قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

نماد گل در جواهرات یکی از محبوب ترین نمادهایی است که توسط برندهای طلا و جواهر مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نماد برای اولین بار در سال 1830 میلادی به‌عنوان نماد عشق، دوستی و ازدواج استفاده شده است. گل‌های پرکاربرد که در جواهرات به‌عنوان نماد استفاده می‌شود رز، فراموشم نکن و بنفشه است. گل فراموشم نکن را معمولاً از جنس فیروزه می‌سازند. به همین دلیل سنگ فیروزه را به در جواهرسازی با عنوان سنگ فراموشم نکن می­شناسند.

گردنبند گل

نماد گل در فشن

نماد گل در فشن سال­ها است که موردتوجه است و طبیعتاً در سال‌های آتی نیز مورداستفاده قرار می­گیرد. برخی از برندهای مشهور مانند لوئی ویتون لوگوی خود را بر اساس طرح گل‌ها و طرح‌های فلورال طراحی کرده­اند.

برند جواهرات پیاژه یکی از معروف‌ترین برندهای فعال در زمینه زیورآلات است که معروف‌ترین جواهرات خود را به شکل گل رز عرضه می­کند. برندهای دیگری مانند بوچلاتی، ون کلیف آرپلز و … نیز از نماد گل استفاده می­کنند.

مفهوم نماد گل در جواهرات

گل­ها در طول تاریخ با احساسات پیوند خورده­اند. سمبل گل در زیورآلات در دوره ویکتوریایی برای نشان دادن احساسات به کار گرفته می­شده است. با توجه به این امر یک موضوعی فراتر از یک طراحی رایج شکل گرفت. هر مدل گل به نوعی نشانه و سمیل با معانی متفاوت هستند. این جواهرات در قالب گوشواره، گردنبند، دستبند، گوشواره یا آویز ساخته می­شوند. در هنگام خرید جواهرات با نماد گل باید به معنای آن دقت کنید. به این شکل با کمی هوشمندی می‌توانید احساسات خود را در قالب یک هدیه به فرد مورد نظرتان انتقال دهید.

نماد گل رز در جواهرات

نماد گل رز در جواهرات با عنوان سمبل عشاق شناخته می­شود. همه دنیا گل رز را نماد عشق و دوستی در دنیا می­دانند. اغلب همه عاشقان در دنیا به همدیگر گل رز هدیه می‌دهند. همین امر باعث شده که طراحان از آن الهام بگیرند و انواع مختلفی از جواهر را با شکل گل رز طراحی کنند. امروزه نماد گل رز در جواهرات الهام‌بخش بسیاری از ست‌های زیبای جواهرات می‌باشد.

گل رز در جواهرات

نماد گل میخک در جواهرات

نماد گل میخک در جواهرات ارتباط بسیار نزدیکی با رنگ­ها دارد. نماد گل میخک در جواهرات با عنوان سمبل دوستی شناخته می­­شود. در واریته های گوناگون میخک معنای آن تا حدودی دستخوش تغییرات می­شود.

میخک بنفش: نمادی از غیرقابل‌پیش‌بینی بودن

میخک صورتی: نماد راست‌گویی و صداقت

میخک سفید: نماد پاکی، عشق خالص و خوش‌شانسی

میخک قرمز: نماد عشق و زیبایی

نماد گل ارکیده در جواهرات

گل ارکیده مانند اکثر گل‌های طبیعی از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند. نماد گل ارکیده در جواهرات با توجه به رنگی که دارند معانی متفاوتی دارند. به‌عنوان مثال گل ارکیده قرمز سمبلی از زیبایی و عشق به شمار می­رود. با توجه به این توضیحات هر کدام از رنگ‌های ارکیده از مفهوم خاصی برخوردار هستند.

ارکیده زرد: نماد شادی و شروع دوباره

ارکیده سفید: نماد گل در جواهرات با مفهوم فروتنی

ارکیده بنفش: نماد احترام، تحسین و وفاداری

 نماد گل در جواهرات

نماد گل سوسن در جواهرات

نماد گل سوسن در جواهرات با عنوان سمبلی برای پاکی و بی‌گناهی به شمار می‌رود. اغلب از نماد سوسن در جواهرات برای نشان دادن به بکر بودن و فروتنی استفاده می‌شود. نکته قابل‌توجه این است که رنگ گل سوسن معانی متفاوتی را به دنبال دارد.

سوسن دشتی: سمبل قلب پاک، دوست‌داشتنی بودن

سوسن نارنجی: نمادی از احساسات شهوانی

سوسن زرد: نمادی از شادمانی

نماد گل لاله در جواهرات

نماد گل لاله در جواهرات در ادبیات ایران به مفهوم خون فرهاد است و در کل معنای خون عشاق هست. در افسانه­های ایرانی آمده است که وقتی فرهاد از عشق شیرین جان می­سپارد. گل لاله در میان ملت­های دیگر هم تعابیر مختلفی دارد.

افرادی که قصد دارند وفاداری خود را به عشقشان ثابت کنند می‌توانند از نماد لاله بنفش در جواهرات استفاده کنند. لاله زرد نمادی از تفکرات مثبت و شاد است. افرادی که می‌خواهند حس بخشش و گذشت را به دیگران القا کنند می‌توانند از نماد لاله سفید در جواهرات بهره بگیرند.

استفاده از نماد گل در حلقه و رینگ

در حالت کلی استفاده از نماد گل در حلقه و رینگ به معنای دوست داشتن زیاد است. گل­ها بیانگر و نشان‌دهنده زیبایی هستند. البته با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم هر گل معنای خاصی دارد و افراد بر اساس موقعیت و فردی که قصد دارند به آن‌ها هدیه بستگی دارد.

چرا از نماد گل در زیورآلات و جواهرات استفاده می‌شود؟

استفاده از نماد گل از دیرباز در صنعت جواهرسازی مرسوم بوده است. علت این امر جاندار بودن این گیاهان زیبا می­باشد. استفاده از این نماد در جواهرات باعث می­شود که حس نشاط و سرزندگی به افراد تزریق شود. طرح‌ها و رنگ­های متعدد گل‌ها در طلا و جواهرات می­تواند زیبایی خاصی به این زیورآلات ببخشد. همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم هر­کدام از گل‌ها و گیاهان نشانه و مفاهیم خاص خود را دارند. به‌عنوان مثال گل بنفشه در زیورآلات به‌عنوان نماد ایمان و مهربانی شناخته می­شود.

در صورتی که شما تصمیم بگیرید مهربانی خود را به یک فرد ثابت کنید می‌توانید از نماد گل بنفشه کمک بگیرید. این گل به عنوان سمبل پاکی و ایمان به شمار می­رود؛ بنابراین انتخاب این گل برای ساخت انگشتری، گردنبند و گوشواره، دستبند می‌تواند جلوه‌ی بسیار زیبایی به دست و گردن شما ببخشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی­های انتخاب طرح گل برای ساختن طلا و جواهرات ایجاد ظرافت و زیبایی است. با توجه به اینکه هر رنگ در گل­ها معنای خاصی دارد شما می­توانید با استفاده از سنگ­های قیمتی، نیمه قیمتی منظور خود را از انتخاب نماد گل موردنظر بیان کنید. استفاده از سنگ­های ماه تولد یک گزینه بسیار جالب برای ساخت جواهرات با طرح گل است که جذابیت زیادی را ایجاد می­کند. استفاده از سنگ­های مختلف ماه تولد در ساخت جواهرات با نماد گل یک انتخاب هوشمندانه برای هدیه دادن می­باشد.

 انگشتر گل

گالری لیلیوم

در برخی موارد مشاهده می شود که افراد قصد دارند جواهرات را به عنوان یک هدیه خاص و طراحی اختصاصی به فرد مورد نظرشان هدیه بدهند. در این موقعیت می­توانید به مکان­هایی مانند گالری لیلیوم مراجعه کنید. گالری لیلیوم با استفاده از یک تیم حرفه ای به افراد این امکان را می­دهد که بتوانند جواهراتی مطابق میل خود را سفارش دهند. به این شکل که ابتدا با لیلیوم تماس گرفته و طرحی را که می خواهید اندازه، وزن و قیمت آن را مشخص می کنید. طراحان لیلیوم جواهر مورد نظر را برای شما طراحی می­کنند و به شما این فرصت را می­دهند که در هنگام طراحی و در حین ساخت نیز نظرات خود را اعمال کنید.

ممکن است شما یک قطعه جواهر را در یک فیلم یا در بازار ببینند و بخواهند آن را داشته باشند یا در ابعاد دیگری سفارش بدهید. می توانید عکس طرح مورد نظر را ارائه داده و وزن و قیمت آن را به کارشناسان گالری لیلیوم اطلاع داده و مشاوره لازم را بگیرید سپس اقدام به سفارش نمایید.

یکی از پرطرفدارترین نمادهایی که در جواهرات و زیورآلات کاربرد دارد نماد گل است. افراد می‌توانند با مراجعه به صفحه سفارش گالری لیلیوم جواهرات با نماد گل را در قالب ست جواهرات، انگشتر، گردنبند، گوشواره و… را برای عزیزانتان به شکل کاملاً اختصاصی سفارش دهید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی