قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

افرادی که اقدام به خرید زیورآلاتی می‌کنند که در آن از مروارید اصل استفاده شده، همواره با این مشکل مواجه هستند که علت تغییر رنگ مروارید اصل چیست و چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ در این مطلب قصد داریم تا شما را با مهم‌ترین اطلاعاتی که در مورد عوض شدن رنگ مروارید باید به آن توجه داشته باشید، آشنا کرده و در مورد علت بروز این مشکل پس از خرید مروارید اصل نیز اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم.

به منظور پاسخ به این سؤال با ما همراه باشید تا شما را با مهم‌ترین اطلاعاتی که در مورد مروارید باید به آن توجه داشته باشید آشنا کرده و در مورد این دسته از زیور آلات اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم.

مروارید چیست؟

پیش از آن که بخواهیم در مورد تغییر رنگ مروارید اصل و علت تغییر رنگ مروارید اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، نیاز است تا به این سؤال بسیار مهم پاسخ دهیم که مروارید چیست.

مروارید به دلیل انجام یک مکانیسم دفاعی خارق العاده از سوی صدف‌ها و نرم تنان به وجود می‌آید. در واقع زمانی که یک سنگ ریزه یا پوسته‌های سخت به درون صدف یا بدن نرم تنان وارد شود، صدف‌ها بر اساس غریزه خود اقدام به ترشح ماده شیری رنگی به نام nacre می‌کند. این ماده وظیفه دارد تا از گوشت نرم و لطیف صدف در برابر تهدید خارجی مقاومت کند. برخورد این ماده به سنگ باعث می‌شد تا در نهایت سنگی که داخل بدن صدف قرار گرفته تبدیل به مروارید زیبا و مقاومی شود.

عوض شدن رنگ مروارید

رنگ مروارید

مرواریدها در ابتدا که توسط صدف‌ها تولید می‌شوند رنگ سفید دارد. در این بین یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، زرد شدن رنگ مروارید است. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که رنگ طبیعی و نرمال مروارید سفید است اما به مرور رنگ سفید آن تغییر کرده و زرد می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا مروارید به مرور درخشش و جلای خود را از دست بدهد.

دلیل این اتفاق در معرض هوا قرار گرفتن مروارید است. برخورد هوا با این سنگ باعث ایجاد تغییرات ساختاری در آن می‌شود. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که زرد شدن رنگ مروارید به این معنا نیست که این گوهر ارزش خود را از دست داده است، بلکه بیانگر اصل و طبیعی بودن آن است، چرا که تنها مرواریدهای مصنوعی هستند که هیچگاه تغییر رنگ نمی‌دهند و همواره سفید و براق هستند؛ و اگر اقدام به خرید مروارید اصل کنید، مطمئناً باید دیر یا زود منتظر تغییر رنگ آن باشید.

مرواریدهای زرد رنگ

پس از آن که در مورد تغییر رنگ مروارید سفید اصل صحبت کردیم، باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها دلیل زرد شدن رنگ این گوهرها به خاطر برخورد هوا با آن‌ها نیست. در واقع در طبیعت برخی از مرواریدها به از ابتدا زرد رنگ هستند. به دلیل آن که رنگ زرد این مرواریدها از ابتدا است، معمولاً آن‌ها را با نام مروارید زرد یا مروارید طلایی خرید و فروش می‌کنند.

اگر بخواهیم در مورد تفاوت مرواریدی که به مرور زمان زرد شده و مرواریدهای طلایی اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم باید به این نکته اشاره کرد که مرواریدهای طلایی ظاهری کاملاً درخشان دارند. این در حالی است که اگر شما مروارید سفید داشته باشید و رنگ آن به مرور زمان زرد شده باشد، رنگ آن مات‌تر و کدرتر است.

خرید مروارید اصل

همچنین در کنار مرواریدهای سفید و طلایی شاهد رنگ‌های دیگری نیز برای این گوهر هستیم. از دیگر رنگ‌هایی که مرواریدها به خود می‌گیرند، می‌توان به نارنجی و صورتی اشاره کرد. این دسته از مرواریدها اگر به صورت طبیعی چنین رنگ‌هایی داشته باشند بسیار گران هستند، چرا که پیدا کردن آن‌ها بسیار سخت است.

مهم‌ترین دلایل تغییر رنگ مروارید

دلایل مختلفی باعث زرد شدن رنگ مروارید می‌شود. در وهله اول اگر که به مرور زمان این گوهر خشک شود، تغییر رنگ در آن اتفاق می‌افتد. به همین خاطر در صورتی که محل نگهداری مروارید رطوبت و جریان هوا نداشته باشد، این مسئله باعث تغییر ساختار در این گوهر می‌شود.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که اکثر مردم مروارید را در داخل کیسه‌های پلاستیکی قرار می‌دهند. از آن جایی که در این کیسه‌ها هوا گرم و خشک است، این مسئله باعث می‌شود تا به مرور رنگ مروارید تغییر پیدا کند.

جلوگیری از تغییر رنگ مروارید

همان طوری که مشاهده کردید، علت تغییر رنگ مروارید یک امر طبیعی است و به مرور زمان اتفاق می‌افتد اما این مسئله به آن معنا نیست که نمی‌توان از رخ دادن عوض شدن رنگ مروارید جلوگیری کرد. در صورتی که قصد دارید تا جلوگیری تغییر رنگ این گوهر را بگیرید، پیشنهاد می‌شود که به جای آن که مروارید را در محفظه‌ای بسته و بدون هوا قرار دهید، آن را در داخل جعبه بگذارید. البته جعبه را نیز نباید برای مدت زمان طولانی در معرض هوای گرم دارد قرار دهید.

علت تغییر رنگ مروارید

از سوی دیگر لازم است تا مروارید را به طور مداوم بپوشانید. انجام این کار جلوی خشک شدن مروارید را گرفته و باعث می‌شود تا رنگ آن تغییر نکند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که مروارید دارد این است که اگر این گوهر در تماس با پوست انسان قرار بگیرد، به صورت طبیعی روغن و چربی پوست را جذب خود می‌کند.

این جذب شدن روغن و چربی پوست باعث می‌شود تا سطح مروارید همیشه مرطوب باقی بماند و از خشک شدن و زردی این گوهر جلوگیری می‌شود. البته لازم به ذکر است که اگر تحرک بسیار زیادی دارید یا ورزش می‌کنید، به هیچ عنوان از مروارید استفاده نکنید. پیشنهاد دیگر ما این است که پس از استفاده از مروارید حتماً آن را با استفاده از پارچه نرم و تمیز به خوبی خشک کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا اگر عرق اضافی و یا مواد شیمیایی مثل عطر یا لوازم آرایشی بر روی سطح آن قرار گرفته باشد، به خوبی پاک شود.

دوباره سفید کردن مروارید

یکی از سؤالات مهمی که افراد پس از زرد شدن مرواریدهایشان مطرح می‌کنند این است که آیا می‌توان دوباره مروارید زرد شده را سفید کرد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت که متاسفانه هیچ راهی برای سفید کردن دوباره این گوهر و عوض شدن رنگ مروارید به سفید وجود ندارد. همچنین اگر به مرور زمان مروارید شما خشک شده و رطوبت خود را از دست بدهد، شکننده شده و شروع به ترک برداشتن می‌کند. در چنین شرایطی نیز هیچ راهی به منظور تعمیر مروارید وجود ندارد.

تغییر رنگ مروارید اصل

اصول نگهداری از مروارید

پس از آن که شما را با روش‌های پیشگیری از تغییر رنگ مروارید اصل آشنا کردیم، حال لازم است تا چند نکته بسیار مهم برای نگهداری از این گوهر را به شما ارائه دهیم:

  • به هیچ عنوان مروارید را با آب خیس نکنید.
  • با مروارید به حمام یا استخر نروید.
  • مروارید را زیر تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید.
  • در محیط‌هایی با دما بسیار بالا از مروارید استفاده نکنید.
  • در صورت برخورد مروارید با سرکه، آب میوه یا مواد شوینده، سریعاً با استفاده از یک دستمال مرطوب سطح آن را تمیز کرده و با دستمال دیگری مروارید را به طور کامل خشک کنید.
  • مروارید در برابر اسید، قلیا و رطوبت زیاد حساسیت بالایی دارد.
  • به هیچ عنوان اجازه تماس مروارید با مواد آرایشی و بهداشتی، اسپری مو یا عطر را ندهید.
  • پیشنهاد می‌شود که مروارید را بعد از پوشیدن لباس‌هایتان، آرایش کامل و عطر و اسپری زدن استفاده کنید.

خرید مروارید اصل و استفاده از آن در زیورآلات

در صورتی که علاقه مند هستید تا اقدام به خرید مروارید اصل کرده و از آن در طلاهای خود استفاده کنید، می‌توانید از طریق مجموعه لیلیوم گالری اقدام به سفارش زیورآلاتی با مروارید اصل کرده و از این دسته از جواهرات استفاده کنید. شما می‌توانید در مجموعه لیلیوم گالری انواع مختلفی از زیورآلات و جواهرات را خریداری کنید. همچنین در صورتی که به دنبال جواهرات با طرح‌های خاص هستید، می‌توانید از خدمات سفارش طلا و جواهرات این مجموعه استفاده کنید.

سخن پایانی

امروزه به وفور شاهد استفاده از مروارید در جواهرات مختلف هستیم. در این بین همان طوری که بیان شد، یکی از مهمترین چالش‌هایی که افراد به منظور استفاده از این دسته از زیورآلات با آن مواجه هستند، تغییر رنگ مرواریدهای استفاده شده در این جواهرات و عوض شدن رنگ مروارید است. توجه به موارد بیان شده در این مطلب به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از بروز مشکل تغییر رنگ مروارید اصل جلوگیری کرده و همچنین روند این تغییر رنگ را کند کنید.

بی شک اگر مرواریدهای شما رنگ سفید و براق خود را داشته باشند، زیبایی و جلوه فوق العاده تری دارند و می‌توانند چشم هر شخصی را به خود خیره کنند. به همین خاطر جلوگیری از تغییر رنگ مرواریدها یک موضوع بسیار مهم است که باید به آن توجه داشته باشید.

4.1/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی