قیمت روز طلا:
۳,۳۹۰,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۰,۰۰۰

معنای سنگ جواهر اوپال؛ فواید و خواص درمانی اوپال چیست؟

سنگ جواهر اوپال یک سنگ طبیعی است که در دل آب‌های غنی از سیلیکا شکل می‌گیرد. به دلیل زیبایی خاص و دوام بالای آن، سنگ اوپال در طول تاریخ همیشه مورد توجه بشر بوده و برای تزئین جواهرات از آن استفاده می‌شده است.

حتی باورهای فراوانی در مورد خواص درمانی و معنوی این سنگ وجود دارد که در این مطلب به آنها می‌پردازیم. پس اگر می‌خواهید با مفهوم انواع اوپال و خواص درمانی اوپال آشنا شوید، با این مطلب از وب سایت لیلیوم گالری همراه باشید.

معنی سنگ اوپال

سنگ اوپال چیست؟

اوپال یکی از زیباترین و ارزشمندترین سنگ‌ جواهرهای موجود در دنیا است که منبع اصلی آن در کشور استرالیا می‌باشد. در واقع اوپال یکی از شش نوع سنگ‌های جواهر است که به شکل طبیعی در کره زمین وجود دارند؛ این شش سنگ عبارت هستند از الماس، زمرد، یاقوت سرخ، یاقوت کبود، مروارید و اوپال. از آنجایی که بیش از 95 درصد از سنگ‌های اوپال در استرالیا استخراج می‌شوند، این سنگ به عنوان جواهر ملی استرالیا نیز شناخته می‌شود و به نوعی یکی از نمادهای این کشور در قاره اقیانوسيه است.

سنگ‌های زینتی به دلیل زیبایی خاص خود و همچنین کمیاب بودن آنها، در فرهنگ‌های مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و مفهوم و معانی مختلفی برای آنها در نظر گرفته شده است. این سنگ‌ها نماد مفاهیم ارزشمندی مثل عشق، وفاداری، خوشبختی و… هستند و این باور وجود دارد که شخصی که از این سنگ‌ها در پوشش خود استفاده می‌کند، شانس بیشتری برای رسیدن به این ارزش‌ها دارد.

مفهوم انواع اوپال و چاکراهای مربوط به اوپال

با توجه به درخشش خیره کننده‌ و زیبایی جادویی که سنگ جواهر اوپال، جای تعجب ندارد که چرا این سنگ در طول تاریخ تا این اندازه مورد توجه مردم قرار گرفته و از آن به عنوان نماد اصالت، خلوص، نور و روشنایی یاد شده است.

همچنین در بسیاری از داستان‌های اساطیری و فولکلور، به این سنگ چشم نواز و خواص منحصر به فرد آن اشاره شده است. سنگ اوپال انواع مختلفی دارد که از نظر رنگ و بافت با هم تفاوت دارند و به همین ترتیب، معانی و خواصی که برای هر کدام از آنها در نظر گرفته شده است نیز با هم فرق دارند. در اینجا مفهوم انواع اوپال را بررسی می‌کنیم تا شما نیز با باورهای رایج در خصوص این سنگ جواهر زیبا آشنا شوید:

  • سنگ اوپال سیاه: اوپال سیاه رنگ یکی از جذاب‌ترین انواع سنگ اوپال محسوب می‌شود. معنی سنگ اوپال سیاه عموماً با احساس امنیت، ثبات و اعتماد به نفس گره خورده است. اوپال سیاه با چاکرای ریشه نیز مرتبط است.
  • سنگ اوپال آتشین: چاکرای آتشین که رنگی نزدیک به رنگ نارنجی روشن دارد، با چاکرای ساکرال که به آن چاکرای مقدس نیز گفته می‌شود مرتبط است. باور رایج در خصوص این نوع از سنگ اوپال این است که برای تقویت قوای جنسی، افزایش تحریک پذیری و تقویت نیروی باروری مؤثر است.
  • سنگ اوپال اتوپیایی: اوپال اتوپیایی نیز یکی از خوش رنگ‌ترین سنگ‌های زینتی موجود در جهان است. این سنگ رنگی شبیه به نیلی دارد که ترکیب آن با درخشندگی ذاتی اوپال ظاهری بی نظیر به آن بخشیده است. معنی سنگ اوپال اتوپیایی با دانش و تجربه، هیجانات و لذت زندگی گره خورده است. گفته می‌شود که این سنگ اوپال با چاکرای سولار پلکسوس که به آن چاکرای شبکه خورشیدی هم می‌گویند در ارتباط است.
  • سنگ اوپال زرد: مانند سنگ اوپال اتوپیایی، سنگ اوپال زرد نیز با چاکرای سولار پلکسوس هم پوشانی دارد. سنگ اوپال زرد به نوعی نماد روحیه جنگنده و استقامت در افراد است. همچنین خواص درمانی سنگ اوپال زرد نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و گفته می‌شود که برای درمان بیماری‌های مربوط به کبد، معده و کیسه صفرا مفید است.
  • سنگ اوپال سبز یا صورتی: این نوع از انواع سنگ اوپال بیش از هر چیز دیگری با مفاهیم عشق، صمیمیت و احساسات مثبت قرابت دارد. همچنین گفته می‌شود که سنگ‌ اوپال‌های سبز یا صورتی رنگ احساسات منفی مثل حسادت و پشیمانی را از شما می‌راند. همانطور که می‌توانید حدس بزنید، این رنگ از سنگ اوپال با چاکرای قلب مرتبط است.
  • سنگ اوپال آبی: اوپال آبی رنگ نماد صداقت و حقیقت جویی است. در فرهنگ‌های باستانی این اعتقاد وجود داشت که سنگ اوپال آبی می‌تواند به صاحب خود کمک کند تا راحت‌تر احساسات واقعی خودش را ابراز کند و در ارتباطات خود با سایر افراد موفق‌تر باشد. این نوع از سنگ اوپال با چاکرای گلو در ارتباط است و همچنین این باور وجود دارد که اوپال آبی در درمان بیماری‌های مربوط به گلو و تیروئید مؤثر است.
  • سنگ جواهر اوپال
  • سنگ اوپال بنفش: سنگ اوپال بنفش یکی دیگر از انواع آرامش بخش اوپال است که گفته می‌شود باعث تقویت حس ششم و ایمان پیدا کردن به نداهای درونی انسان می‌شود. علاوه بر آن اوپال بنفش می‌تواند در تصمیم گیری و قدرت اراده نیز به صاحب خود کمک کند. این رنگ از انواع سنگ اوپال با چاکرای چشم سوم در ارتباط است.
  • سنگ اوپال سفید (اوپال رایج): سنگ اوپال سفید که نسبت به سایر رنگ‌های آن بیشتر رایج است، نماد آرامش روح و روان و همچنین هوشیاری است. این سنگ اوپال با چاکرای تاج در ارتباط است. به همین دلیل خواص درمانی آن نیز مربوط به ناحیه سر و بهبود دردهایی مانند میگرن می‌شود.

خواص درمانی اوپال و فواید آن برای روح و روان

خواص درمانی اوپال بسیار گسترده است و از کمک به بهبود بیماری‌های داخلی گرفته تا بهبود دردهای مزمن مثل میگرن را شامل می‌شود. همچنین در باورهای طب سنتی گفته می‌شود که سنگ اوپال می‌تواند به درمان بیماری‌های عفونی و کاهش تب و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. افزون بر اینها، اوپال می‌تواند برای کسانی که به بیماری‌های تنفسی مبتلا هستند نیز یک همراه مؤثر باشد و به آنها در روند درمان بیماری و تحمل درد آن کمک کند.

خواص جواهر اوپال

خواص درمانی و آرام بخش اوپال فقط مربوط به جسم انسان نمی‌شود؛ چرا که این سنگ می‌تواند آثار مثبتی بر روح و روان نیز بگذارد. باور عمومی این است که اوپال باعث ایجاد تعادل و هارمونی در ذهن و هیجانات انسان می‌شود. به این شکل که این سنگ می‌تواند به شما کمک کند تا احساسات و تجربیات منفی را پشت سر بگذارید و در عوض روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و با امیدواری بیشتر از قبل به مسیر پیش رو نگاه کنید.

خرید جواهر با سنگ اوپال

بدون شک اوپال یکی از رمزآلودترین سنگ‌های زینتی موجود در جهان است که زیبایی خارق العاده آن می‌تواند هر بیننده‌ای را مجذوب خود کند. به همین دلیل اگر به دنبال یک کادوی استثنایی هستید که معنای عمیقی پشت آن باشد، استفاده از جواهراتی که با سنگ اوپال تزئین شده‌اند انتخاب مناسبی است. گالری لیلیوم این فرصت را در اختیار شما قرار داده است تا انواع جواهر و زیور آلات مردانه و زنانه را با طرح دلخواه خود سفارش داده و از سنگ‌های مورد نظر خود برای تزئین آن استفاده کنید.

گردنبند جواهر اوپال

از گوشواره و گردنبند گرفته تا دستبند و انگشتر، این امکان برای شما وجود دارد تا هر کدام از آنها را که می‌خواهید با هر طرح و شکلی که با سلیقه شما همخوانی بیشتری دارد به کارشناسان طراحی طلا و جواهر در گالری لیلیوم سفارش داده و در سریع‌ترین زمان ممکن آنها را تحویل بگیرید.

لیلیوم خود به عنوان یکی از واردکنندگان رسمی سنگ‌های زینتی در ایران فعالیت دارد و این به آن معنا است که مشتریان گالری لیلیوم می‌توانند از بین انواع متنوع سنگ جواهر اوپال، هر کدام را که می‌خواهند برای تزئین جواهر دلخواه خود استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی