قیمت روز طلا:
۳,۶۲۱,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۶۲۱,۰۰۰

قبل از اینکه با ۲۰ حقیقت جالب درباره الماس آشنا شوید، بهتر است بدانید که الماس اصل درنتیجه فشرده‌سازی کربن خالص با فشار بالا به وجود می‌آید. بنابراین این یک تصور غلط است که الماس از زغال‌سنگ بسیار فشرده تشکیل می‌شود. ممکن است الماس در مکان‌های القایی از زغال‌سنگ تشکیل شود، اما الماس‌هایی که به‌این‌ترتیب تشکیل می‌شوند نادر هستند و منبع کربن به‌احتمال‌زیاد کربن آلی در سنگ‌ها و رسوبات کربناته به‌جای زغال‌سنگ است.

سن شناخته‌شده الماس‌ها بین ۱ تا ۳٫۵ میلیارد سال متغیر است که به طرق مختلف از لایه گوشته زمین به سطح زمین نزدیک شده‌اند. تخمین زده‌شده که این اتفاق به روش‌هایی نادر رخ می‌دهد که می‌تواند ناشی از فشارهای سطوح بالایی باشد، مانند سقوط شهاب. از همین جهت الماس بسیار ارزشمند می‌شود زیرا یافتن، استخراج و پردازش آن بسیار دشوار است.

الماس خالص بی‌رنگ و شفاف است. الماس‌های رنگی درواقع یک الماس ناقص هستند. متداول‌ترین رنگ‌های زرد و قهوه‌ای در الماس به دلیل عنصر نیتروژن است. عنصر بور به الماس رنگ آبی می‌دهد. علاوه بر این رنگ‌ها، الماس‌های رنگی دیگری مانند صورتی، مشکی و سبز نیز وجود دارد.

در این مطلب از سایت لیلیوم می‌توانید با حقایقی جالب در مورد الماس آشنا شوید که حتماً برایتان جالب خواهد بود.

چندین حقیقت جالب درباره کشف الماس

چند حقیقت جالب درباره الماس

۱. اولین حقیقت جالب درباره الماس این است که الماس‌ها ۱۰۰ مایلی زیرزمین هستند و توسط فوران‌های آتشفشانی عمیق به زمین منتقل می‌شوند.

۲. تقاضا برای الماس در سال ۲۰۱۷ رکورد زد. سال ۲۰۱۷ سالی بود که بیشترین تقاضا برای جواهرات الماس در جهان ازجمله ایالات‌متحده بود. هزاره‌ها که در سال جاری فقط یک‌چهارم جمعیت را تشکیل می‌دادند، ۵۹ درصد از تقاضای جواهرات را به خود اختصاص دادند.

این تحقیق نشان می‌دهد که هزاره‌ها می‌خواهند الماس‌های کمیاب و گران‌بهای یک‌میلیاردساله بخشی از زندگی و روابط آن‌ها باشد. در دنیای امروزی که همه‌چیز سریع و مصنوعی است، تعجب‌آور نیست که یک الماس واقعی طبیعی دارای معانی عمیق احساسی باشد.

۳. الماس‌ها از یک عنصر منفرد یعنی تقریباً ۱۰۰ درصد کربن تشکیل‌شده‌اند. تحت گرما و فشار بسیار زیاد در زیر سطح زمین، اتم‌های کربن به روشی منحصربه‌فرد ترکیب می‌شوند که منجر به ساختارهای کریستالی زیبا و کمیاب به نام الماس می‌شود.

۴. شکل دادن به الماس فقط با الماس دیگر امکان‌پذیر است.

۵. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد الماس در قرن چهارم قبل از میلاد در هند جمع‌آوری و فروخته می‌شد. در قرن اول پس از میلاد، پلینی، طبیعت شناس رومی، گفت: «الماس گران‌بهاترین چیز در این جهان است، حتی بیشتر از سنگ‌های قیمتی.»

منبع اصلی الماس

۶. یک حقیقت جالب درباره الماس این است که هندوهای باستان از الماس در چشم مجسمه‌های مذهبی خود استفاده می‌کردند و معتقد بودند که الماس می‌تواند پوشنده خود را از خطر محافظت کند.

۷. رومیان و یونانیان باستان معتقد بودند که الماس اشک خدایان از ستارگان است.

۸. الماس‌ها در حدود ۱۶۰ کیلومتری زیرزمین تشکیل می‌شوند و توسط فوران‌های عمیق آتشفشانی به زمین منتقل می‌شوند.

۹. الماس‌ها از یک عنصر تشکیل‌شده‌اند و ۱۰۰٪ کربن هستند. اتم‌های کربن تحت گرما و فشار بسیار زیاد زمین، به‌طور منحصربه‌فردی به ساختار کریستالی زیبا و کمیاب تبدیل می‌شوند.

۱۰. کلمه الماس از کلمه یونانی «آداماس» به معنای شکست‌ناپذیر یا نابود نشدنی گرفته‌شده است.

۱۱. الماس یکی از بادوام‌ترین مواد طبیعی است. یک الماس فقط می‌تواند الماس دیگری را خراش دهد.

استخراج الماس ردپای اکولوژیکی کمی در محیط به‌جا می‌گذارد زیرا هیچ ماده شیمیایی در طبیعت باقی نمی‌گذارد. عملیات معدنی توسط کشورها کنترل می‌شود و تلاش‌هایی برای کاهش بیشتر ردپای کربن آن‌ها در حال انجام است.

۱۲. شواهدی وجود دارد که الماس قبل از میلاد که نشان می‌دهد در قرن چهارم در هند جمع‌آوری و معامله می‌شد. در قرن اول پس از میلاد، از پلینی، طبیعت شناس رومی نقل می‌شود که «گران‌بهاترین چیز در جهان است، نه از سنگ‌های قیمتی.» می‌توان گفت که الماس هزاران سال است که ارزشمند تلقی می‌شده است.

۱۳. بسیاری از فرهنگ‌های باستانی معتقد بودند.

بادوام‌ترین مواد طبیعی

که در زمان جنگ، الماس قدرت زره‌ای را نشان می‌دهد و شجاعت می‌بخشد و برخی از پادشاهان هنگام رفتن به نبرد، الماس را روی زره ​​خود می‌پوشیدند.

۱۴. در قرون‌وسطی تصور می‌شد که الماس دارای خواص درمانی برای بیماری‌های مختلف از خستگی گرفته تا بیماری‌های روانی است.

۱۵. کشورهایی که منبع اصلی الماس هستند در طول زمان تغییر کرده‌اند. با شروع دهه ۱۴۰۰، زمانی که الماس هندی در هند، ونیز و دیگر مراکز تجاری اروپا فروخته شد، اولین منبع الماس اصلی در جهان شد. بعداً در دهه ۱۷۰۰، ذخایر الماس هند کاهش یافت و برزیل به بزرگ‌ترین منبع الماس جهان تبدیل شد تا اینکه در سال ۱۸۰۰، ذخیره عظیم الماس در آفریقای جنوبی کشف شد. امروزه الماس در بسیاری از نقاط جهان استخراج می‌شود. تمام الماس‌های روی زمین از کانادا، بوتسوانا، نامیبیا و روسیه می‌آیند.

چندین حقیقت جالب درباره کشف الماس

۱۶. یک حقیقت جالب درباره الماس

این است که کولینان بزرگ‌ترین الماس کشف‌شده است. وزن آن ۳۱۰۶ قیراط یا ۱٫۳۳ کیلو است. این الماس در سال ۱۹۰۵ در آفریقای جنوبی کشف شد و رهبران آفریقای جنوبی الماس را به پادشاه ادوارد دادند. کولینان درنهایت به ۹ الماس بزرگ و صدشی کوچک‌تر تبدیل شد و سه الماس بزرگ در برج لندن به‌عنوان بخشی از جواهرات سلطنتی به نمایش گذاشته شد.

۱۷. اولین استفاده کاربردی از حلقه نامزدی الماس در سال ۱۴۷۷ انجام شد. در آن زمان آرشیدوک ماکسیمیلیان اتریش یک حلقه طلا همراه با الماس را به بورگوندی هدیه داد.

۱۸. الماس‌های ایجادشده در آزمایشگاه و آن‌هایی که در طبیعت یافت می‌شوند ساختار شیمیایی یکسانی دارند حتی گوهرشناسان نیز نمی‌توانند بین این الماس‌ها تمایز قائل شوند.

حقیقت جالب درباره الماس

۱۹. الماس‌ها قبل از شروع حیات روی زمین بودند. حتی آخرین جواهر حداقل ۱۰۰ میلیون سال پیش ظاهر شد. قدمت بیشتر آن‌ها به ۱-۳ میلیارد سال پیش بازمی‌گردد. فوران‌های آتشفشانی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون سال قبل از اینکه دایناسورها این الماس‌ها را از عمق ۱۰۰ کیلومتری متری بالای سطح زمین جابه‌جا کنند.

۲۰. الماس کمیاب است و به‌مرورزمان کمیاب‌تر می‌شود.

بیشتر الماس‌هایی که امروزه پردازش می‌شوند، دهه‌ها پیش از دریچه‌های آتشفشانی زیرزمینی باستانی استخراج‌شده‌اند که الماس را حمل می‌کردند. ازآنجایی‌که یافتن این منابع بسیار دشوار است، تولید الماس روزبه‌روز در حال کاهش و کمیاب شدن است. تعداد جواهرات با الماس تزیین‌شده در سال ۲۰۰۵ به اوج خود رسید. این بدان معناست که ما برای ده سال آینده الماس کمتری باقی می‌گذاریم، زیرا در حال حاضر مقدار قابل‌توجهی جواهرات مصرف می‌کنیم. هرکسی دوست دارد از الماس به‌عنوان زیباترین و گران‌ترین عنصر روی زمین بهره ببرد.

ولی باوجود کمیاب بودن و درعین‌حال گران بودن در جواهرسازی از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی استفاده می‌شود. در گالری لیلیوم یکی از محصولات پرطرفدار پلاک، انگشتر و دستبندهای طلا همراه با سنگ‌های قیمتی و تزئینی است.

مشتریان می‌توانند با سفارش محصول موردنظر خود از زیبایی سنگ‌ها و جواهرات قیمتی بهره‌مند شوند. طراحان مجموعه گالری لیلیوم با گالری وسیع از مدل‌های متنوع و متناسب با هر سلیقه می‌تواند به روند انتخاب شما کمک کند. می‌توانید پس از مشاهده نمونه‌های طراحی‌شده محصول موردنظر را با طراحی منحصر به خودتان سفارش دهید.

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی