمرکز، به شدت موثر باشد.

انتخاب بهترین سنگ انگشتر برای مرد

آقایان هم می‌توانند نگین انگشتر و حلقه سفارشی خود را از میان سنگ های مختلف انتخاب کرده و سفارش دهند. البته بسیاری از آقایان به اندازه خانم ها، در این خصوص حساس نیستند. یعنی برای آنها زیاد مهم نیست که سنگ قیمتی برای حلقه خود داشته باشند یا خیر. اما برخی هم در این خصوص، بسیار حساس هستند و باید روی حلقه خود، سنگ قیمتی داشته باشند. در اینجا به ذکر چند مورد از معروف ترین سنگ های قیمتی برای حلقه آقایان می پردازیم:

 • الماس
 • آمیتیست یا همان یاقوت ارغوانی
 • زمرد
 • آکوامارین
 • یاقوت کبود
 • تانزانیت
 • اونیکس
 • الماس سیاه
 • فیروزه
 • مویزنیت
 • کهربا
 • پریدوت
راهنمای انتخاب سنگ مناسب برای حلقه

نکات کلیدی و مهم در انتخاب بهترین سنگ قیمتی برای حلقه طلا

اگر به دنبال خرید حلقه طلا با سنگ خاص هستید و هنوز نتوانسته اید حلقه مورد علاقه خود را پیدا کنید، بهتر است حلقه مورد خود را سفارش دهید. شما می توانید با سفارش حلقه و انتخاب سنگ، یک حلقه شیک و مطابق با سلیقه خود تهیه کنید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در این مورد مد نظر قرار دهید، این است که سنگ حلقه طلا با انتخاب خودتان است و می‌توانید سایز حلقه و سنگ را هم، خودتان تعیین کنید. سنگ قیمتی برای حلقه، از هر نوعی که باشد، قابلیت تراش و نصب روی حلقه طلا، دارد.

نکته بعدی این است که شما می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود، خرید انجام دهید. گاهی پیش می آید که شما از یک حلقه آماده با یک سنگ گران قیمت، استقبال می کنید اما سنگ مورد نظر، به دلیل سایز و بزرگی که دارد، گران قیمت است. شما می‌ توانید یک حلقه و رگال طلا سفارش دهید تا از همان سنگ با توجه به سایز مورد نظر شما و بودجه ای که در اختیار دارید، آماده شود.

پاسخ به سوالات کلیدی شما

تشخیص سنگ اصل از تقلبی

یکی از نگرانی های اصلی در هنگام خرید سنگ قیمتی، تشخیص سنگ اصل از تقلبی است. با آگاهی از روش های تشخیص، می توانید از خرید مطمئن لذت ببرید و از هرگونه کلاهبرداری جلوگیری کنید.

 • سنگ های اصل دارای گواهینامه معتبر از موسسات ارزیابی مانند GIA هستند. این گواهینامه حاوی جزئیات کامل سنگ از جمله وزن، رنگ، خلوص و تراش آن است.
 • سنگ های اصل، وزن و چگالی بیشتری نسبت به سنگ های تقلبی دارند. می توانید با توزین و مقایسه با اطلاعات موجود، این ویژگی را بررسی کنید.
 • زیر ذره بین، سنگ های اصل عیوب طبیعی میکروسکوپی مانند خطوط رشد، حفره ها و شیارها را نشان می دهند که در سنگ های مصنوعی و تقلبی وجود ندارد.
 • تست مقاومت در برابر خراش نیز می تواند سختی سنگ را آشکار کند. سنگ های قیمتی معمولا از سختی بالایی برخوردارند.

خرید از فروشگاه های معتبر و بررسی گواهینامه ها، مهمترین گام برای اطمینان از اصالت سنگ است. همچنین آموزش روش های تشخیص به شما کمک می کند تا با خیال راحت خرید کنید.

سایز مناسب سنگ برای حلقه

انتخاب سایز مناسب سنگ برای حلقه طلا، از چند جنبه حائز اهمیت است: زیبایی, راحتی استفاده و مناسب بودن با انگشت.

 • یک سنگ خیلی بزرگ ممکن است باعث ناراحتی و اصطکاک با انگشت شود، در حالی که یک سنگ خیلی کوچک ممکن است در انگشت گم شود.
 • سنگ هایی که اندازه متناسبی با انگشت دارند، زیباتر به نظر می رسند و راحت تر هستند.
 • برای انتخاب سایز مناسب، می توانید از نمونه های موجود در فروشگاه ها استفاده کنید یا اندازه انگشت خود را با یک متر اندازه گیری کنید.
 • به طور معمول، سنگ های بین 0.5 تا 2 قیراط برای حلقه های نامزدی مناسب هستند. اما این بستگی به سلیقه شخصی و اندازه انگشت دارد.

انتخاب سایز مناسب سنگ، نه تنها به زیبایی حلقه می افزاید، بلکه راحتی استفاده از آن را نیز تضمین می کند. با در نظر گرفتن اندازه انگشت و سلیقه خود، می توانید سنگی را انتخاب کنید که هم زیبا باشد و هم برازنده انگشتتان.

و کلام آخر

سفارش و انتخاب سنگ برای حلقه، می تواند موقعیت بسیار خوبی را ایجاد کند تا یک حلقه زیبا، شیک و سلیقه ای خریداری کنید. شما می توانید زیباترین شب زندگی خود را با یک حلقه زیبا و سفارشی سازی شده، زیباتر کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی