قیمت روز طلا:
۳,۳۹۹,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۳۹۹,۰۰۰

ست کردن دستبند با لباس گاهی می‌تواند کار سختی به نظر برسد؛ اما با کمک نکاتی که در ادامه این مطلب مرور خواهیم کرد، می‌توانید به راحتی دستبند مناسب برای ست کردن با هر لباسی را پیدا کنید. در واقع دستبند یکی از بهترین اکسسوری‌ها برای ست کردن با لباس محسوب می‌شود. فقط کافی است چند نکته اساسی را رعایت کنید تا سپس ببینید که ست کردن دستبند طلا، نقره، چرم و… با لباس‌های مختلف چقدر راحت است.

1.  ست دستبند با توجه به مناسبت

وقتی که تصمیم می‌گیرید برای یک مناسبت خاص از دستبند در استایل خود استفاده کنید، باید نوع مناسبت را در نظر بگیرید. آیا یک مناسبت رسمی است که باید در آن استایل مجلسی داشته باشید یا آنکه یک مناسبت ساده است که می‌توانید با استایل‌های اسپرت نیز در آن شرکت کنید؟ آیا قرار است دوستان و خانواده شما در این مناسبت حاضر باشند یا آنکه قرار است با همکاران خود دیدار کنید؟ چرا که چیزی که قرار است با لباس پوشیدنتان از خودتان نشان دهید، کاملاً بستگی به این دارد که قرار است در کنار چه افرادی وقت بگذارنید. ست دستبند با لباس مجلسی شرایط متفاوتی با دستبند مناسب برای لباس‌های عادی دارد.

مثلاً قرار آشنایی با یک فرد جدید یا گشت و گذار کردن در شهر با دوستان صمیمی، یک فرصت عالی برای به رخ کشیدن لباس‌ها و جواهرات درشت و خیره کننده است. برای مثال می‌توانید از دستبندهای رنگی که تزئیناتی با شکل و طرح‌های متنوع دارند استفاده کنید؛ اما از طرف دیگر در قرارهای کاری و رسمی، بهتر است از دستبندهای ساده استفاده کنید که زنجیر نازک‌تری دارند و تزئینات آنها ظریف و جزئی است.

ساخت دستبند با جنس و طرح دلخواه

2.  ست کردن دستبند بر اساس رنگ لباس

در ست کردن اکسسوری با لباس، همیشه سعی کنید لباس‌هایی که می‌پوشید با جواهراتی که استفاده می‌کنید از نظر رنگ سازگاری داشته باشند. استفاده از اکسسوری‌های متضاد با لباس باعث می‌شود شلخه یا بد سلیقه به نظر برسید و روی برداشت دیگران از شما اثر منفی می‌گذارد. برای ست کردن دستبند با لباس از نظر رنگ، کافی است از یکی از این سه الگو پیروی کنید:

  • الگوی رنگ‌های مشابه: از طیف‌های رنگی نزدیک به هم استفاده کنید. مثلاً طیف نارنجی در کنار طیف قرمز یا مثلاً اگر یک دامن آبی پوشیده‌اید، می‌توانید از یک دستبند که با سنگ جواهر زمرد سبز رنگ تزئین شده در کنارش استفاده کنید.
  • الگوی رنگ‌های مکمل: رنگ‌های مکمل اگرچه طیف‌های نزدیک به هم نیستند، اما ترکیبات فوق‌العاده‌ای در کنار هم می‌سازند. ترکیبات مکمل شامل زرد و بنفش، آبی و نارنجی، قرمز و سبز می‌شوند. مثلاً می‌توانید بلوز زرد رنگ خود را با یک دستبند که در آن سنگ جواهر آمیتیست آبی به کار رفته ست کنید.
  • الگوی رنگ‌های خنثی: یکی از راحت‌ترین و پرکاربردترین الگوها است. چرا که هر رنگی در ترکیب با رنگ‌های سفید یا سیاه زیبا و چشم نواز خواهد شد. فرقی ندارد که سنگ جواهر دستبند شما چه رنگی است و یا جنس دستبند شما طلا است یا نقره، در هر صورت می‌توانید با یک لباس سفید و یا سیاه به راحتی آن را ست کنید.

ست کردن اکسسوری

3.  تفاوت ست کردن دستبند طلا با نقره

صحبت از جنس دستبند شد و فرصت خوبی است تا به تفاوت ست کردن اکسسوری طلا با نقره اشاره کنیم. دستبندهای نقره‌ای رنگ در کنار لباس‌هایی با رنگ‌های غنی مثل بنفش سلطنتی یا عنابی فوق‌العاده دیدنی خواهند شد.

طلای رز گلد یکی از محبوب‌ترین انواع طلا در سال‌های اخیر بوده است که رنگی مایل به صورتی دارد. این طلا در کنار سایر رنگ‌های گرم به بهترین ترکیب ممکن می‌رسد. به خصوص در کنار لباس‌هایی در طیف صورتی، قرمز آبنباتی و زرد.

از آن طرف طلای زرد اما ترکیب دلچسبی با رنگ‌های گرم ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای ست کردن دستبند طلا به شکل ایده آل، از لباس‌های سیاه، آبی خیلی تیره و یا قرمز خیلی تیره استفاده کنید.

4.  ارتباط ضخامت و نازکی دستبند با استایل لباس

در نکته اول این مطلب اشاره کوچکی به ست دستبند با لباس مجلسی یا غیر مجلسی و ارتباط نازکی دستبند با آن کردیم؛ اما علاوه بر آن، شما می‌توانید با توجه به طرح و رنگ لباس نیز از دستبند نازک یا ضخیم استفاده کنید.

ست کردن اکسسوری های مختلف با دستبند

مثلاً برای لباس‌هایی که طرح و نقش‌های فراوانی دارند، بهتر است از دستبندهای نازک و ظریف استفاده کرد. اگر تناسب رنگ دستبند با لباس را رعایت کنید، اینگونه هم طرح و نقش‌های لباس شما به خوبی دیده می‌شوند و در کنار آن ظرافت دستبند نیز بخشی از توجهات را به سمت خود می‌کشاند.

از آن طرف برای دامن، بلوز و پیرهن‌های تک رنگ استفاده از دستبندهای گل درشت و ضخیم گزینه فوق‌العاده‌ای است. در این نوع استایل، دستبند نقطه تمرکز محسوب می‌شود و چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. لباس تیره در پس زمینه درخشش دستبند را تا حدی خنثی می‌کند تا استایل کلی شما به تعادل برسد.

5.  مطابقت دستبند با استایل شخصی

هرچقدر که یک دستبند طرحی خلاقانه داشته باشد و یا از گران قیمت باشد تا زمانی که مطابق با سلیقه شخصی شما نباشد از آن لذت نخواهید برد. به طوری که اگر آن را با هر لباسی ست بکنید، باز هم به نظرتان آنطور که باید زیبا و دلنشین نمی‌شود؛ بنابراین یک اصل مهم در ست کردن دستبند با لباس این است که از دستبند و جواهراتی استفاده کنید که واقعاً از آنها خوشتان می‌آید و می‌توانند سلیقه و شخصیت شما را نشان دهند. در این صورت، کار راحت‌تری برای ست کردن دستبند طلا یا نقره با لباس‌های مختلف خواهید داشت.

ست کردن دستبند طلا

6.     هماهنگی دستبند با تم لباس‌های شما

کم و بیش همه ما یک تم مشخصی در لباس‌ها و اکسسوری‌هایی که استفاده می‌کنیم وجود دارد. این تم می‌تواند طرح‌های طبیعی مثل گل یا برگ باشد. یا آن که طرح‌هایی که در آن از شکل و نماد حیوانات استفاده شده است و موارد مشابه.

تهیه دستبند و اکسسوری‌هایی که این تم در آنها دیده می‌شود، باعث می‌شود تا ست‌های جذاب‌تری بسازید. امروزه تنوع جواهرات از نظرتم بسیار بالا است و تقریباً می‌توانید هر نوع طرح و رنگی را در بازار پیدا کنید. یا بهتر از آن، می‌توانید از گالری‌های معتبر طلا و جواهرات بخواهید تا دستبندی با طرح و تم دلخواه شما طراحی و تولید نمایند.

7.  ست کردن اکسسوری های مختلف با دستبند

اگر عادت دارید که از یک اکسسوری خاص به غیر از دستبند همیشه استفاده کنید، باید سعی کنید تا این اکسسوری و دستبند با هم مطابقت داشته باشند. یک اصل کلیدی در استفاده چند اکسسوری به شکل همزمان این است که همه آنها باید از فلز یکسان ساخته شده باشند. مثلاً اگر می‌خواهید از پلاک و گردنبند در کنار دستبند استفاده کنید، باید همه این قطعات از طلای زرد ساخته شده باشند.

ست کردن دستبند با لباس

قدم بعد این است که تزئینات این اکسسوری‌ها مثل سنگ‌های جواهر، طرح و نقش و… نیز باید مطابق با یکی از الگوهای سه گانه رنگ باشد که در بالاتر به آن اشاره کردیم. رعایت نکردن این نکته‌ها در ست کردن اکسسوری های مختلف باعث می‌شود تا کل استایل شما شلخته و نا مناسب به نظر برسد.

ساخت دستبند با جنس و طرح دلخواه

دیدیم که ست کردن دستبند با لباس نیازمند رعایت نکات مختلفی است. گاهی پیش می‌آید که دستبند ایده آل خود را پیدا می‌کنید اما با توجه به نکات بالا، نمی‌توانید آن را به شکل مطلوب با لباس مورد علاقه خود ست کنید.

به همین دلیل بهترین راه برای پیدا کردن ست دستبند و لباس ایده آل، سفارش دستبند با طرح و جنس دلخواه است تا بتوانید همه جزئیات آن را خودتان تعیین کرده و مطمئن باشید که بهترین گزینه برای ست کردن با لباس‌های مختلف است. برای اینکار، می‌توانید همین حالا با کارشناسان طراحی و ساخت طلا و جواهرات در گالری لیلیوم تماس گرفته و طرح پیشنهادی خود را برای ساخت دستبند سفارشی ارائه کنید.

4.1/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی