قیمت روز طلا:
۳,۵۳۹,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۵۳۹,۰۰۰

حلقه ازدواج نماد تعهد، عشق و علاقه یک فرد به همسرش است و یکی از مهم‌ترین هدایایی است که در طول زندگی رد و بدل می‌شود؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید حلقه، از اشتباهات رایج در خرید حلقه با خبر شد و از آنها جلوگیری کرد. اگر می‌خواهید یک حلقه بی نقص برای مراسم نامزدی یا ازدواج تهیه کنید، خواندن این راهنمای خرید حلقه ازدواج و جلوگیری از اشتباهات رایج در این خصوص را به شما توصیه می‌کنیم.

1.  در نظر نگرفتن سلیقه طرف مقابل

حلقه‌های نامزدی و ازدواج تنوع خیلی زیادی دارند که باعث می‌شود انتخاب بهترین حلقه ممکن از بین این همه مدل‌های گوناگون کار راحتی نباشد. در کنار همه نکاتی که هنگام انتخاب حلقه باید در نظر بگیرید، یکی از مهم‌ترین نکات انتخاب حلقه نامزدی یا ازدواج این است که تا جای ممکن به سلیقه طرف مقابل نزدیک باشد. این کار به خصوص وقتی که می‌خواهید حلقه را به شکل سورپرایز به او بدهید سخت‌تر می‌شود؛ اما باز هم می‌توانید با توجه به شناخت قبلی که از او دارید،‌ یک ست حلقه مناسب را انتخاب کنید.

2.  در نظر نگرفتن قیمت حلقه

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در خرید حلقه، مشخص نکردن بودجه مورد نظر برای خرید حلقه نامزدی یا ازدواج است. حلقه‌های ازدواج همانطور که از نظر مدل متنوع هستند، از نظر قیمت نیز طیف وسیعی را شامل می‌شوند. با مشخص کردن مقدار هزینه‌ای که می‌خواهید برای خرید حلقه بپردازید، دایره جستجوی خود برای حلقه را کوچک و دقیق‌تر می‌سازید. در نتیجه خرید بهترین حلقه ازدواج کار راحت‌تری می‌شود.

نکات انتخاب حلقه نامزدی

اگر بدون مشخص کردن بودجه صرفاً هر حلقه‌ای که خوشتان آمد را خریداری کنید، ممکن است بعداً برای تأمین بودجه سایر هزینه‌های مربوط به نامزدی و ازدواج دچار مشکل شوید. یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از این اشتباه، خرید حلقه به شکل سفارشی است. برای مثال کارشناسان گالری لیلیوم می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین حلقه ازدواج را با توجه به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید، به شکل سفارشی و با طرح دلخواه تهیه کنید.

3.  جدی نگرفتن تحقیقات قبل از خرید

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که خرید جواهرات آنقدرها هم کار پیچیده‌ای نیست و چیز زیادی برای تحقیق در این خصوص وجود ندارد؛ اما این تصور اشتباهی است و ممکن است باعث شود حلقه نامزدی خود را با قیمتی بیشتر از ارزش واقعی آن خریداری کنید. برای مثال سنگ‌های قیمتی مثل الماس که برای تزئین حلقه به کار می‌روند انواع متفاوتی دارند که قیمت آنها با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود.

این عوامل شامل رنگ، شفافیت، نوع برش و بازتاب نور سنگ می‌شوند. یک توصیه مهم در راهنمای خرید حلقه ازدواج این است که قبل از خرید، با همه این ویژگی‌ها آشنا شوید و در خصوص سنگ‌های قیمتی تحقیق کنید تا مطمئن شوید که در معامله ضرر نخواهید کرد. برای شروع می‌توانید به قسمت وبلاگ سایت لیلیوم گالری سر بزنید و اطلاعات مفیدی را در این خصوص کسب کنید.

راهنمای خرید حلقه ازدواج

4.  عدم توجه به نظرات و بازخوردها

این نکته به خصوص وقتی که می‌خواهید از گالری‌های نسبتاً معروف و شناخته شده خرید کنید اهمیت پیدا می‌کند. به تجربیات مشتریان قبلی آن فروشگاه یا گالری مورد نظر توجه کنید و ببینید که تا چه حد از سطح خدمات و کیفیت محصولات گالری راضی بوده‌اند. مثلاً ممکن است یک گالری بسیار مشهور وجود داشته باشد که محصولات ایده آلی نیز ارائه می‌دهد، اما سرعت عمل تحویل آنها پایین است و همین امر ممکن است برنامه‌های شما را خراب کند.

5.  دیر جنبیدن

اگر قصد خرید بهترین حلقه ازدواج را دارید بهتر است زودتر دست به کار شوید تا بتوانید سر وقت و با حوصله تمام نکات انتخاب حلقه نامزدی یا ازدواج را مرور کنید. حلقه نامزدی یا ازدواج قرار است به یک خاطره ماندگار در زندگی تبدیل شود پس بهتر است تا جای ممکن برای انتخاب آن وقت بگذارید و به هیچ وجه کار انتخاب و خرید حلقه را به روزهای آخر موکول نکنید.

چرا که در این صورت مجبور خواهید شد تا اولین حلقه‌ای که کمی به سلیقه شما نزدیک است را خریداری کنید و به احتمال زیاد آن حلقه گزینه ایده آلی نخواهد بود. معمولاً توصیه می‌شود تا حلقه ازدواج را حداقل سه هفته زودتر از زمانی که می‌خواهید حلقه را هدیه دهید تهیه کرده باشید.

اشتباهات رایج در خرید حلقه

6.  بی توجهی به اندازه انگشتر

گاهی توجه به سایر مشخصات حلقه مثل مدل، جنس سنگ، قیمت و زیبایی طرح باعث می‌شود تا از یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حلقه یعنی اندازه آن غافل شویم. به خصوص اگر کار خرید حلقه را به روزهای آخر بسپارید، احتمال بروز این اشتباه بیشتر هم می‌شود. تصور کنید که همه مقدمات خواستگاری را انجام داده‌اید و سپس وقتی که نوبت به هدیه دادن حلقه رسید، حلقه خریداری شده بیش از حد تنگ یا گشاد باشد و نامزد شما نتواند آن را بپوشد. چیزی شبیه به فاجعه خواهد بود؛ اما می‌شود از آن جلوگیری کرد.

خیلی از افراد می‌خواهند به شکل غافلگیرکننده خواستگاری کنند و در نتیجه به دست آوردن سایز دقیق انگشتر کار راحتی نخواهد بود. چرا که اگر از طرف مقابل سایز انگشتر او را بپرسید، به احتمال زیاد بو می‌برد که قرار است یک حلقه نامزدی سفارش دهید؛ بنابراین باید از راه‌های جایگزین و غیر مستقیم برای به دست آوردن سایز انگشت طرف مقابل استفاده کنید. مثلاً می‌توانید بگویید که قرار است برای والدین و یا خواهر خود یک انگشتر بخرید و به این بهانه سایز انگشت نامزد خود را نیز بپرسید.

یک راه دیگر که اخیراً پر طرفدار شده، برگزاری یک مراسم مقدمه برای خواستگاری اصلی است. در این مراسم از یک حلقه ساده و موقت برای خواستگاری استفاده می‌شود تا بعداً سر فرصت و در مراسم خواستگاری اصلی، حلقه ایده آل خود را با تهیه کرده و هدیه دهید.

7.  عدم جستجو به اندازه کافی

بعضی از افراد عادت دارند که بعد از سر زدن به حداکثر یکی دو مغازه، محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند و زمان زیادی را برای جستجو در مغازه‌های مختلف صرف نکنند؛ اما اگر به دنبال خرید بهترین حلقه ازدواج هستید، باید زمان بیشتری را صرف جستجو برای یافتن گزینه ایده آل بکنید.

اشتباهات رایج در خرید حلقه

از گشتن در بازار گرفته تا سر زدن به وب سایت‌های مختلف در زمینه فروش طلا و جواهرات می‌تواند به شما کمک کند تا گزینه‌های بیشتری را پیدا کنید و آنها را با هم مقایسه کنید. همچنین می‌توانید با بسیاری از کارشناسان و فروشندگان گالری‌های مختلف طلا و جواهر مشورت کرده و نکات ارزشمندی را از آنها یاد بگیرید.

بهترین راه برای جلوگیری از اشتباهات رایج در خرید حلقه

تا به اینجا هفت مورد از اشتباهات رایج در خرید حلقه را معرفی کردیم که بسیاری از زوج‌های جوان آن را تجربه می‌کنند؛ اما یک راهکار مطمئن برای جلوگیری از این اشتباهات، خرید حلقه نامزدی به شکل سفارشی است. چرا که در گالری‌های سازنده طلا و جواهرات مثل گالری لیلیوم، کارشناسان طراحی و ساخت طلا و جواهر در تمامی مراحل به شما مشورت خواهند داد.

آن‌ها به لطف تسلط کامل روی اصول و استانداردهای ساخت جواهرات، به شما کمک خواهند کرد تا از بسیاری از اشتباهات پرهیز کنید و حلقه ایده آل خود را تهیه نمایید. همچنین از دیگر مزایای استفاده از خدمات گالری لیلیوم این است که شما فرصت خواهید داشت تا حلقه نامزدی را با طرح دلخواه خود سفارش دهید. از وزن حلقه گرفته تا سنگ‌های قیمتی دلخواه و یا حتی حکاکی حروف و تاریخ روی حلقه از جمله قابلیت‌هایی است که در اختیار شما قرار دارند.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی