قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۳۰,۰۰۰

یکی از ماندگارترین سمبل‌هایی که در جواهرات وجود دارد نماد قلب است. نماد قلب در جواهرات از ریشه تاریخی برخوردار است. امکان دارد نماد و طرح قلب از نظر برخی از افراد به عنوان یک طرح بدیهی به نظر برسد. نماد قلب در جواهرات به عنوان عشق بسیار زیاد میان افراد شناخته می‌شود. اشکال گوناگونی از نماد قلب در میان جواهرات وجود داشته است. قدمت استفاده از این طرح به دوران روم باستان باز می‌گردد.

سمبل قلب در جواهرات را می‌توانیم در سنجاق سینه‌ها و حلقه‌های بازمانده از زمان روم باستان مشاهده کنیم، در گذشته از این نماد در سراسر اروپا به عنوان قلب جادوگر استفاده می‌کرده‌اند، شکل قلب‌ها در این نوع جواهرات به صورت نامتقارن طراحی می‌شد. با گذشت زمان این نماد دچار تغییر معنایی شده و بیان کننده عشق است. برخی از جواهراتی که با طرح قلب طراحی شده‌اند را با سنگ‌های تزئینی مانند یاقوت سرخ تزئین می‌کنند که به معنای عشق زیاد می‌باشد.

دلیل هدیه دادن جواهرات با نماد قلب

هدیه دادن طلا و جواهرات از گذشته تاکنون مرسوم بوده است، بیشتر مردم جواهرات و زیورآلات را برای سایر مناسبت‌ها نظیر ازدواج، تولد و… به عزیزانشان پیشکش می‌کنند. نماد قلب در جواهرات به عنوان یکی از رایج‌ترین انتخاب‌ها برای هدیه دادن طلا و جواهرات است. طرح‌ها و مدل‌های مختلفی از جواهرات قلبی شکل وجود دارد.

سمبل قلب در جواهرات و انگشتر

سمبل قلب در انگشتر

جواهرات با شکل قلب در میان خانم‌ها یکی از طرح‌های محبوب و پرطرفدار به شمار می‌رود، استفاده از این طرح برای طراحی و ساخت جواهرات هیچگونه محدودیت سنی ندارد.

انواع جواهرات با نماد قلب

همانطور که قبلاً اشاره کردیم نماد قلب کاربرد زیادی در جواهرسازی دارد. زیورآلات و اکسسوری ها متعددی وجود دارند که به صورت قلب ساخته شده­اند، این موارد شامل گردنبند، دستبند، گوشواره، پابند یا خلخال می‌شود که از این نماد استفاده کرده‌اند. این جواهرات را با استفاده از سنگ­های تزیین ماه تولد، نگین و سنگ‌های گرانقیمت در اندازه­های مختلف طراحی می‌کنند.

جواهرات و زیورآلات با نماد قلب ترکیبی

برخی از جواهرات را در گالری‌های طلا فروشی و بازار مشاهده می‌کنیم که به صورت قلب ترکیبی ساخته شده‌اند. استفاده از قلب ترکیبی در جواهرات که به صورت قلب دوتایی یا چندتایی به معنای ابراز عشق و وجود احساسات عمیق میان دو نفر می‌باشد. گردنبندها و دستبندهایی که به صورت قلب دوتایی هستند از طرف خانم‌های جوان بسیار مورد توجه می‌باشد.

ساخت جواهرات با سمبل قلب به شکل قلب توخالی

طراحی جواهرات با نماد قلب توخالی بسیار زیاد است، افرادی که قصد دارند جواهراتی بسیار جذاب و با قیمت‌های کمتر و وزن سبک‌تر تهیه کنند می‌توانند از نماد قلب توخالی استفاده کنند. همانطور که در ابتدا اشاره شد نماد قلب توخالی بسیار پرطرفدار می‌باشد. مفهوم جواهرات با نماد قلب تو خالی این است که فرد هدیه دهنده قلبش را به روی شما باز کرده است، در واقع این فرد با گشودن قلب خود به فرد اجازه می‌دهد آن را پر از محبت کند.

نماد قلب توخالی در جواهرات

نماد قلب توخالی در طلا و جواهرات

معمولاً این نماد را برای ساخت گردنبند استفاده می‌کنند. به این دلیل که زنجیر به راحتی از آن عبور می‌کند. افراد می‌توانند برای ایجاد تنوع هر بار زنجیر را از بخش‌های مختلف آویز رد کنند.

جواهرات با نماد قلب توپر

استفاده از نماد قلب توپر در جواهرات به عنوان سمبل رابطه و عشق عمیق به شمار می‌رود. نماد قلب توپر را معمولاً برای گوشواره و گردنبند استفاده می‌کنند که از جذابیت خاصی برخوردار است.

نماد قلب توپر

نماد قلب توپر در طلا و جواهرات

زیورآلات با نماد قلب بالدار

جواهرات ساخته شده با سمبل قلب بالدار یک طرح خاص و بسیار محبوب است. نماد قلب بالدار دارای مفاهیم زیادی است. این نماد بیانگر رهایی و آزادی می‌باشد. در برخی موارد از نماد قلب بالدار به عنوان تسکین اندوه برای غم عزیزان استفاده می‌شود. وجود بال‌ها در کنار قلب نشان دهنده عزیزانی است که به وسیله فرشتگان به آسمان عروج داشته‌اند. این نماد توسط صوفیان در دوره اسلامی مورد استفاده قرار می­گرفته است و به عنوان سمبل عروج شناخته می­شده است.

جواهرات با طرح قلب قفل دار

نماد قلب قفل دار یک از جواهرات پرطرفدار و نسبتاً فانتزی است که به شکل آویز در دستبند و گردنبندها مشاهده می‌شود. این نوع جواهر می‌تواند یک هدیه مناسب برای عشق شما باشد. نماد قلب قفل دار بیانگر وفاداری و تعهد است، معمولاً این نماد توسط عشاق انتخاب می‌شود و برای پایبندی به معشوق خود هدیه می‌دهند.

زیورآلات طرح آویز قلب

یکی از پرطرفدارترین اکسسوری­ هایی که در دنیای زیورآلات وجود دارد آویزهایی است که از نماد قلب توپر یا برجسته در آن استفاده می‌شود. این آویزها را معمولاً برای ساعت، دستبند، گوشواره و گردنبند مورد استفاده قرار می‌دهند. این آویزها می‌توانند هدایای مناسبی برای دختران جوان باشند.

زیورآلات نماد قلب چه کاربردی دارند؟

با توجه به توضیحاتی که در ارتباط با نماد قلب در زیورآلات بیان شد می‌توانیم یک نتیجه اجمالی بگیریم که جواهرات طراحی شده با طرح قلب هدایای مناسبی برای موقعیت‌های مختلف نظیر تولد، ولنتاین، ازدواج، روز زن، روز دختر و… باشند. این هدایا می‌تواند حس عشق و دوست داشتن را در عزیزان شما با هر بار دیدن آن زنده کند.

نماد قلب در جواهرات

نماد قلب در جواهرات بانوان

همانطور که اشاره شد جواهرات با نماد قلب بسیار مورد توجه و محبوب هستند، اکثر افرادی که قصد دارند به معشوق خود یک هدیه ماندگار بدهند اولین گزینه را نماد قلب در نظر می‌گیرند. ممکن است شما جزو آن دسته از افراد باشید که بخواهید هدیه منحصر به فرد و مخصوص به فرد مورد علاقه‌تان بدهید تا احساس تعلق خاطر و ماندگاری را در او ایجاد کند.

خرید جواهرات با طرح اختصاصی

گالری لیلیوم این امکان را برای شما ایجاد کرده است که یک جواهر اختصاصی نماد قلب برای خودتان داشته باشید. شما می­توانید با مراجعه به این گالری طراحی مورد نظر خودتان را ارائه کنید، علاوه بر این شما می­توانید وزن و اندازه، نوع جواهر مورد نظرتان را تعیین کنید سپس اقدام به ساخت آن نمایید.

گالری لیلیوم با سال­ها تجربه و کارشناسان بسیار حرفه‌ای و متخصص فارغ التحصیل از کشور انگلستان در رشته جواهر سازی می‌باشد. علاوه بر طراحی اختصاصی جواهرات شما می‌توانید از خدمات دیگری مانند تغییرات در شکل و وزن جواهرات نیز برخوردار شوید. امکان دارد شما یک جواهر خاص را در بازار مشاهده کنید که وزن آن مد نظرتان نباشد. می‌توانید با ارائه طرح و ویژگی‌های مورد نظرتان این امکان را خواهید داشت که یک جواهر اختصاصی داشته باشید.

یکی از مهمترین ویژگی‌های گالری لیلیوم این است که مشتری این امکان را دارد که بر روی پروسه ساخت سفارش خود نظارت داشته باشد. به این شکل که فرد از همان گام‌های نخست می‌تواند در ارتباط با طرح اولیه پیش از ساخت جواهر نظرات و پیشنهادات خود را بیان کند. این اعمال نظرات شامل وزن، شکل و سنگ‌های قیمتی است که قرار است در جواهر به کار برود.

این قابلیت موجب می‌شود که محصول مورد نظر بدون کم و کاست بر اساس خواست شما ساخته شود. یکی دیگر از مزایای فوق العاده این گالری این است که مشتری امکان دخالت از لحاظ زیبایی شناسی و وزن سفارش خود دارد. شما می‌توانید پیش از سفارش قطعه مورد نظرتان از مشاوره رایگان لیلیوم بهره مند شوید، متخصصان با تجربه به سؤالات و ابهامات شما در این زمینه پاسخ خواهند داد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی