قیمت روز طلا:
۳,۳۷۷,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۷۷,۰۰۰

در صورتی که قصد خرید طلای دست دوم دارید، برای انجام این کار نیاز است تا به چند مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن طلای دست دوم را با قیمت مناسب خریداری و از این طریق در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

در همین راستا در این مطلب از سایت لیلیوم گالری نگاهی به نکات مهم برای خرید طلا دست دوم انداخته و تلاش می‌کنیم تا مهم‌ترین مواردی که برای خرید و فروش طلا دست دوم باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

نکات مهم برای خرید و فروش طلای دست دوم

در صورتی که از طلا و جواهرات خود خسته شده‌اید، یکی از تکنیک‌هایی که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید با قیمت مناسب، اقدام به خرید طلا جدید کرده و از طریق آن در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید، فروش طلا دست دوم است.

البته به منظور خرید طلا نو از طریق فروش طلا دست دوم، نیاز است تا مبلغی را بر روی پول طلا قدیمی خود بگذارید و از این طریق می‌توانید با هزینه بسیار کم طلای جدید خریداری کنید.

نکات مهم برای خرید طلا دست

البته به منظور خرید و فروش طلا دست دوم نیاز است تا به چند موضوع بسیار مهم توجه کنید و با دانش کافی نسبت به قوانین خرید و فروش جواهرات در کشور این فرآیند را به صورت قانونی انجام دهید. از مهم‌ترین نکاتی که برای خرید فروش طلا در کشور ایران باید به آن توجه داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فاکتور خرید طلا را به همراه داشته باشید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در هنگام فروش طلای دست دوم به آن توجه داشته باشید، به همراه داشتن فاکتور خرید است. در صورتی که فاکتور خرید طلا را گم کرده باشید، ممکن است به منظور فروش طلا با مشکل مواجه شوید چرا که در این صورت نمی‌توانید اثبات کنید که مالک طلا هستید و در اکثر مواقع طلا فروشان از شما طلا را خریداری نمی‌کنند.

همچنین پیشنهاد می‌شود که به منظور خرید طلا به صورت دست دوم نیز حتماً از فروشنده فاکتور خرید دریافت کنید تا بعداً در صورتی که نیاز داشتید تا طلا را به فروش برسانید، لازم است تا فاکتور را ارائه دهید.

توجه به محاسبه قیمت طلا دسته دوم

در صورتی که قصد دارید تا طلای خود را که دست دوم است بفروشید، اجرت پرداخت و همچنین سودی که طلا فروش می‌برد، از قیمت طلا کسر می‌شود و طلا به قیمت طلا دست دوم از شما خریداری می‌شود. در واقع بر اساس قانون، طلا فروشان به هیچ عنوان حق ندارند تا طلای نویی را که به قیمت طلای کهنه خریداری کرده‌اند، دوباره به فرد دیگر بفروشد.

مزایای خرید و فروش طلا و جواهرات دست دوم

پس از بررسی این نکته بسیار مهم حال نیاز است تا در مورد نحوه محاسبه قیمت طلا دست دوم توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. به منظور بررسی نحوه محاسبه قیمت طلای دست دوم لازم است تا دید کاملی نسبت به اجرت داشته باشید و بدانید که اجرت چگونه محاسبه می‌شود.

اجرت پرداخت مبلغی است که برای هر گرم طلای ساخته شده به فروشنده پرداخت می‌شود. طلاها با توجه به شرایط ساخت اجرت ساخت متفاوتی دارد. به هر میزانی که مدل طلا به روزتر و جدیدتر باشد، اجرت طلا افزایش پیدا خواهد کرد.

از آن جایی که بیشتر طلاهای موجود در طلا فروشی‌ها کارمزد بالایی دارند و برای خرید آن‌ها نیاز است تا مبلغ بالایی را پرداخت کنید، می‌توانید برای کاهش این کارمزد و اجرت اقدام به خرید طلای دست دوم کنید، چرا که اگر به سراغ این دسته از محصولات آمده و با خرید طلا و جواهرات دسته دوم، اجرت ساخت را حذف کنید.

در واقع قیمت طلا دسته دوم با توجه به قیمت روز طلا به همراه سود فروشندگان و مالیات محاسبه می‌شود. در واقع می‌توان گفت که برای خرید طلای دست دوم، طلا فروش به هیچ عنوان نباید از خریدار هزینه‌ای را بر اساس اجرت دریافت کند.

همچنین یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ساخت برخی از طلاها و جواهرات شاهد استفاده از سنگ‌های گران بها هستیم. سنگ‌های مورد استفاده در طلا به نحوی هستند که در محاسبه قیمت طلا اثرگذار هستند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که اگر قصد سرمایه گذاری بر روی طلا را دارید و نمی‌خواهید که در آینده سود شما کاهش پیدا کند، نیاز است تا زیورآلاتی که دارای سنگ و نگین‌های مختلف هستند را کنار بگذارید چرا که سنگ‌های قیمتی ریز مورد استفاده در این دسته از محصولات ارزش مالی ندارند و باید در راستا محاسبه قیمت نهایی طلا این موارد را از اصل طلا حذف کنید.

خرید طلا

مزایای خرید و فروش طلا و جواهرات دست دوم

به دلیل کاهش هزینه اجرت ساخت از قیمت طلاهایی که دسته دوم هستند، افرادی که هدف آن‌ها از خرید طلا سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول است، می‌توانند از طلاهای دست دوم استفاده کنند. در واقع مهم‌ترین مزیت طلا دست دوم نسبت به طلای نو این است که برای خرید آن نیازی نیست تا شما سود و اجرتی را به طلا فروش پرداخت کنید. این مسئله باعث می‌شود تا شما بتوانید مقدار بیشتر طلا دسته دوم را خریداری کنید.

در کنار قیمت مناسب، از دیگر مزیت‌هایی که خرید و فروش طلای دست دوم دارد آن است که این دسته از طلاها نقد شوندگی بالاتری دارند. این مسئله باعث می‌شود تا در هر زمانی که نیاز دارید، بتوانید به سرعت طلاها را به پول نقد تبدیل کنید.

از آن جایی که در داخل کشور ما هیچ محدودیتی در بازار طلا حاکم نیست، شما می‌توانید بدون محدودیت هر زمانی که علاقه مند بودید به سراغ یک طلا فروشی‌های معتبر آمده و از این طریق طلاهای خود را سریعاً به فروش برسانید.

در واقع می‌توان گفت که اگر قصد دارید تا از طریق خرید و فروش طلا کسب درآمد و سود کنید، نیاز است تا به جای خرید طلا نو، به سراغ طلاهای کم اجرت، بی اجرت یا سکه آمده و این دسته از محصولات را خریداری کنید.

اگر قصد دارید تا با خرید و فروش طلا سود بدست بیاورید باید تمام تلاش خود را کنید تا مواردی چون اجرت ساخت، مالیات بر ارزش افزوده، درصد سود فروشنده و… را که هزینه جانبی داشته و مبلغ نهایی طلا را افزایش می‌دهد تا حد امکان کم کرده و سپس با فروش طلا از حد فاصل قیمت سود کنید.

خرید طلای دست دوم

خرید طلا از لیلیوم گالری

مجموعه لیلیوم گالری یکی از مجموعه‌های معتبر و فعال در حوزه ساخت و فروش جواهرات است. شما می‌توانید انواع زیور آلات و جواهرات را از این گالری خریداری کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث محبوبیت مجموعه لیلیوم گالری شده، تنوع بالا محصولاتی است که در این مجموعه به فروش می‌رسد. همچنین یکی از مهم‌ترین خدماتی که لیلیوم گالری به مشتریان خود ارائه می‌دهد، امکان خرید طلا با طرح‌های سفارشی است.

حرف آخر

در صورتی که قصد خرید و فروش جواهرات به صورت دسته دوم را دارید نیاز است تا به موارد مختلفی از جمله نحوه محاسبه قیمت این دسته از محصولات، اجرت ساخت در طلا دست دوم و… توجه داشته باشید تا بدون متحمل شدن ضرر، با خیال آسوده انواع مختلف طلا دسته دوم را بخرید یا بفروشید.

توجه به نکات مهم برای خرید طلا دست دوم که در این مطلب به شما ارائه کردیم، این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید با دانش کافی بر روی طلاهای دسته دوم سرمایه گذاری کرده و از این طریق سود بدست بیاورید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی