قیمت روز طلا:
۳,۳۳۵,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۳۵,۰۰۰

نگهداری از طلا و جواهرات برای اینکه عمر طولانی‌‌تری داشته باشند و زیبایی آنها حفظ شود بسیار مهم است. جواهرات طلا هرگز یک اکسسوری صرف مد نبوده است اما خانم‌ها به آنها علاقه بسیاری دارند و خرید و فروش آن همیشه بیشتر از سایر جواهرات بوده است و به همین سبب نگهداری از طلا نیز اهمیت بالایی دارد.

اگر می‌خواهید جواهرات شما همیشه بدرخشند باید مراقبت از طلا و جواهر را جدی گرفته و در هنگام پوشیدن و یا بیرون آوردن آنها، رعایت کنید. اگر می‌خواهید بهترین روش نگهداری از طلا و جواهر را بدانید، ما در این مقاله به اصول نگهداری طلا و جواهر پرداخته‌ایم.

راهکارهای مراقبت از طلا و جواهر

پوشیدن جواهرات زمانی زیبا خواهد بود که آنها درخشندگی اولیه خود را حفظ کرده باشند. جواهرات کدر، شکسته و ضربه دیده سبب زشت شدن استایل شما خواهند شد. به همین سبب باید با مراقبت از طلا و جواهر در کنار بالا بردن عمر آنها، درخشش آنها را نیز حفظ کنید تا بتوانید در مهمانی‌ها استفاده نمایید. در اینجا پنج نکته مهم برای نگهداری از طلا و جواهرات آورده شده است:

از تماس با مواد شیمیایی اجتناب کنید

بهترین روش نگهداری از طلا و جواهر دور کردن آنها از مواد شیمیایی است. همیشه مطمئن شوید که زیورآلات و طلا شما آخرین چیزی است که قبل از خروج از خانه می‌پوشید یعنی زمانی که استفاده از هر محصول آرایشی و عطری را تمام کرده‌اید.

مطمئناً نمی‌خواهید جواهرات شما در معرض هر نوع مواد شیمیایی قرار بگیرد که ممکن است به یکپارچگی فلز آسیب برساند. یکی از بدترین دشمنان طلا و جواهرات کلر است، بنابراین مطمئن شوید که هنگام ورود به استخر هیچ قطعه‌ای نپوشیده‌اید.

نگهداری از طلا و جواهرات

زمان برداشتن آنها را بیاموزید

علاوه بر برداشتن طلا و جواهرات قبل از استخر، شما همچنین باید جواهرات خود را قبل از حمام کردن و هرگونه ورزش سنگین درآورید. پوشیدن قطعات طلا و جواهر در حین حمام کردن منجر به تجمع صابون می‌شود و در ورزش‌های تماسی نیز با توجه به این واقعیت که طلا و جواهر فلز نرم هستند، خطر خراش و فرورفتگی روی قطعات وجود دارد. با رعایت این اصول نگهداری طلا و جواهر می‌توانید آنها را سالیان سال استفاده کنید.

آن‌ها را در جای درست نگهداری کنید

ایده آل ترین راه برای نگهداری از طلا و هر قطعه جواهرات دیگر این است که به صورت جداگانه در جعبه خاص خود قرار بگیرند. از طرف دیگر می‌توان هر قطعه را قبل از اینکه در جعبه جواهرات نگهداری کرد، در یک پارچه یا دستمال نرم پوشاند.

بهترین روش نگهداری از طلا و جواهر

مرتباً آنها را تمیز کنید

نگهداری از طلا و جواهرات شامل تمیز کردن آنها نیز می‌شود. حتی اگر از جواهرات طلای خود مراقبت کرده باشید، در زمان‌های مناسب آنها را درآورده و از تماس با مواد شیمیایی خودداری کرده باشید، احتمال اینکه با گذشت زمان جواهرات شما شروع به از دست دادن درخشش خود کنند، وجود دارد.

 مهم نیست که چقدر از زیور آلات خود مراقبت می‌کنیم، متاسفانه نمی‌توانیم کاملاً از آنها در برابر تماس با گرد و غبار و سایر ذرات محافظت کنیم. برای اینکه درخشندگی جواهرات طلای خود را بازگردانید کافی است مقداری صابون را با آب گرم در یک کاسه مخلوط کنید و جواهرات خود را در آن فرو ببرید و سپس با استفاده از یک برس نرم، قطعات را به آرامی بشویید. جواهرات را با آب تمیز بشویید و قبل از پوشیدن یا نگهداری، بگذارید کاملاً خشک شوند. این راهکارهای مراقبت از طلا و جواهر آنها را تا سال‌ها درخشان نگه می‌دارد.‌

آن‌ها را به صورت حرفه‌ای جلا دهید

تمیز کردن یکی از راه‌های حفظ درخشش زیور آلات طلا و جواهرات است اما هیچ راه تمیز کردنی با پولیش‌های حرفه‌ای قابل مقایسه نیست. حداقل سالی یک بار باید به فروشگاهی که جواهرات خود را از آن خریداری کرده‌اید یا یک فروشگاه حرفه‌ای دیگر که خدمات پولیش ارائه می‌دهد مراجعه کنید و با جلا دادن آنها طول عمر طلاهای خود را افزایش دهید.

جواهرات خود را در کجا نگهداری کنیم؟

وقتی صحبت از نگهداری جواهرات به صورت اصولی می‌شود یکی از مهم‌ترین موارد جایی است که آنها را نگه می‌داریم. ما در اینجا به نکات مهمی که درباره جای نگهداری جواهرات باید رعایت شود پرداخته‌ایم. جواهرات باید در جایی نگهداری شود که:

  1. ایمن باشد

علاوه بر خطر دزدی، گاهی نیز ممکن است کودکان جواهرات را برداشته و به آنها آسیب بزنند. به همین سبب نگهداری طلا و جواهرات در یک جای امن و ایمن بسیار مهم است.

  1. به راحتی در دسترس شما باشد

از آنجایی که شما برای مهمانی‌ها، قرارها و حتی یک بیرون رفتن ساده ممکن است به جواهرات خود نیاز داشته باشید، نگهداری آنها در مکانی که به راحتی در دسترس باشند نیز بسیار ضروری است.

  1. خنک و خشک باشد

قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت می‌تواند به فلزات و سنگ‌های گرانبها آسیب برساند و از این رو باید طلا و جواهرات خود را در جایی خشک و خنک نگهداری نمایید.

هر روشی که برای نگهداری از جواهرات خود انتخاب می‌کنید، باید اطمینان حاصل نمایید که در برابر آسیب‌های مکانیکی و کدر شدن محافظت می‌شوند. در اینجا چند روش و چند مکان اصولی و خوب برای نگهداری جواهرات آورده شده است:

  • در یک کشوی کم عمق: در یک کشو می‌توانید از آنها را با استفاده از یک تقسیم‌کننده کشو به طور منظم نگهداری کنید یا به سادگی از چندین ظرف برای جدا کردن قطعات مختلف استفاده کنید.
  • در جعبه جواهرات: در مورد جعبه‌های جواهرات طیف وسیعی از گزینه‌ها وجود دارد و مزیت آنها این است که این جعبه‌ها منحصراً برای نگهداری جواهرات زیبا ساخته شده‌اند. آن‌ها معمولاً دارای یک آستر نرم و محفظه‌هایی هستند که مخصوص موارد مختلف است.

جعبه نگهداری طلا و جواهر

  • روی میز آرایش: اگر ترجیح می‌دهید مجموعه جواهرات را خیلی از خود دور نکنید می‌توانید استند و نگهدارنده آن‌ها را روی میز خود قرار دهید.
  • بر روی دیوار: اگر فضای اتاق شما محدود است اما کمی فضای خالی روی دیوار دارید می‌توانید جواهراتتان را به صورت عمودی نگهداری کنید. به عنوان مثال، میله‌ها، قلاب‌ها و تابلوهای نگهداری پارچه‌ای می‌توانند راه حل‌های خوبی برای نگهداری جواهرات باشند.

در حالت ایده‌آل جواهرات باید در کیف یا جعبه اصلی خود نگهداری شوند زیرا این جواهرات اغلب دارای ویژگی‌های خاصی هستند که متناسب با آن قطعه است و نباید با سایر وسایل درگیر شود. با این حال راه‌حل‌های ذکر شده نیز می‌توانند کارساز باشند‌.

چگونه در سفر جواهرات خود را نگهداری کنیم؟

هنگامی که در سفر هستید، بدون شک می‌خواهید مجموعه‌ای از جواهرات را برای پوشیدن با لباس‌های مورد علاقه خود در تعطیلات یا کسب و کار همراه ببرید. جعبه نگهداری و سازماندهی جواهرات مسافرتی یک ابزار مفید است که دارای چندین محفظه است تا بتوانید وسایل خود را جدا کرده و مرتب کنید.

یک نکته مهم این است که هیچ جواهرات گران قیمتی را در چمدان خود نگهداری نکنید. همیشه این احتمال وجود دارد که چمدان شما گم شود، بنابراین بهتر است اشیاء با ارزش خود را نزد خود نگه دارید.

آیا می‌توان جواهرات را در کیسه‌های پلاستیکی نگهداری کرد؟

برخلاف تصور رایج، عموماً ایده خوبی نیست که جواهرات را در کیسه‌های پلاستیکی نگهداری کنید. پلاستیک می‌تواند رطوبت را به دام بیندازد که می‌تواند به برخی از فلزات و سنگ‌ها آسیب برساند. علاوه بر این، برخی از پلاستیک‌ها ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند که می‌توانند به سطح برخی از فلزات، سنگ‌های قیمتی و مروارید آسیب بزنند.

آیا می‌توان جواهرات را در کشو نگهداری کرد؟

نگهداری جواهرات در کشو ایده خوبی است به شرطی که در مکانی خنک و خشک باشند. علاوه بر این، خود جواهرات باید به طور مناسب در داخل کشو نگهداری شوند. به عنوان مثال، قطعات باید جدا شده و در کیف جانبی یا کیف اصلی خود نگهداری شده و یا در جعبه جواهرات با پوششی نرم قرار بگیرند.

اصول نگهداری طلا

سخن پایانی

نگهداری صحیح از جواهرات سبب می‌شود همیشه به بهترین شکل به نظر برسند و ارزش خود را حفظ کنند. گالری لیلیوم یک مرکز حرفه‌ای در زمینه ساخت و فروش طلا و جواهرات است. شما می‌توانید جواهرات دلخواه خود را برای ساخت به لیلیوم گالری سفارش دهید و یا از ده‌ها طرح زیبا و منحصربه‌فرد آن استفاده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی