قیمت روز طلا:
۳,۵۶۱,۰۰۰

ما به شما ضمانت طلای ۱۸ عیار، مهلت تعویض ۷ روزه،بسته‌بندی مناسب هدیه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

قیمت روز طلا:
۳,۵۶۱,۰۰۰

تغییر سایز انگشتر با کاهش وزن امکان پذیر است؟ ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که در صورت کاهش وزن اندازه انگشتر شما کوچکتر خواهد شد؟ در ادامه قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که تغییر سایز بدن چگونه باعث کوچک شدن اندازه انگشتری می‌شود.

آیا کاهش وزن باعث می‌شود اندازه انگشتری شما تغییر پیدا کند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله کاهش وزن باعث تغییر در سایز انگشتر می­شود. انگشت­های دست مانند اعضای دیگر بدن قدرت ذخیره چربی را در خود دارند. با توجه به اینکه این چربی­ ها به میزان چربی‌های ذخیره شده در اندام‌های دیگر نیست اما با چشم قابل مشاهده می­باشد. زمانی که وزن افراد تغییر پیدا می­کند این بخش از بدن نیز مانند سایر اعضا چربی خود را از دست می­دهد در نتیجه موجب تغییر سایز انگشتر می‌شود.

امکان دارد که کاهش وزن در انگشت‌ها کمی عجیب به نظر برسد؛ اما باید بدانید که این اتفاق می افتد. کاهش این چربی‌ها مانند کاهش چربی در زانو و پاشنه پا می­باشد. در زیر انگشت­ های شما تجمع چربی وجود دارد. وجود این چربی­ ها باعث میشود که از انگشت‌های شما محافظت شود. این ساختار مثل بافت چربی سفید عمل می­کند. چربی که در داخل انگشتان افراد وجود دارد به میزان چربی شکم دارای جریان خون نمی­باشد. این چربی­ها تنها برای محافظت کردن از انگشت افراد وجود دارد. هر اندازه که شما چربی بیشتری را از دست بدهید مطمئناً کاهش سایز در انگشتان شما بیشتر خواهد بود.

تغییر سایز انگشتر

نکته‌ی دیگری که در ارتباط با تغییر سایز در انگشتان وجود دارد این است که با افزایش سن، وزن این سایز دچار تغییر می­شود. زمانی که سن افراد بالا می‌رود و کاهش وزن نیز به دنبال آن به وجود می­اید انگشت‌ها طبیعتاً باریک‌تر می­شوند. از این رو لازم است که انگشتری با سایز کوچکتر استفاده کنید. در این موقعیت افراد نمی­توانند از انگشتری با سایز قبل استفاده کنند.

رابطه تغییر اندازه انگشتر به این شکل است که اگر فرد 10 کیلوگرم وزن خود را از دست بدهد به تبع سایز انگشتری او به اندازه دو سایز کاهش پیدا می‌کند. البته به این نکته توجه داشته باشید که قانون خاصی در ارتباط با باریک شدن انگشت­ های دست و هر کیلو کاهش وزن وجود ندارد.

به این دلیل که افراد از لحاظ بدنی و آناتومی با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که به طور قطع چه میزان از سایز انگشت کم می­شود تا قطر حلقه و انگشتری را کاهش بدهیم. در برخی افراد این تغییر سایز چندان فاحش نیست؛ اما برای برخی افراد این تغییر سایز به وضوح تشخیص داده می­شود و شما می‌توانید به وضوح کاهش اندازه انگشت را مشاهده کنید.

چگونه می‌توانیم اندازه ­ی انگشتری را به کوچک و بزرگ تغییر دهیم؟

پس از یک دوره کاهش وزن این امکان وجود دارد که سایز حلقه شما یک مقدار برای انگشتان شما گشاد شود؛ اما جای نگرانی نیست به این دلیل که با مراجعه به گالری لیلیوم می‌توانید به سادگی این مشکل را مرتفع کنید. طلا فروشی‌ها یا افراد متخصص مانند گالری لیلیوم انگشت شما را اندازه­ گیری می­کنند و بر اساس انگشتری شما آن را کم می­کنند. سپس یک انگشتری با سایز جدید به شما تحویل می­دهند.

آیا کاهش وزن موجب تغییر سایز انگشتر می‌شود؟

برای کم کردن سایز انگشتری‌ها تعمیرکار متخصص ابتدا حلقه را برش می­دهد سپس قسمتی از آن را برش میدهد و کنار می­گذارد تا به این شکل حلقه انگشتری سایز دست شما شود. پس از انجام این فرایند دو قسمت انتهایی برش را به همدیگر جوش میدهند. به این ترتیب انگشتری به حالت دایره ­ای بازمی­گردد. در صورتی که قصد داشته باشید سایز انگشتری را افزایش بدهید طلاساز پس از اینکه حلقه ­ی انگشتری را برش داد آن را می‌کشد تا به سایز مورد نظر برسد. در زمان افزایش سایز معمولاً طلاساز برای پر کردن حفره موجود از فلزات دیگر کمک می­گیرد.

در حالت کلی می­توانیم بگوییم که متخصصان گالری لیلیوم انگشتر را برش می­دهند تا سایز آن را کم یا زیاد کنند. در پایان دقیقاً از همان محلی که برشکاری انجام گرفته است حلقه انگشتری را هویه کاری و جوش میدهند. باید به این نکته توجه داشته باشید که پس از تغییر در سایز انگشتری از بخش برش داده و هویه کاری شده انگشتر شما ضعیف می­شود. برش در هر قسمت از انگشتر هم که انجام شده باشد تفاوتی ندارد.

پس از انجام این عملیات انگشتر شما نسبت به گذشته ضعیف خواهد بود. در هر صورت باید مراقب باشید که فشاری به این بخش وارد نیاید زیرا احتمال شکستن انگشتری زیاد است. گالری لیلیوم به شما پیشنهاد می‌دهد که در هنگام خرید انگشتر بهتر است که مدل‌هایی را انتخاب کنید که امکان تغییر اندازه و سایز در آن­ها وجود داشته باشد. به این ترتیب می‌توانید انگشتر خود را به سایز دلخواهتان دربیاورید.

اندازه انگشتر

می­توانید برای کاهش سایز انگشتری گشاد از یک راهکار ساده در منزل بهره بگیرید، شما می‌توانید با استفاده از چسب سیلیکون انگشتر خود را اندازه انگشتان خود کنید. به این شکل که میزان بسیار کمی چسب سیلیکونی را بر روی بستر انگشتری بریزید. سپس آن را با یک قطعه پلاستیک یا چوب آن را صاف کنید تا حالت برآمده نداشته باشد و انگشت شما را اذیت نکند. پس از انجام این مراحل انگشتر را به شکل ثابت در یک جا قرار دهید تا چسب سیلیکون خشک شود. با توجه به نوع چسب سیلیکونی خشک شدن آن می‌تواند به مدت 24 تا 48 ساعت زمان ببرد.

نکاتی که باید در مورد تغییر سایز در انگشترها با کاهش وزن بدانید

برای اینکه سایز انگشت خود را مشخص کنید بهترین زمان عصر یا شب­ها است. به این دلیل که در این ساعت از شبانه روز انگشتان در بهترین حالت سایز خود قرار می­گیرند. در نهایت شما می­توانید سایز دقیقی از انگشت­ های خود داشته باشید.

در هنگام تعیین سایز انگشتر دقت داشته باشید که قطر انگشتان در دمای سرد کاهش پیدا می‌کند و بالعکس در هوای گرم افزایش خواهد داشت. نکته دیگری که باید بدانید این است که مصرف غذاهای شور و با میزان نمک بالا باعث می­شود که سایز انگشت­های شما افزایش داشته باشد. به این دلیل که نمک موجب احتباس مایعات می‌شود از این رو تورم انگشتان را به دنبال دارد. یکی از دلایل دیگری که بر روی سایز انگشتان تأثیر می‌گذارد بارداری است.

تعیین سایز انگشتر

رطوبت و ورزش نیز دو عامل دیگر هستند که موجب تورم انگشت­ ها و افزایش سایز آن‌ها می‌شوند. برخی از خانم‌ها و آقایان به دلیل افزایش سن و اضافه وزن سایز انگشت‌هایشان افزایش پیدا می‌کند و نیاز دارند که حلقه خود را گشاد کنند.

سخن پایانی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می­شود سایز انگشت­ های شما کاهش یا افزایش پیدا کند؛ بنابراین نیاز به گشاد یا تنگ کردن حلقه‌ی انگشتری وجود خواهد داشت. در هنگام کاهش یا افزایش سایز لازم است به افراد متخصص و حرفه ­ای مراجعه کنید تا ساختار کلی انگشتری شما دچار آسیب نشود.

فراموش نکنید که در برخی موارد تغییرات آب و هوایی موجب می­شود که آب بدن افراد کاهش پیدا کند و در نتیجه سایز انگشتری کاهش پیدا کند. پیش از اینکه اقدام به تنگ یا گشاد کردن حلقه‌ی انگشتری خود کنید لازم است مطمئن شوید سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
برای پیدا کردن محصولات خود شروع به تایپ نام آن کنید...
حساب کاربری من
0 لیست علاقمندی