قیمت روز طلا:
۳,۳۷۷,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۷۷,۰۰۰

در صنایع کالاهای لوکس و تجملاتی، طلا و جواهرات یک استثنا محسوب می‌شود؛ از این نظر که بر خلاف سایر کالاهای زینتی،‌ در بازار طلا و جواهرات محصولات بدون برند پرفروش‌تر از محصولات برند و مشهور هستند. با این حال اما برندهای نادری وجود دارند که محصولات آنها جذابیت خاصی برای شیفتگان طلا و جواهر دارد و یکی از این محصولات، دستبند کارتیه اصل است. این تکه جواهر که به دستبند عشق کارتیه هم معروف است توسط برند فرانسوی Cartier تولید می‌شود.

چطور دستبند کارتیه اصل را تشخیص دهیم؟

به دلیل محبوبیت بالای این دستبند، نمونه‌های فیک یا همان تقلبی آن نیز سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. به شکلی که اگر با مشخصات دستبند کارتیه اصلی آشنا نباشید، کاملاً محتمل است که در دام افراد سودجو بیفتید و دستبند کارتیه تقلبی را با قیمت دستبند کارتیه اورجینال خریداری کنید. به همین دلیل، در این مطلب راه‌های تشخیص دستبند کارتیه فیک را توضیح می‌دهیم تا اگر قصد خرید دستبند Cartier اصل را دارید، بتوانید با اطمینان محصولات فیک را از اصلی تشخیص دهید.

خرید دستبند Cartier اصل

حکاکی‌ها و لوگو را با دقت بخوانید

یکی از اولین مشخصه‌های دستبند کارتیه اصل، حکاکی‌های آن است. تمام انواع دستبندهای کارتیه دارای یک حکاکی هستند که کیفیت فلز به کار رفته را نشان می‌دهد. برای مثال دستبندهای کارتیه طلا که از طلای ۱۸ عیار ساخته می‌شوند، با حکاکی 18K یا 750 شناخته می‌شوند. گاهی نیز هر دوی این عبارت‌ها روی دستبند کارتیه اورجینال حک می‌شود. همچنین برای دستبندهای پلاتینیوم، عبارت 950 حکاکی می‌شود؛ بنابراین اگر یک دستبند کارتیه دیدید که هیچ کدام از این حکاکی‌ها را ندارد، به احتمال قریب به یقین آن دستبند فیک است.

البته لازم به ذکر است که دستبندهای کارتیه اصلی که در دهه هفتاد میلادی تولید می‌شدند، نه شماره سریال و نه حکاکی مربوط به کیفیت فلز را نداشتند که همین امر کار را برای تشخیص دستبند کارتیه فیک متعلق به آن دوران را سخت کرده است. با این حال در نظر داشته باشید که تقریباً پنجاه درصد دستبندهای کارتیه که متعلق به دهه هفتاد میلادی هستند، تقلبی بوده و ارزش چندانی ندارند.

در بسیاری از موارد نیز دستبند کارتیه تقلبی ممکن است این حکاکی را داشته باشد اما کیفیت حکاکی بسیار پایین و نامطلوب است. حکاکی دستبندهای که اصلی هستند بسیار ظریف و خوانا انجام میشود اما در دستبندهای تقلبی، حکاکی شلخته و بی دقت انجام شده و خواندن آن راحت نیست. مواردی مثل غلط املایی در نام برند کارتیه، ترتیب قرارگیری علائم روی دستبند و استفاده از فونت‌های متفرقه از دیگر نشانه‌هایی هستند که به شما در تشخیص دستبند کارتیه فیک کمک می‌کنند.

مشخصات دستبند کارتیه اصلی

وزن و کیفیت مواد را بررسی کنید

یکی دیگر از مشخصات دستبند کارتیه اصلی این است که برای ساخت این دستبندها، از باکیفیت‌ترین طلا و یا پلاتینیوم موجود در جهان استفاده می‌شود؛ بنابراین یکی از راه‌های شناسایی دستبند کارتیه تقلبی وزن آن است. وزن دستبند عشق کارتیه اصلی باید چیزی بین ۳۰ تا ۳۸ گرم باشد. میزان دقیق این مقدار بستگی به مدلی دارد که قصد خرید آن را دارید. به طور کلی، مدل‌های تقلبی دستبند کارتیه در مقایسه با مدل اصلی سبک‌تر هستند و به همین طریق می‌شود آنها را شناسایی کرد.

همچنین اگر تجربه قابل توجهی درباره انواع فلزات داشته باشید، می‌توانید از رنگ فلز دستبند نیز اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهید. تغییر رنگ یا ترک خوردگی مشکلاتی است که در صورت استفاده از فلزات بی کیفیت در نمونه‌های تقلبی دستبند عشق کارتیه رخ می‌دهد. در دستبند هایی که رنگی درخشان دارند دستبند واقعی بوده و دستبند هایی که دچار رنگ رفتگی شده است، نمونه قلابی است.

به پیچ‌ها دقت کنید

پیچ‌های دستبند نیز می‌توانند به شما در شناسایی دستبند فیک از اورجینال کمک کنند. توجه داشته باشید که اخیراً کارتیه اقدام به نوسازی مدل پیچ‌های دستبند عشق کرده است و به همین دلیل، پیچ دستبندهای جدید با مدل‌های قدیمی فرق دارد.

توجه داشته باشید که هر دوی این نوع از پیچ‌ها در دستبندهای اصلی کارتیه استفاده شده‌اند و اگر دیدید مدل پیچ دستبند شما با مدل پیچ یک دستبند قدیمی متفاوت است، لزوماً به معنی فیک بودن دستبند شما نیست. برای تشخیص فیک بودن دستبند با توجه به پیچ‌های آن، باید به ظرافت نصب پیچ‌ها توجه کنید.

تشخیص دستبند کارتیه فیک

در دستبندهای اصلی کارتیه، پیچ با دقت فوق‌ العاده بالایی در دل دستبند جایگذاری شده است به شکلی که سطح پیچ با سطح دستبند تقریباً یکسان است و هیچ برآمدگی حس نمی‌شود. همچنین همه پیچ‌ها دارای ابعاد یکسانی هستند و در یک راستا قرار گرفته‌اند.

اما در دستبندهای فیک، پیچ‌ها بدون ظرافت خاصی طراحی شده‌اند و ممکن است اندازه آنها با یکدیگر متفاوت باشد. حتی در برخی موارد دیده می‌شود که پیچ برآمدگی نامطلوبی دارد که به راحتی می‌توان آن را لمس کرد. همچنین ممکن است ببینید که پیچ‌ها در جای مناسبی قرار داده نشده‌اند و نظم ایده آلی ندارند؛ به عنوان مثال ممکن است یکی از پیچ‌ها بالاتر از محور مرکزی دستبند تعبیه شده باشد.

همانطور که گفته شد، پیچ دستبند فیک حالت بیرون زده دارد و همین برای تشخیص فیک بودن دستبند کافی است. از دیگر علائم پیچ اورجینال در دستبند کارتیه، راحت باز شدن آنها است. در دستبند کارتیه اصل شما می‌توانید به راحتی پیچ‌ها را با پیچ گوشتی بچرخانید اما در اکثر نمونه‌های فیک، پیچ‌ها نسبتاً سخت‌تر می‌چرخند.

قیمت را مقایسه کنید

در نهایت نکته دیگری که هنگام خرید دستبند Cartier اصل باید به آن توجه داشته باشید، قیمت دستبند کارتیه اورجینال است. اگر احیاناً به موردی برخوردید که دستبند را با قیمتی بسیار پایین‌تر از نرخ معمول دستبندهای کارتیه به فروش می‌رساند، به احتمال زیاد کاسه‌ای زیر نیم کاسه است و دستبند مورد نظر اصل نیست. در حال حاضر قیمت دستبند کارتیه اورجینال چیزی حدود ۶۳۰۰ دلار آمریکا است و بسته به مدل این قیمت می‌تواند کمی بالاتر یا پایین‌تر باشد.

دستبند کارتیه اصل

سفارش دستبند طرح کارتیه

اگر می‌خواهید دستبند کارتیه را با قیمتی کمتر اما کیفیتی فوق‌العاده بالا و با دوام تهیه کنید، یکی از بهترین راهکارها استفاده از خدمات گالری‌های معتبر در زمینه ساخت طلا و جواهرات سفارشی است. گالری لیلیوم به عنوان یکی از موفق‌ترین گالری‌ها در این زمینه، به شما این امکان را می‌دهد تا هر نوع از طلا و جواهراتی را که می‌خواهید با طرح دلخواه خودتان سفارش دهید.

طراحی دستبند کارتیه نیز یکی از خدمات این گالری است. تنها کافی است طرح مورد نظر خود را برای کارشناسان طراحی گالری لیلیوم فرستاده تا محصولی دقیقاً مشابه نسخه اصلی دستبند کارتیه برای شما به شکل اختصاصی ساخته شود.

ضمن آن که امکان شخصی سازی دستبند به وسیله حکاکی اسم یا تاریخ و یا هر عبارتی که خودتان بخواهید روی دستبند وجود دارد و تنها کافی است هنگام ثبت سفارش، عبارت مورد نظر خود را ثبت نمایید. لازم به ذکر است که در گالری لیلیوم تمامی محصولات از جمله دستبند کارتیه با استفاده از طلای هجده عیار ساخته می‌شوند که درست مشابه نسخه اورجینال این دستبند می‌باشد و به همین دلیل کیفیت و دوام این محصولات تضمین شده است.

4.2/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی