قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۸,۰۰۰

زمانی که به خرید یک جواهر می‌پردازید، باید به نکات متعددی توجه کنید: از سبک شخصیتان گرفته تا رنگ پوست و مدل مویتان. اما امروز می‌خواهم در مورد یک موضوع بسیار مهم دیگری که باید آگاه باشید، بحث کنم: شکل صورت شماست.همه ما افرادی منحصربه‌فردیم و چهره‌های ما تنها یک بخش از تنوع زیبایی‌هایی است که در جهان وجود دارد. آشنا شدن با اینکه چگونه سبک‌های مختلف می‌توانند با شکل چهره شما هماهنگ شوند، به ما کمک می‌کند تا جواهراتی را انتخاب کنیم که ویژگی‌های ما را بهبود داده و تعادل آنها را حفظ کنیم و در نتیجه زیبایی و اعتماد به نفس بیشتری به ما ببخشد. بیایید یک راهنمای جامع و گام به گام انتخاب صحیح جواهرات بر اساس شکل صورت را بررسی کنیم که می‌تواند در انتخاب جواهراتی که برای شما ایده‌آل هستند، به شما کمک کند!

انتخاب فرم صورت,انتخاب جواهرات بر اساس شکل صورت شما

 1. شناسایی شکل صورتتان

در اصل، شش شکل چهره مختلف وجود دارد. پس بروید و با تشخیص جایی که پهن‌ترین قسمت چهره‌تان قرار دارد (پیکان قرمز)، سعی کنید شکل چهره خود را در تصویر شناسایی کنید. همچنین سه نوع خط فک نیز بسیار مهم است که در هنگام انتخاب جواهرات نیز باید درباره آنها اطلاعاتی داشته باشید (پیکان آبی): خط فک مربعی معمولاً در چهره‌های مربعی یا مستطیلی دیده می‌شود. خط فک گرد در شکل‌های چهره گرد و بیضوی دیده می‌شود. خط فک مستقیم‌تر در چهره‌های سه‌گوشی و الماس شکل دیده می‌شود. آیا می‌توانید شکل چهره‌تان را پیدا کنید؟ اگر مطمئن نیستید، سعی کنید شکلی را که به شما نزدیکتر است، انتخاب کنید.

 1. انتخاب جواهرات بر اساس شکل صورت

قانون مهمی که باید در ذهن داشته باشید هنگام انتخاب جواهر برای شکل چهره‌تان این است که جواهر را از بخش پهن‌ترین قسمت چهره‌تان (خط قرمز) دور نگه دارید تا ظاهری متوازن و تعادلی داشته باشید. همچنین باید تصمیم بگیرید که به چه نوع ظاهری علاقه دارید. به عنوان مثال، می‌توانید گوشواره‌های کوچک یا گوشواره‌هایی که نزدیکتر به چشم‌هایتان قرار می‌گیرند را برای داشتن ظاهری عاشقانه انتخاب کنید، یا گوشواره‌های زنانه بلند را برای تاکید بیشتر بر گردن و لبهایتان برگزینید و ظاهری جذاب داشته باشید.

شکل چهره سه‌گوشی و الماس شکل,انتخاب جواهر بر اساس قیافه

شکل صورت سه‌گوشی و الماس شکل

از آنجایی که پهن‌ترین قسمت چهره سه‌گوشی و الماس شکل پیشانی است، باید با پر کردن آن، شکل چهره خود را تکمیل کنید. همانطور که در تصویر با جزئیات نشان داده شده است، خط فک شما مستقیم است و دوشنبه تیز است، بنابراین باید برخی از شکل‌های گرد را برای زیبایی بیشتر ظاهر خود اضافه کنید.

انجام دهید:

 • گوشواره را به اندازه‌ای نزدیک چشمان خود قرار دهید تا ظاهری عاشقانه داشته باشید.
 • گوشواره‌های بلند یا زنجیره‌ای را برای داشتن گردنی جذاب انتخاب کنید.
 • برای متعادل‌تر خط فک خود، به دنبال شکل‌های گرد و طبیعی باشید.
 • اگر چهره‌تان الماس شکل است، گردنبندهای کوتاه می‌توانند خط فک را متعادل‌تر نشان دهند.

انجام ندهید:

 • گوشواره‌هایی که بلندتر از چانه‌تان باشند!

شکل چهره گرد,جواهر مناسب چهره گرد

شکل چهره گرد و بیضوی

پهن‌ترین قسمت در شکل چهره گرد و بیضوی خطی است که از نیمکت عبور می‌کند (خط قرمز)، به این معنی است که فضای آزاد برای اضافه کردن جزئیات در گوشه‌ها وجود ندارد. اگر یقه لباس خود را با مدل موی کوتاه باز می کنید یا موهای خود را دم اسبی میبندید، مطمئن شوید که فضای کمی که دارید توسط موهای لختتان پوشانده نشود. آن را با سبز شدن منطقه‌ای که در تصویر با جزئیات نشان داده شده است، پر کنید.

شکل چهره‌ی گرد

شکل چهره‌ی گرد مشابه شکل چهره‌ی مربعی است و طول و عرض برابر دارد. با این حال، تفاوت این است که چهره‌های گرد نرم و منحنی هستند و با اشکال زاویه دار چهره‌ی مربعی در تضاد هستند.انتخاب طرح‌هایی که طول ظاهر چهره را افزایش می‌دهند، بر چهره‌ی گرد تأثیر زیبایی خواهد داشت.

گوشواره‌ها: اگر چهره‌ی گرد دارید، سبک‌های بلند و عمودی را انتخاب کنید – به ویژه طرح‌های آویزان، قلاده‌ای باریک و گوشواره‌های باریک برای ایجاد حس چهره‌ای بلندتر.

گردنبندها: گردنبندهای بلند و پیچیده می‌توانند با جلب نظر به سمت پایین، طولانی شدن نگاه به چهره را کمک کنند. اجزاء مرکزی بزرگ که یک V ایجاد می‌کنند، همچنین عناصر زاویه دار را متعادل می‌کنند.شکل چهره‌ی بیضوی شکل چهره‌ی بیضوی، یک شکلی است که درازتر از پهنای خود است. مانند شکل یک تخم‌مرغ، چهره گرد و بدون زاویه تیزی است.

شکل چهره‌ی بیضوی

شما خیلی خوش شانس هستید! چهره‌های بیضوی می‌توانند تقریباً هر شکل یا استایل گوشواره‌ای را بپوشند، فقط باید طرح‌ها به نسبت چهره باشند. بنابراین، تنها چیزی که باید اجتناب کنید، طرح‌هایی است که خیلی بلند هستند که چهره‌ی بیضوی را خیلی دراز می‌کنند.

گوشواره‌ها: شکل بیضوی چهره را با گوشواره‌های حلقه‌ای، حلقه‌های درون حلقه، چندشاخه‌ای‌ها و طرح‌های منحنی دیگر به تقلید بزنید. همچنین می‌توانید با گوشواره‌های مثلثی، شکل بیضوی چهره را به طور قابل توجهی تاکید کنید.

گردنبندها: منحنی‌های نرم چهره بیضوی را با طرح‌های منحنی مانند مروارید، ریبون، زنجیره باز و انگشترهای اثبات بیشتر تاکید کنید.

برای چهره گرد یا بیضوی انجام دهید:

 • گوشواره‌های کوچک یا ایرکاف بپوشید.
 • بلندترین گوشواره‌ها را که می‌توانید بیابید، بپوشید، این کار واقعاً ظاهری بسیار جذاب را با تأکید بر گردن شما ایجاد خواهد کرد. (آن‌ها را در محدوده سبز قرار دهید).
 • اگر چهره‌تان گرد است، به دنبال گردنبندهایی به شکل V برای ظاهری متعادل باشید.
 • اگر چهره‌تان بیضوی است، گردنبندهای کوتاه انتخابی کامل خواهند بود.

برای چهره گرد یا بیضوی انجام ندهید:

 • گوشواره‌های کوتاه یا متوسط با موهای بلند و لاغر! چوکرها اگر چهره‌تان گرد است.

چهره مربعی یا مستطیلی

شکل صورت مربعی یا مستطیلی

در چهره مربعی یا مستطیلی، پهن‌ترین قسمت چهره در پایه یا در اطراف خط لبخند قرار دارد (پیکان قرمز). بنابراین، بر خلاف آنچه که در دو نوع دیگر چهره انجام دادیم، در اینجا می‌خواهیم وزن را بیشتر به سمت چشمانتان و نزدیک گوش‌هایتان بکشیم (منطقه سبز) و آن را از پهن‌ترین قسمت دور کنیم.

شکل چهره‌ی مربعی

شکل چهره‌ی مربعی با فکی که زاویه تیزی حداقلی دارد، مشخص می‌شود. چهره به همان اندازه از نظر عرض و طول است و پیشانی، گونه‌ها و فک برابر عرض هستند. در انتخاب جواهرات، قطعاتی را انتخاب کنید که زوایای شکننده را لطیف‌تر کنند و تعادل را با ایجاد حس متقارن شدن جبین و فک ایجاد کنند و چهره را بطول بیاورند.

گوشواره‌ها: شکل مربعی چهره با حلقه‌های بزرگ بیضوی، گوشواره‌های بلند و نازک، گوشواره‌های باریک درشت و گوشواره‌های شنلی زیبا به نظر می‌رسد. جواهراتی را انتخاب کنید که طول را افزایش داده و عرض چهره را کم کند.

گردنبندها: مشابه گوشواره‌ها، گردنبندها با طول و منحنی‌ها را انتخاب کنید تا چنگال‌های قوی فک را لطیف کنند. اجزاء بزرگ مرکزی در گردنبندها به پایین چشم جلب توجه می‌کند و احساس بلند شدن چهره را ایجاد می‌کند. از گردنبندها و طرح‌های خم و اندازه گیری شده استفاده کنید تا عناصر زاویه دار قوی فک را متعادل کنند.

شکل چهره‌ی مستطیلی

چهره‌ی مستطیلی بیشتر از عرض خود طول دارد و عرض پیشانی، گونه‌ها و فک تقریباً یکسان است. زوایای زیادی در این شکل چهره وجود دارد و به طور کلی ظاهر سرسام‌آور است. برای تعادل و تسطیح زوایا و استفاده از عناصر منحنی بر روی چهره، جواهراتی را انتخاب کنید که عرض را تا حدودی افزایش دهند و زوایا را لطیف‌تر کنند.

گوشواره‌ها: برای چهره‌ی مستطیلی، گوشواره‌های گرد و بلند با حلقه‌های منحنی و طرح‌های منحنی مانند طوسی و طرح‌های پروانه به نظر می‌رسند. هدف این است که زوایا را لطیف‌تر کنید و حس تعادل را به چهره بدهید.

گردنبندها: برای شکل چهره‌ی مستطیلی، از گردنبندهای کوتاه با طرح‌های پرمختار، طرح‌های منحنی و طرح‌های محرابی استفاده کنید تا طول را کاهش دهید و زوایا را لطیف‌تر کنید. اجزاء کوچک و دلخواه نیز می‌تواند به طرح عمومی تعادل بدهد.

برای چهره مربعی یا مستطیلی انجام دهید:

 • از همه نوع گوشواره‌های کوچک که حداکثر طول آنها ۲-۳ سانتی‌متر باشد، برای تعادل شکل چهره استفاده کنید.
 • گوشواره‌های زنجیره‌ای ساده و حداقلی را بپوشید که فضای زیادی را در اطراف خط فک شما اشغال نکند.
 • به جواهراتی با منحنی و شکل‌های مایع نگاه کنید تا ظاهری نرم‌تر ایجاد کنید.
 • برای چهره‌های مربعی، گردنبندهای متوسط ​​را انتخاب کنید، کمک می‌کند چهره را بلندتر نشان دهد.
 • برای چهره‌های مستطیلی، گردنبندهای یقه و چوکر را انتخاب کنید تا چهره به‌نظر پهن‌تر بیاید.

برای چهره مربعی یا مستطیلی این‌ها را انجام ندهید:

 • گوشواره‌های بلند و بزرگ! شکل‌های مربعی که ویژگی‌های شما را تاکید می‌کند.

سوالات متداول انتخاب جواهرات بر اساس شکل صورت شما

نتیجه‌گیری:

این صفحه دربارهٔ انتخاب جواهرات بر اساس شکل صورت شما صحبت می‌کند. مطلبی که در این مقاله آمده است، به شما کمک می‌کند تا با توجه به شکل چهره‌تان، جواهراتی را که برای شما ایده‌آل هستند، انتخاب کنید. قوانین مهمی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از: جواهر را از بخش پهن‌ترین قسمت چهره‌تان دور نگه داشته و تصمیم بگیرید که به چه نوع ظاهری علاقه دارید. به عنوان مثال، می‌توانید گوشواره‌های کوچک یا گوشواره‌هایی که نزدیکتر به چشم‌هایتان قرار می‌گیرند را برای داشتن ظاهری عاشقانه انتخاب کنید. همچنین در این صفحه نکاتی برای انتخاب جواهرات براساس شکل چهره‌های مختلف نیز آمده است.

منبع: abrask

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی