قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

نماد لوتوس در طلا و جواهرات به عنوان رشد معنوی، نجابت، رشد انسان و چرخه تولد شناخته می­شود. این نماد را در اکثر تمدن­های شرقی مشاهده می­کنیم. نماد لوتوس در فرهنگ ایران باستان نیز از اهمیت خاصی برخوردار می­باشد. لوتوس را معمولا با نام سوسن شرقی یا نیلوفر آبی می­شناسند. این گل ریشه در خاک دارد و ساقه ­های آن در آب قرار گرفته است. گل آن مهمترین بخش این گیاه است که رو به خورشید قرار دارد.

نیلوفر آبی با سه عنصر آب، باد و خاک گره خورده است. لوتوس در آب های راکد رشد پیدا می­کند همین امر باعث شده است که زرتشتیان آن را به عنوان یک نماد مقدس می شناسند. این امر به منزله ی این است که محیط بد و نامناسب زندگی نمی­تواند دلیل بر پرورش نامناسب انسان­ها باشد. معمولا لوتوس را به عنوان نماد روشنایی می دانند.

نماد لوتوس

نماد لوتوس در فشن

نماد لوتوس در فشن چه مفهومی دارد؟ نماد لوتوس یا نیلوفر آبی در فرهنگ­های مختلف با چند رنگ مرتبط است که هر کدام معانی خاص خود را دارند. برای مثال نیلوفر آبی به عنوان صلح و دوستی، خرد شناخته می­شود. این نماد تقریبا همیشه به صورت بسته نمایش داده می شود. اما در حالت کلی نماد لوتوس در فشن با هر رنگی که باشد به عنوان سمبل معنویت، خلوص و تقدس است. این نماد در فرهنگ­های مشرق زمین با قدرت و تولدی دوباره مرتبط می­دانند.

این نماد را علاوه بر جواهرات در اکسسوری­ها،لباس و …..استفاده مي شود. طرح لوتوس در تتو نيز بسيار پرطرفدار است.

نماد لوتوس در جواهرات

نماد لوتوس در جواهرات به عنوان يكي از پرطرفدارترين و محبوب ترين است كه در ساخت طلا و جواهرات به كار مي­رود. علت اين محبوبيت علاوه بر زيبايي ظاهري آن معاني انرژي بخش و مثبتي است كه به آن نسبت می­دهند. در ادامه قصد داریم به برخی از این تعابیر اشاره کنیم.

گردنبند طلا با طرح لوتوس

نماد لوتوس در طلا و جواهرات بسیار پرطرفدار است. استفاده از آویز یا گردنبند طلا با طرح لوتوس این گل مقدس را در کنار قلب خود نگه دارید یا آن را به عزیزان خود هدیه دهید. همانطور که در بالا اشاره کردیم لوتوس در بسیاری از فرهنگ ها نماد نجابت، رشد انسان، کمال و رشد معنوی می­باشد. خرید این نماد زیبا برای عشق­تان می­تواند بیانگر کمال و رشد معنوی، نجابت او باشد.

نماد لوتوس در جواهرات

انگشتر یا حلقه با طرح لوتوس

یکی دیگر از جواهرات پرطرفدار انگشتر یا حلقه با طرح لوتوس است. تفاوت میان انگشتر و دستبند این است که انتخاب انگشتری باعث می­شود همیشه جلوی چشم شما باشد. می­توانید انگشتری یا حلقه با طرح لوتوس را به عزیزان خود هدیه بدهید. انگشتر با طرح لوتوس یک گزینه مناسب برای هدیه به عزیزانتان است.

گوشواره با نماد لوتوس

گوشواره با نماد لوتوس یکی از جواهراتی است که زیبایی خارق العاده­ای دارد. این نوع جواهر بسیار مورد توجه خانم­های جوان است. می توانید گوشواره با نماد لوتوس را به مناسبت روز همسر، روز عشق، ازدواج و… به فرد مورد علاقه­تان هدیه بدهید.

چرا جواهرات با نماد لوتوس را انتخاب کنیم؟

یکی از دلایلی که ایرانیان به جواهرات با نماد لوتوس علاقه مند هستند این است که در اسطوره­های ایرانی لوتوس یا نیلوفر آبی به عنوان سمبل ایزد بانوی ناهید به شمار می­رود که در فرهنگ ایران باستان از جایگاه ویژه­ای برخوردار است. گل لوتوس را می­توانیم در کنار ایزد بانوی آب یا آناهیتا در حجاری­های هخامنشی نیز مشاهده کنیم. از این رو نیلوفر آبی یا لوتوس را با عنوان گل آناهیتا نیز می­شناسند.

ایرانیان ریشه لوتوس را به آیین میترائیسم یا مهر نسبت می­دهند. به این دلیل که تصویرنگاره­های باستانی مهر یا میترا از درون غنچه لوتوس متولد می­شود. این گل را در آیین زرتشتی به عنوان نماد اهورا مزدا می دانند. می­توانید نماد انسانی اهورا مزدا را به صورت نیم تنه­ی یک مرد مشاهده می­کنید که یک شاخه از نیلوفر آبی را در دست گرفته است. زرتشتیان اعتقاد دارند که لوتوس به عنوان جایگاه فر زرتشت به شمار می­رود که در آب نگهداری می­شده است.

این گل به عنوان نماد پاکی در نگاره های هخامنشی مشاهده می­کنیم. وجود آن در سنگ نگاره های تخت جمشید نشان از اهمیت آن در نزد ایرانیان دارد. امروزه افراد جواهرات با نماد لوتوس را به عنوان نماد پاکی و نجابت به عزیزان خود تقدیم می کنند.

نیم ست لوتوس

افسانه های باستانی در مورد نماد لوتوس

همانطور که قبلا اشاره کردیم نماد لوتوس یا نیلوفر آبی در سراسر دنیا به عنوان یک نماد پرطرفدار برای ساخت طلا و جواهرات به شمار می­رود و دلیل این امر افسانه­های مشترکی است که در ارتباط با این گل در ملل مختلف وجود دارد. لوتوس در افسانه های قدیمی نماد جهان به شمار می رود و لایه های متعددی که در گلبرگ ها وجود دارد به عنوان ادوار مختلف جهان و مقاطع و مراتب هستی به شمار می رود.

از این رو انتخاب این نماد برای طلا و جواهر می تواند تعابیر بسیاری داشته باشد. شما می توانید یک ست جواهر با سمبل نیلوفر آبی را به عشق تان هدیه کنید. این ست زیبا می تواند نمایانگر عشق عمیق وچند وجهی شما به عزیزانتان باشد. با انتخاب این نماد برای جواهرات می­توانید پیام پاکی و نجابت را به فرد مورد نظرتان انتقال دهید. از این رو این نماد انتخاب مناسبی برای روز دختر می­باشد.

طلا و جواهراتی که با نماد نیلوفر آبی ساخته می­شوند را می­توانید با سنگ­های قیمتی و نیمه قیمتی تزیین کنید. همانطور که می­دانید هر ماه تولد سنگ­هایی مخصوص به خود دارد که گزینه مناسبی برای تزیین این جواهرات به شمار می­رود. انگشتر، دستبند، گوشواره، گردن آویزهایی که بر اساس نماد نیلوفر آبی ساخته می­شوند می­توانند هدیه مناسبی برای دوستان و آشنایان شما باشد.

گوشواره لوتوسجواهرات با نماد نیلوفر آبی یا لوتوس در باور افراد به عنوان فردی است که عاری از گونه آلودگی می­باشد. این نماد در جواهرات بیانگر پاکی، خلوص و نیروی بالقوه می­باشد که از فحوای آن نیروی مقدس و پاک معرفت ، حیات و دانش ظهور می­کند.نکته­ی دیگری که در مورد نماد لوتوس وجود دارد این است که این گل در باورهای مذهبی نیز شناخته شده است و به عنوان ثدرت، صلابت و پایداری شناخته شده است.

لیلیوم گالری

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم سمبل لوتوس در طلا و جواهرات بسیار محبوب است. لیلیوم  گالری با علم به این موضوع امکان ساخت جواهرات با این نماد را برای شما به وجود آورده است. می توانید قطعات مورد نظرتان را در طرح ها و مدل های مختلف سفارش دهید و آن ها را با سنگ های زیبا تزیین کنید.

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که مراحل ساخت جواهرات در گالری لیلیوم چگونه انجام می گیرد؟ در ابتدای امر می توانید طرح مورد نظرتان را که قصد دارید در قالب دستبند، گوشواره و انگشتری است را برای طراحان حرفه ای و مجرب لیلیوم ارسال کنید. افرادی که قصد دارند جواهر مورد نظر خود را از روی یک طرح بسازند می توانند با کمک طراحان قیمت مورد نظر را برآورد کنند.

نکته قابل توجه این است که مراحل مشاوره در خصوص ارائه طرح ابتدایی یا در زمان مراحل ساخت به صورت کاملا رایگان انجام می گیرد.

همانطور که می­دانید لیلیوم گالری امکان ساخت انواع مختلف جواهرات و زیورآلات را برای شما به وجود آورده است. شما می توانید سایز مدل، ضخامت و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و…. را انتخاب کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی