قیمت روز طلا:
۳,۶۶۹,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۶۶۹,۰۰۰

اگر به آشنایی با باورها و خواص فیروزه در ملل مختلف علاقه‌مند هستید، ما در این مقاله به هر آنچه که باید درباره خواص سنگ فیروزه و این جواهر ارزشمند بدانید پرداخته‌ایم.

سنگ فیروزه از گذشته‌ها به عنوان نمادی از کشور ایران محسوب می‌شد و گفتنی است که بخش اعظمی از فیروزه‌های به کار رفته در تابوت‌های مصری از ایران صادر شده بود. از خواص سنگ فیروزه اصل در فرهنگ‌های مختلف می‌توان به سنگی مقدس برای طلسم خوشبختی و شانس اشاره کرد. همچنین سنگ فیروزه و کاربردهای آن در گذشته برای باطل نمودن طلسم‌ها نیز استفاده می‌شد.

خواص سنگ فیروزه در درمان بیماری‌ها

از خواص سنگ فیروزه اصل می‌توان در پزشکی و درمان بیماری‌ها استفاده کرد. فیروزه منبعی شفابخش است و برای رفع بسیاری از مشکلات روحی، روانی و جسمی کاربرد دارد. مصری‌ها از این سنگ زیبا و شفابخش در مجسمه‌های خود به کار می‌بردند تا بتوانند آن را همیشه با خود داشته باشند و از سنگ فیروزه و کاربردهای آن بهره‌مند شوند‌.

از سنگ فیروزه به علت زیبایی این سنگ و باورها و خواص فیروزه در ملل مختلف برای ساخت زیورآلات مختلف مانند انگشتر استفاده می‌شود. در کشور ایران خرید و فروش انگشتر فیروزه در مکان‌های زیارتی بسیار رایج است و محبوبیت بالایی در میان افراد دارد. گاهی این انگشترها با حروف و جملات عربی مزین می‌شوند و می‌توانند مفاهیم مختلفی را منتقل کنند.

خواص سنگ فیروزه اصل

ایرانیان فیروزه نیشابور را بسیار گرانبها می‌دانند و اعتقاد دارند که شخص را در مقابل بیماری‌های جسمی حفظ می‌کند. آن‌ها معتقد هستند که تغییر رنگ‌ در یک سنگ فیروزه نشان از بیماری صاحبش را می‌دهد. از دیگر باورها درباره سنگ فیروزه می‌توان به اعتقادات سرخ‌پوستان در آمریکا اشاره کرد که از فیروزه در سوارکاری و همچنین بر دسته چاقوها استفاده می‌کنند. آن‌ها معتقدند که این سنگ می‌توان سلامت سوارکار را تضمین کند.

خواص سنگ فیروزه در چاکرا درمانی

از دیگر باورها و خواص فیروزه در ملل مختلف می‌توان به تأثیر آن در چاکرا درمانی اشاره کرد.‌ افراد به علت ترکیب و ساختار خاص رنگ سنگ فیروزه آن را نشانه‌ای از گرد هم آمدن آسمانها و زمین می‌دانند. سال‌ها پیش از آنکه کلمه‌ متافیزیک ایجاد شود انسان‌ها از سنگ فیروزه و خواص آن بهره‌مند می‌شدند.‌

سرخ‌پوستان در طول زندگی خود از خواص این سنگ بهره‌مند می‌شدند و این جواهر را از خود دور نمی‌کردند.‌ در کشور ایران نیز فیروزه بسیار پرطرفدار است و از شهرهای مشهور که این سنگ را به فروش می‌رسانند می‌توان به فیروزه کرمان و نیشابور اشاره کرد. در کنار تمامی این موارد گفتنی است که سنگ فیروزه در چاکرا درمانی بسیار پرکاربرد است و در مدیتیشن و اصول انرژی درمانی تأثیر بسزایی بر چاکراهای بدن می‌گذارد.

فیروزه بر روی تمامی چاکراها اثر مثبت داشته و بر روی چند چاکرای خاص نیز تأثیر بیشتری گذاشته و سبب تعادل آنها می‌شود. از چاکراهایی که فیروزه بر روی آنها اثر مستقیم و خاص دارد می‌توان به چاکرای گلو یا چاکرای پنجم، چاکرای چشم سوم یا چاکرای ششم و چاکرای قلب یا چاکرای چهارم اشاره کرد.‌

باورها و خواص فیروزه در ملل مختلف

اثرات فیروزه بر روی چاکرای گلو سبب باز شدن این چاکرا می‌شود. این چاکرا که رابطه مستقیمی با شنیده شدن ما از طرف دیگران دارد سبب بالا رفتن میزان ارزشمندی و عزت نفس ما می‌شود و همچنین بر نحوه صحبت ما درباره خود و دیگران تاثیرگذار است.

چاکرای قلب از دیگر چاکراهایی است که سنگ فیروزه بر آن تأثیر مستقیم و مثبت دارد. اگر چاکرای قلب خود را به تعادل برسانید و آن را پاکسازی نمایید می‌توانید احساس قدرت عاطفی، آزادی امیدواری را در خود زنده کنید. سنگ فیروزه با باز نمودن چاکرای قلب سبب دریافت عشق بیشتر و همچنین عشق ورزیدن می‌شود.‌ در نهایت اثر فیروزه بر چاکرای چشم سوم سبب بالا رفتن خرد و شهود در شما می‌شود و همچنین کمک خواهد کرد که دانش خود را با دیگران سهیم شوید، تمرکز خود را بالا ببرید و به هنر و کسب دانش علاقه‌مند شوید.

خواص متافیزیکی این سنگ گرانبها بسیار متعدد است و فواید زیر را نصیب ما می‌کند:

  • تأثیر مستقیم و مثبت بر چاکراها
  • حذف اثرات نامطلوب امواج رادیویی و الکترومغناطیسی
  • حفاظت از بدن

از رنگ‌های دیگر فیروزه سبز است که همانند رنگ آبی آن اثرات شگرف و مثبتی دارد و حتی می‌توان گفت ارتعاشات بیشتری را در خود جای داده است. شما می‌توانید این سنگ‌ زیبا را در رنگ‌های جذاب آن در زیورآلات متعدد خود استفاده کنید و قدرت جادویی آن و همچنین جلوه بصری آن لذت بیرید.

باورها و خواص فیروزه در ملل مختلف و ایران

همانطور که گفته شد، فیروزه در میان سرخ‌پوستان نیز محبوبیت بالایی داشته است و این افراد نیز از خواص شگفت‌انگیز فیروزه استفاده می‌کردند.‌ فیروزه در ایران نیز از گذشته‌ها تا کنون بسیار پرطرفدار بوده است.

خواص سنگ فیروزه در اسلام

پادشاهان بزرگ ایرانی فیروزه را در زیورآلات خود مانند انگشتر و گردنبند استفاده می‌کردند و معتقد بودند که این سنگ می‌تواند آنها را از بلایای غیرطبیعی و اجل معلق حفظ کند. آن‌ها تغییر رنگ فیروزه را بدیمن می‌دانستند اما امروزه می‌دانیم که این تغییر رنگ بر اثر مواردی چون گرد و غبار، چربی، میزان PH پوست بدن و دیگر عوامل بوده است‌.

خواص سنگ فیروزه در اسلام

سنگ فیروزه در ادیان مختلف نیز پرکاربرد بوده و خواص فیروزه در اسلام و محبوبیت این سنگ در این دین بسیار آشکار است. این سنگ یکی از انگشترهای امام علی (ع) بوده و این امام از فیروزه برای پیروز شدن در مشکلات استفاده می‌کردند.‌

پیامبر اسلام حضرت محمد می‌فرمایند: خداوند بر من خطاب نمود: ای پیامبر من از اینکه بنده‌ای دارای انگشتر فیروزه باشد و دستش را برای دعا کردن بالا بیاورد و من دعای آن شخص را مستجاب نکنم حیا می‌کنم.

 امام صادق از فواید سنگ فیروزه به موارد زیر اشاره می‌کنند:

  • شادابی روح
  • تقویت چشم
  • زیاد نمودن سعه صدر
  • برآورده شدن حاجت
  • تقویت قلب
  • آسان شدن کارها
  • جلوگیری از چشم نظر

اشاره‌های متعددی که به سنگ فیروزه و خواص آن در ملل مختلف و ادیان متعدد شده است نشان از این دارد که این سنگ به راستی سنگی گرانبها و جادویی است که می‌تواند فواید بسیاری برای شخص استفاده کننده داشته باشد.

خواص سنگ فیروزه

همچنین سفارشات متعدد به این سنگ زیبا در اسلام نیز باعث شده است که افراد مذهبی نیز این سنگ را گرانقدر بشمارند و به شکل انگشتر از آن بهره‌مند شوند‌. شما نیز می‌توانید این سنگ زیبا را در زیورآلات خود به کار برده و همیشه به همراه داشته باشید تا بتوانید از فواید آن چه در حوزه اسلام و چه در حوزه متافیزیک بهره‌مند شوید.

سخن پایانی

سنگ‌ها از عناصر و قطعات محبوب برای ساخت زیورآلات هستند و به علت انرژی پاک و طبیعی‌ای که دارند بسیار پرطرفدار می‌باشند. سنگ‌‌ها جلوه خیره‌کننده‌ای دارند و رنگ‌هایی چشم‌نواز و واقعی را ارائه می‌دهند.

یکی از سنگ‌های محبوب در دنیا و به خصوص در ایران و مکان‌های مذهبی و اسلامی، سنگ فیروزه است. این سنگ دارای رنگی چشم‌نواز و آرامشبخش است و می‌تواند یک گزینه عالی برای زیورآلات یونیسکس باشد. اغلب انگشترهایی که از سنگ فیروزه استفاده می‌کنند دارای حکاکی‌هایی هستند که می‌تواند شامل دعا، شعر یا هر عبارت خاصی که مورد پسند افراد است باشد.

اگر شما نیز به این سنگ انرژی‌بخش و پرفایده علاقه‌مند هستید می‌توانید آن را در انگشتر، گردنبند، دستبند و یا هر زیورآلات خاصی که دوست دارید استفاده کنید. گالری لیلیوم یک مجموعه حرفه‌ای است که در ساخت و فروش زیورآلات کار می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت لیلیوم گالری طرح‌ها و زیورآلات متعدد این مجموعه را مشاهده کنید و یا طرح و مدل دلخواه خود را برای ساخت سفارش دهید.‌

4.5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی